ویژگی های سنگ چینی سیرجان

سنگ چینی سیرجان

سنگ چینی چیست؟

 به طور کلی، سنگ چینی یا کریستال از جمله سنگ هایی است که از گذشته تا کنون در صنعت ساختمان سازی حضور داشته و همیشه جایگاه خود را حفظ نموده است. همچنین سنگ چینی در کشور ما در بسیاری از نقاط و مناطق مختلف وجود داشته و در رنگ ها و طرح های مختلف بهره برداری و فرآوری می گردد.

از جمله سنگ های چینی پرطرفدار در ایران سنگ چینی سیرجان می باشد. که گروه سنگ ملک زاده در این مقاله به معرفی ویژگی ها و کاربرد این سنگ زیبا می پردازد. از ویژگی های مهم این سنگ می توان به قیمت خرید مناسب، جذب آب بسیار ناچیز و قابلیت ایجاد قاب های بوک مچ (دوتایی) و فور مچ (چهارتایی) با استفاده از سنگ اسلب در فضا های مختلف اشاره نمود.

سنگ چینی سیرجان چیست؟

سنگ چینی سیرجان بصورت دانه های کریستالی درشت و سفید است و جزء سنگ های کریستال ممتاز ایران می‌باشد. این سنگ از خانواده کریستال که در ایران با نام سنگ چینی سیرجان و یا سنگ چینی قدمگاه معروف است.

سنگ چینی سیرجان

سنگ کریستال سیرجان با زمینه کریستالی سفید و رگه های طوسی و خطوط طلایی مشاهده می‌شود.از سنگ کریستال سیرجان به خاطر نقش و نگار و خطوط طلایی طرح های بوک‌ مچ و فورمچ بسیار زیبایی فرآوری می‌گردد.

قابلیت عبور نور از خود را داراست و چنانچه در طراحی لابی ، آسانسور ، کانتر و… از قابلیت عبور نور از کریستال سیرجان استفاده شود، فضایی بسیار گرم و دلنشین را برای شما ایجاد می‌نماید.

بیشتر بخوانید>>>>>>>>>>سنگ چینی یا کریستال چیست؟

ویژگی های سنگ چینی

براقیت، شفافیت بالا و جذب آب پایین از مهم ترین ویژگی های این سنگ است. ساینده این سنگها اگر از جنس مرغوب باشد شفافیت سنگ چینی سیرجان را چند برابر خواهد کرد.اغلب بصورت اسلب برش داده میشود و طرح های بوک مچ و فور مچ این سنگ بسیار زیبا است. نسبت به سایر سنگ های مشابه خارجی و داخلی هم از نظر کیفی و هم از نظر قیمت بسیار مناسب تر است .

عوامل موثر بر قیمت انواع سنگ چینی

 • اندازه و قواره کوپ سنگ
 • نوع و ماهیت سنگ
 • هزینه های استخراج و خرید کوپ
 • نوش برش و فرآوری
 • سورت یا درجه بندی سنگ
 • پاک بودن و حداقل بودن میزان رگه های موجود در سطح سنگ
 • قابلیت ایجاد قاب های بوک مچ و فورمچ
 • هزینه های حمل و نقل
 • و …

سنگ پله با سنگ چینی سیرجان

سنگ چینی سیرجان آرامشی به فضاهای مسکونی و اداری شما خواهد بخشید. سنگ پله و کف سازی سالن های مجلل نیز از دیگر کاربردهای این سنگ زیبا است. نور و روشنایی بیشتری به محیط می بخشد و در محیط های کم نور گزینه خوبی است.

کاربرد آن بیشتر برای ساختمان های لوکس و گران قیمت انجام می شود زیرا استفاده از این سنگ ها در پروژه های ارزان قیمت اصلا مقرون به صرفه نیست.

کاربرد سنگ چینی سیرجان

 کاربرد سنگ چینی

سنگ چینی سیرجان برای نمای ساختمان مناسب است ولیکن بدلیل میزان تخلخل بسیار کم و سطح صاف پشت سنگ می‌بایست در موقع نصب به منظور جدا شدن سنگ نما از گیره های اسکوپ پشت سنگها استفاده کرد.

استفاده این سنگ در نمای مناطق بسیارسرد و مرطوب مناسب نیست. از دیگر کاربرد های آن استفاده در سنگفرش هال و پذیرایی، سنگفرش آشپزخانه، سنگفرش لابی، سنگ پله و دیواره های داخلی ساختمان و … می‌باشد. این سنگ بدلیل رنگ روشن، طرح زیبا و انعکاس نور زیاد در داخل ساختمان مخصوصا طرح بوکمچ و فور مچ آن زیبایی خاصی به ساختمان خواهد بخشید.

سخن پایانی

 به طور کلی با توجه به آنچه در این مقاله گفته شد، سنگ چینی سیرجان دارای دانه های درشت کریستالی سفید بوده که رگه های طوسی و خطوط طلایی و زرد در سطح آن مشاهده می شود. این سنگ جزو سنگ های چینی ممتاز به حساب می آید که از مرغوبیت و کیفیت بالایی برخوردار است.

همچنین این سنگ برای نمای ساختمان مناسب است؛ زیرا بدلیل میزان تخلخل بسیار کم و سطح صاف پشت سنگ می‌بایست در موقع نصب به منظور جدا شدن سنگ نما از گیره های اسکوپ پشت سنگ ها استفاده کرد.

استفاده این سنگ در نمای مناطق بسیارسرد و مرطوب مناسب نیست. از دیگر کاربرد های آن استفاده در سنگفرش هال و پذیرایی، سنگفرش آشپزخانه، سنگفرش لابی، سنگ پله و دیواره های داخلی ساختمان و … می‌باشد. این سنگ بدلیل رنگ روشن ، طرح زیبا و انعکاس نور زیاد در داخل ساختمان مخصوصا طرح بوکمچ و فور مچ آن زیبایی خاصی به ساختمان خواهد بخشید.

شما همراهان گرامی می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع سنگ های ساختمانی خارجی و ایرانی و همچنین دیدن سایر محصولات و پروژه های درخشان با مشاوران ما در گروه سنگ ملک زاده در تماس باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو


اطلاعات تماس


 • ۵۶۹۰۱۹۲۰-۲۴(۰۲۱) | ۰۹۱۲۳۹۰۴۳۷۳
 • کیلومتر ۳۵ تهران – قم ، شهرک صنعتی شمس آباد – بلوار زکریای رازی – سنبل ۵ – پلاک ۶
 • شنبه الی چهارشنبه: 7 صبح الی 7 بعدظهر

در خبرنامه سایت گروه سنگ ملک زاده عضو شوید