انواع سنگ فرش

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
انواع سنگ فرش در گروه سنگ ملک زاده را می توانید مشاهده نمایید .

اگر مشتری کاربر پایه ثابت سایت سنگ ملک زاده باشید ، پس حتما در مقالات صفحه بلاگ در قسمت کاربرد سنگ طبیعی به کلمه سنگ فرش برخورد کرده اید . ما در اینجا می خواهیم درباره انواع سنگ فرش صحبت کنیم و چگونگی انجام اینگونه پروژه ها را برای شما شرح دهیم .

سنگ فرش چیست ؟

زمانی که در خیابان ها ، سالن های مجلل ، پاساژ ها و …. قدم بر میدارید . اگر به زیر پای خود نظاره کنید آنگاه شاهد تکه سنگ هایی هستید که به صورت منظم و نامنظم به یکدیگر متصل می باشند . که به این اتصال سنگ بر روی زمین سنگ فرش می گویند .

از زمان های دور انواع سنگ فرش در تمدن های بزرگ رونق داشته است و همیشه از سنگ فرش ها برای مزین نمودن خیابان ها ، خانه ها و مکان های پرتردد استفاده شده است . شما می توانید سنگ فرش های مختلف با ظواهری زیبا و عجیب و غریب را در شهر های مختلف دنیا مشاهده نمایید .

اما به طور کلی از هر سنگ ساختمانی نمی توان به عنوان سنگ فرش استفاده کرد . چراکه سنگ فرش ها باید از سنگ های سخت و محکمی ساخته شود . بدین جهت در ادامه میخواهیم انواع سنگ طبیعی که به صورت سنگ فرش کاربردی است را برای شما شرح دهیم .

مطالعه کنید >>> راهنمای خرید سنگ ساختمانی

انواع سنگ فرش :

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که از چه سنگ هایی می توان به عنوان سنگ فرش استفاده نمود ؟

سوال بسیار خوبی است . سنگ فرش ها عموما باید از سنگ های طبیعی درست شوند ولی این به معنای عدم استفاده از سنگ مصنوعی در سنگ فرش نیست .

سنگ های طبیعی بدلیل محکم بودن و ساختار منسجم و پایدار به عنوان سنگ فرش می توان از آن ها استفاده کرد . ولی باید یادآوری کرد که استفاده از سنگ طبیعی به عنوان سنگ فرش کاری هزینه بر می باشد .

اما از چه سنگ هایی به عنوان سنگ فرش می توان استفاده کرد ؟

به طور کلی سنگ های طبیعی که به عنوان سنگ فرش کاربردی می باشند عبارتند از :

که از هر کدام از این سنگ ها به عنوان سنگ فرش می توان استفاده کرد .

سنگ مرمریت :

سنگ های مرمریت یکی از زیباترین سنگ های موجود است که در دسته انواع سنگ فرش قرار می گیرد . این سنگ ساختمانی از گونه های بسیار زیادی تشکیل شده و بسیار متنوع است . به همین جهت به راحتی می توان از این سنگ زیبا در هرجایی که مدنظرتان می باشد استفاده کنید .

اما این سنگ بدلیل جذابیت بالا پیشنهاد می شود به عنوان سنگ فرش در نمای داخلی استفاده شود و پیشنهاد می کنیم از این سنگ در مکان ها پرتردد استفاده نشود .

انواع سنگ فرش را می توانید در پلکان هم به کار ببرید .

مطالعه کنید >>> انواع سنگ مرمریت خارجی

انواع سنگ مرمریت عبارتند از :

سنگ چینی :

سنگ های چینی در دسته ی سنگ های مرمریت قرار می گیرند و از این سنگ می توان هم به عنوان سنگ نما و هم به عنوان سنگ فرش استفاده نمود . این سنگ معمولا دارای تم سفید و طوسی می باشد به همین جهت از این سنگ در مکان های کم تردد به عنوان سنگ فرش استفاده می شود چرا که آلودگی را سریع جذب می کند .

سنگ تراورتن :

در انواع سنگ فرش می توان سنگ تراورتن را قرار داد . سنگ تراورتن که نوعی سنگ آهک متخلخل است همچون سنگ مرمریت در دسته سنگ های تزئینی قرار می گیرد . اما برعکس سنگ مرمریت از این سنگ ساختمانی می توان در مکان های پرتردد استفاده کرد . این سنگ همچون سنگ مرمریت متنوع بوده و در رنگ های مختلفی همچون زرد ، قهوه ای ، لیمویی ، قرمز ، سیاه ، گردویی ، سفید و …. می باشد .

انواع سنگ فرش را می توان با سنگ های گرانیت ، مرمریت ، و... ایجاد کرد

سنگ گرانیت :

سنگ گرانیت که از سرد شدن مواد مذاب به وجود می آید ، یک سنگ بشدت پایدار بوده و اجزای تشکیل دهنده آن بسیار پایدار می باشند . به سبب سختی بالای این سنگ می توان از آن در مکان های پرتردد به صورت سنگ فرش استفاده کرد و می توان سنگ گرانیت را در دسته انواع سنگ فرش به کار برد .

شما می توانید با استفاده از سنگ گرانیت یک عمر خیالتان از سنگ فرشی که درست کرده اید آسوده باشد .

مطالعه کنید >>> دلایل ریزش سنگ نما چیست ؟

خرید انواع سنگ فرش :

همانطور که گفتیم ؛ سنگ های طبیعی بهترین گزینه برای استفاده در سنگ فرش می باشد . اما ممکن است شما نتوانید مکان مناسب را جهت خرید سنگ فرش بیابید . به همین جهت ما به شما گروه سنگ ملک زاده را معرفی می کنیم . این شرکت با بیش از ۵۸ سال سابقه در حوزه فروش ، برش و فرآوری انواع سنگ یکی از فروشندگان انواع سنگ طبیعی در ایران می باشد. شما می توانید برای مشاهده محصولات این شرکت به صفحه محصولات مراجعه کنید و یا می توانید برای آشنایی با این شرکت به صفحه تماس با ما جهت ارتباط با کارشناسان مراجعه نمایید .

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو


اطلاعات تماس


  • ۵۶۹۰۱۹۲۰-۲۴(۰۲۱) | ۰۹۱۲۲۱۶۸۱۲۰
  • کیلومتر ۳۵ تهران – قم ، شهرک صنعتی شمس آباد – بلوار زکریای رازی – سنبل ۵ – پلاک ۶
  • شنبه الی چهارشنبه: 7 صبح الی 7 بعدظهر

در خبرنامه سایت گروه سنگ ملک زاده عضو شوید