تفاوت سنگ مرمریت دهبید ایرانی با سنگ مرمریت پرشین سیلک

سنگ مرمریت دهبید ایرانی|سنگ ساختمانی مرمریت پارادایس

سنگ مرمریت دهبید ایرانی و مرمر ابریشم ایرانی دو گونه متمایز از سنگ مرمر بومی ایران هستند که هر کدام دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که آنها را برای انواع مختلف ساختمانی و اهداف تزئینی مطلوب می کند. مقایسه دقیق زیر به شما کمک می کند تا تفاوت بین این دو نوع سنگ مرمر را درک کنید.

ویژگی سنگ مرمریت دهبید ایرانی

مرمر دهبید که به رویال بژ نیز معروف است، نوعی سنگ مرمر مرغوب است که در منطقه دهبید در استان فارس ایران استخراج می شود. این سنگ مرمریت دهبید ایرانی دارای رنگ بژ یکنواختی است که رگه های سفید ظریفی از آن عبور می کند. رگه ها اغلب نازک و ظریف هستند و کنتراست ملایمی با پس زمینه بژ گرم ایجاد می کنند. بافت این سنگ مرمر کاملا متراکم و فشرده است و در هنگام جلا دادن به آن درخشندگی عالی می بخشد.

از نظر خواص فیزیکی، سنگ مرمریت دهبید ایرانی مقاومت بالایی در برابر ضربه و فشار از خود نشان می دهد که آن را برای کاربردهای سنگین مانند کفپوش در مناطق پرتردد مناسب می کند. پالت رنگ خنثی آن به آن اجازه می دهد تا به طور یکپارچه با سبک های مختلف معماری و تم های طراحی داخلی ترکیب شود. این نوع سنگ مرمر به دلیل دوام، ظرافت و تطبیق پذیری اغلب در پروژه های بزرگ مانند هتل ها، مراکز خرید و فرودگاه ها استفاده می شود.

ویژگی های سنگ مرمریت پرشین سیلک

از سوی دیگر، سنگ پرشین سیلک نوعی مرمر مجلل است که دارای بازی گیرا از رنگ‌هایی است که یادآور پارچه‌های ابریشمی روان است. عمدتاً سفید است اما با امواج یا نوارهای خاکستری و گاهی طلایی یا صورتی مشخص می شود که ظاهر متمایز “ابریشمی” را به آن می بخشد.

سنگ مرمریت دهبید ایرانی|چگونه یک سنگ گرانیت با کیفیت خریداری کنیم؟ - مزایای سنگ گرانیت

نقوش موجود در مرمر ابریشم ایرانی یکنواخت نیست. در عوض، آنها به طور گسترده ای از دال به دال متفاوت هستند و هر قطعه را منحصر به فرد می کنند که به ارزش این ماده می افزاید. این نوع سنگ مرمر در مقایسه با سنگ مرمر دهبید متخلخل‌تر است، از این رو برای دست نخورده ماندن ظاهر براق خود نیاز به نگهداری بیشتری دارد.

جذابیت زیبایی شناسی پرشین سیلک مرمر آن را به گزینه ای محبوب برای کاربردهای تزئینی مانند روکش دیوار، دور شومینه، روکش های روشویی یا حتی به عنوان یک مرکز هنری در خانه های لوکس یا فضاهای تجاری مانند بوتیک ها یا رستوران های سطح بالا تبدیل می کند. با این حال، نرمی نسبی آن در مقایسه با مرمر دهبید، آن را برای مناطقی که تردد زیاد پیاده روی دارند، کمتر مناسب می کند.

از نظر هزینه، مرمریت پرشین سیلک به دلیل زیبایی متمایز و پیچیدگی استخراج و فرآوری این ماده، عموماً گرانتر از مرمر دهبید است.

خرید سنگ مرمریت پرشین سیلک و دهبید

در پایان، در حالی که هر دو سنگ مرمر دهبید و مرمر ابریشم ایرانی، سنگ های طبیعی باکیفیت هستند، اما مزایای زیبایی و عملکردی متفاوتی دارند. قدرت و پالت رنگ خنثی دهبید آن را به انتخابی همه کاره برای کاربردهای مختلف در مقیاس بزرگ تبدیل کرده است، در حالی که الگوها و رنگ های منحصر به فرد مرمریت پرشین سیلک آن را به انتخابی عالی برای افزودن حسی از شکوه به هر فضایی تبدیل کرده است. انتخاب بین این دو به نیازهای خاص پروژه شما بستگی دارد.

شما می توانید برای آشنایی بیشتر با انواع سنگ های مرمریت ، اسلب ، چینی و … همین حالا به صفحه محصولات مراجعه نمایید. شما می توانید برای آشنایی بیشتر با شرکت ملک زاده ، به صفحه درباره ما مراجعه نمایید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو


اطلاعات تماس


  • ۵۶۹۰۱۹۲۰-۲۴(۰۲۱) | ۰۹۱۲۳۹۰۴۳۷۳
  • کیلومتر ۳۵ تهران – قم ، شهرک صنعتی شمس آباد – بلوار زکریای رازی – سنبل ۵ – پلاک ۶
  • شنبه الی چهارشنبه: 7 صبح الی 7 بعدظهر

در خبرنامه سایت گروه سنگ ملک زاده عضو شوید