انواع سنگ ساختمانی ایرانی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
سنگ ساختمانی ایرانی یکی از اصیل ترین سنگ های موجود در جهان می باشد .

در این مقاله قصد داریم در رابطه با انواع سنگ ساختمانی ایرانی به همراه ویژگی ها و کاربرد های آن ها سخن بگوییم . سنگ ساختمانی ایرانی یکی از پرطرفدارترین سنگ های موجود در جهان می باشد که علاوه بر طرح و نقش های بینظیر ، کاربرد های فرآوانی در نمای داخلی و نمای خارجی ساختمان ها دارد . شما می توانید با مطالعه این مطلب به اهمیت سنگ های طبیعی ایرانی در داخل و خارج از کشور پی ببرید .

مطالعه کنید >>> انواع سنگ ساختمانی و کاربرد آن ها

سنگ ساختمانی چیست ؟

اولین سوالی که برای خیلی از ما پیش می آید این است که اصلا سنگ ساختمانی چیست ؟

از زمان پیدایش انسان ها تا کنون از سنگ ها استفاده های گوناگونی می شد . از وسیله ای برای غذا پختن تا ایجاد تسلیحات نظامی . اما مهمترین ویژگی این خلقت خداوند ، استفاده در ساختمان سازی می باشد . به همین جهت از انواع سنگ در نمای داخلی و نمای خارجی ساختمان ها استفاده شد .

اما سنگ های ساختمانی خود به دو دسته تقسیم می شود ، سنگ طبیعی و سنگ مصنوعی . که سنگ های مصنوعی ساخته دست بشر می باشد . سنگ های طبیعی و سنگ های مصنوعی هر یک ویژگی های مثبت و منفی دارند . اما ما در این جا قصد داریم در رابطه با سنگ ساختمانی ایرانی که در دسته سنگ های طبیعی قرار می گیرد سخن بگوییم .

سنگ ساختمانی ایرانی :

به طور کلی تعداد گونه های سنگ ساختمانی بسیار زیاد می باشد و ما در اینجا می خواهیم در رابطه با سه گونه از پرطرفدارترین و متنوع ترین سنگ های ایرانی که صنایع ساختمانی کاربردی می باشند سخن بگوییم . که این سنگ ها عبارتند از :

که در این به صورت مختصر در رابطه با هر کدام سخن می گوییم .

سنگ ساختمانی ایرانی مرمریت را می توانید از سایت ما مشاهده نمایید .

مطالعه کنید >>> انواع سنگ ساختمانی محبوب در ایران

سنگ ساختمانی ایرانی تراورتن :

سنگ ساختمانی تراورتن به دو گونه استالاگمیت و استالاکتیت تقسیم می شود . این سنگ ساختمانی در نمای داخلی ساختمان ها بسیار کاربردی و مورد استفاده می باشد . از بارزترین ویژگی های این سنگ ساختمانی در میزان تخلخل پایین و تنوع بالا می باشد . شما می توانید اکثرا این سنگ ساختمانی ایرانی را در مکان های لوکس و لاکچری مشاهده نمایید . از معروف ترین گونه این سنگ ساختمانی می توان به سنگ حاجی بابا اشاره کرد .

سنگ ساختمانی ایرانی مرمریت :

لازم است بگوییم که سنگ مرمریت را نباید با سنگ مرمر اشتباه بگیرید . چرا که این دو با یکدیگر کاملا متفاوت می باشند . از مهم ترین ویژگی های سنگ ساختمانی مرمریت می توان به عدم جذب آب و تنوع بالا اشاره کرد . سنگ های مرمریت همچون سنگ تراورتن در نمای داخلی ساختمان پرکاربرد می باشند . این سنگ ساختمانی را به عنوان سنگ های تزئینی نیز می شناسند. لازم به ذکر می باشد که بیش از ۷۰% از معادن سنگ مرمریت در جهان ، در کشور ایران می باشد . معروف ترین سنگ های مرمریت که در ایران و دیگر کشور ها پرکاربرد می باشند عبارتند از :

برای مشاهده هر کدام از این سنگ های ساختمانی به همراه ویژگی های آن ها می توانید به صفحه محصولات سایت سنگ ملک زاده مراجعه نمایید .

مطالعه کنید >>> انواع سنگ مرمریت ایرانی

سنگ ساختمانی ایرانی گرانیت :

این سنگ ساختمانی را می توان به عنوان غیر قابل نفوذ ترین سنگ طبیعی در جهان دانست . چراکه این سنگ ساختمانی از سرد شدن مواد مذاب به وجود آمده و از میزان تخلخل حدودا صفر برخوردار بوده و بافت داخلی آن بسیار مستحکم می باشد . از این سنگ می توان هم در نمای خارجی و هم در نمای داخلی ساختمان استفاده کرد که همین امر سبب فروش بالای این سنگ شده است . سنگ گرانیت دارای ارزش بالایی است و از ساب پذیری و صیقل پذیری بالایی برخوردار می باشد .

سنگ ساختمانی ایرانی گرانیت یکی از باارزش ترین سنگ های موجود می باشد.

قیمت سنگ ساختمانی ایرانی :

به طور کلی نمی توان بر روی سنگ های طبیعی قیمت ثابتی را بیان کرد . چرا که قیمت گذاری انواع سنگ ساختمانی ، به عوامل مختلفی وابسته است . این عوامل عبارتند از :

 • نوع برش سنگ (سنگ اسلب یا سنگ تایل )
 • فرآوری سنگ
 • ساب پذیری و صیقل پذیری سنگ
 • ابعاد سنگ
 • ضخامت سنگ
 • حمل و نقل سنگ
 • متریال اضافه شده
 • و ….

این موارد همگی بر روی قیمت گذاری سنگ ساختمانی ایرانی تاثیر گذار می باشند .

مطالعه کنید >>> لیست قیمت انواع سنگ ساختمانی

نحوه خرید سنگ ساختمانی :

همانطور که اشاره کردیم ، سنگ های ساختمانی گونه های متفاوتی دارند ، اما بعضی از این گونه ها کاربردی تر می باشند. گروه سنگ ملک زاده یکی از فروشندگان و صادرکنندگان انواع سنگ ساختمانی در ایران می باشد . شما می توانید برای خرید سنگ ساختمانی و مشاهده انواع آن به صفحه محصولات مراجعه کنید و برای اطلاع بیشتر می توانید با کارشناسان این مجموعه از طریق صفحه تماس با ما ، ارتباط برقرار نمایید .

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو


اطلاعات تماس


 • ۵۶۹۰۱۹۲۰-۲۴(۰۲۱) | ۰۹۱۲۲۱۶۸۱۲۰
 • کیلومتر ۳۵ تهران – قم ، شهرک صنعتی شمس آباد – بلوار زکریای رازی – سنبل ۵ – پلاک ۶
 • شنبه الی چهارشنبه: 7 صبح الی 7 بعدظهر

در خبرنامه سایت گروه سنگ ملک زاده عضو شوید