بهترین نما سنگ؛ انواع سنگ نمای ساختمان و ویژگی های آن ها

بهترین نما سنگ

مصالح زیادی در طول سالیان سال بوده است که برای ساختمان بخصوص نمای آن به کار گرفته میشدند و الان دیگر اثری از آن ها نیست. سنگ از این قاعده مستثنی بوده و به دلیل دوام و مقاومت بالا از جمله مصالحیست که از گذشته تا امروز در نمای ساختمان مورد استفاده قرار گرفته است. در ادامه قصد داریم ویژگی انواع نما سنگ ساختمان را بیان کرده و راجع به آن ها توضیخاتی ارائه دهیم.

نمای سنگ چیست؟

در ساختمان سازی به آنچه که وجوه بیرونی ساختمان را شامل میشود نما می گویند. حال از گذشته تا به حال استفاده از سنگ برای نمای بیرونی ساختمان متداول بوده و امروزه برای زیباتر کردن نمای ساختمان ها از سنگ استفاده میشود.

سنگ نمای ساختمان
سنگ نمای ساختمان

استفاده از سنگ های زینتی در نمای خارجی و داخلی ساختمان باعث ایجاد زیبایی در نمای ساختمان می شود به اینگونه از سنگ ها که باعث نما بخشی به ساختمان ها می شوند سنگ نما میگویند.

مزیت های نمای سنگ

مسئله ی نمای سنگ ساختمان انقدر اهمیت دارد که بسیاری از افراد ساختمان را ازروی نمای آن قضاوت می کنند. سنگ نما جلوه ی خاصی به ظاهر کلی خانه می دهد. در مسئله ی خرید خانه هم نمای سنگ از پارامتر های ارزش دهنده به ساختمان و قیمت آن میباشد.

از دیگر عوامل محبوبیت سنگ عایق صوتی و حرارتی بودن آن است که باعث حفظ انرژی داخل خانه میشود.

قیمت سنگ تایل بیشتر…

انواع سنگ نما

با توجه به شرایط محیط محل قرار گیری ساختمان همچون تابش نور خورشید، برف و باران، گرد و غبار، سرما، گرما، آلودگی و رطوبت نوع سنگ مورد استفاده برای نمای ساختمان هم تعیین میگردد.

همچنین سنگ های مقاوم و مستحکم انتخاب بسیار خوبی برای نمای مدنظر ما میباشد.

انواع سنگ های متداول نمای بیرونی ساختمان

سنگ گرانیت
سنگ گرانیت
  • گرانیت
  • کوارتزیت
  • سنداستون

سنگ گرانیت

سنگ گرانیت از جمله سنگ های مستحکم با مقاومت بالا میباشد که هم قابلیت استفاده در نمای داخلی و هم نمای بیرونی را دارد . این سنگ همچون مرمر قیمت بالایی دارا میباشد.

سنگ کوارتزیت

سنگ کوارتزیت به دلیل ساختار بلوی خود، سنگی مستحکم و با دوام است که در سنگ پله، کف و صفحات ضد آب میتوان از آن استفاده کرد.

به علت قیمت بصرفه این سنگ برای نمای داخلی و خارجی میتوان از این سنگ استفاده کرد.

سنگ چینی

سنگ چینی یا کریستال دارای مقاومت خوبی است و برای نمای بیرونی و داخلی ساختمان و برای سنگفرش داخلی و بیرونی مناسب است.

بهترین سنگ نما بیرونی

سنگ ساختمان
سنگ ساختمان

استفاده از سنگ در نمای بیرونی ساختمان روز به روز بیشتر میشود. استفاده از سنگ نمای خوب و با کیفیت علاوه بر پوشش مناسب ساختمان و جذابیت و زیبایی چشم نواز میتواند عایق حرارتی و صوتی مناسب باشد و ساختمان را در برابر عوامل محیطی مختلف محافظت کند.

بهترین سنگ نما سنگیست که  در برابر عوامل مختلف، مانند نور خورشید و شرایط جوی مختلف مقاومت داشته باشد. مسئله ی مهمی که هنگام خرید باید به آن توجه شود این است که ترک خوردگی و شکستگی نداشته باشد، چون در صورت وجود ترک خوردگی راه نفوذ آب باران و برف باز می شود و با ایجاد فرسایش باعث تخریب نمای ساختمان میشود.

تفاوت سنگ نمای داخلی و خارجی بیشتر…

خرید سنگ نما ساختمانی

هرکدام از سنگ نمای ساختمان در تنوع رنگی متفاوت موجود می‌باشد. سنگ نما تراورتن مانند گرانیت در طرح و رنگ متنوع موجود می‌باشد لذا ازاین‌جهت برای کارهای تزئینی و دکوراتیو بیشتر استفاده می‌شود.

 گروه سنگ ملک زاده این امکان را برای کلیه خریداران و مشتریان فراهم نموده است تا به راحتی از طریق سایت محصول خود را انتخاب نموده و راجع به آن اطلاعات کسب کنید. . شما می توانید برای مشاهده محصولات این شرکت به صفحه محصولات مراجعه کنید و یا می توانید برای آشنایی با این شرکت به صفحه تماس با ما جهت ارتباط با کارشناسان مراجعه نمایید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو


اطلاعات تماس


  • ۵۶۹۰۱۹۲۰-۲۴(۰۲۱) | ۰۹۱۲۳۹۰۴۳۷۳
  • کیلومتر ۳۵ تهران – قم ، شهرک صنعتی شمس آباد – بلوار زکریای رازی – سنبل ۵ – پلاک ۶
  • شنبه الی چهارشنبه: 7 صبح الی 7 بعدظهر

در خبرنامه سایت گروه سنگ ملک زاده عضو شوید