خرید اینترنتی سنگ گرانیت

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
سنگ گرانیت

سنگ گرانیت چیست ؟

سنگ گرانیت یکی از گونه های سنگ آذرین درونی بوده که به سنگ خارا نیز مشهور می باشد. این نوع سنگ دارای بافتی با دانه های متوسط تا درشت بوده و با وجود این که کانی های موجود در آن ، به رنگ ‌های گوناگونی از صورتی تا خاکستری پررنگ و حتی سیاه یافت می شود. لازم است بدانید گرانیت جزو سنگین‌ترین سنگ‌ها به شمار می رود که با این حال دارای استحکام و مقاومت زیادی می باشد. با این وجود لازم است بدانید این سنگ نه تنها می‌ تواند در مقاوم سازی ساختمان نقش مهمی ایفا کند بلکه به دلیل تنوع رنگ، به عنوان عنصری جهت زینت بخشیدن به بناهای مختلف نیز کاربرد دارد.

انواع سنگ گرانیت:

گرانیت سفید نطنز :

زمینه‌ای طوسی یا خاکستری رنگ دارد و دانه های سیاه و خاکستری تیره (فلفلی) در تمام سطح آن به طور یکنواختی گسترده شده است. به این نوع سنگ گرانیت گل پنبه‌ای گفته می‌شوند. اما این سنگ دارای درجات پایین‌تری نیز هست که لکه های مشکی (غده) و هاله‌ای از رنگ خاکستری در آن به چشم می خورد معادن این سنگ در شهر نطنز استان اصفهان قرار گرفته است.

گرانیت مشکی نطنز :

همان گونه که از نامش مشخص است دارای زمینه  مشکی یا دودی است که در سورت‌های مختلف رنگ زمینه کمی متفاوت به همراه خطوط محو سفید رنگ بلند است. این سنگ در برابر سرما، گرما، هوازدگی، نور آفتاب و محیط کاربری سخت بسیار مقاوم، سرسخت و با ثبات است. امروزه برای یک دست کردن و جلوه بیشتر این سنگ از مواد اپوکسی استفاده می شود.

مطالعه بیشتر:سنگ گرانیت سبز

سنگ گرانیت سبز بیرجند: 

بدون شک یکی از زیباترین سنگ‌های گرانیت در دنیا است. این سنگ دارای رنگ و طرح منحصربفرد به همراه ویژگی های ساختاری و فیزیکی عالی است.همچون  جذب آب ناچیز و مقاومت بالا در برابر شرایط آب و هوایی سرد و گرم، مقاومت فشاری بالا و ثبات رنگ کاربرد زیادی در قسمت های مختلف ساختمان و محوطه سازی دارد. گرانیت سبز بیرجند در انواع دانه اناری، جنگلی، آبرنگی و اسپایدر استحصال می‌گردد که در آن‌ها تفاوت در بافت کلی طرح وجود دارد.

گرانیت سبز بیرجند

سنگ گرانیت قرمز یزد:

 از با کیفیت‌ترین و مرغوب ترین انواع سنگ در ایران است. طیف رنگ در آن بسیار گسترده و از تیره تا روشن متفاوت است. نوع قرمز آن به گوجه ای و تیره آن به سماقی شهرت دارد. کسانی که به دنبال سنگ با رنگ قرمز هستند سنگ گرانیت قرمز یزد گزینه مناسبی برای آن‌هاست.

گرانیت نهبندان :

گرانیت نهبندان دارای سه نوع آستان(توسی)، کرم و پرتقالی است و به آن گل پنبه ای اطلاق می شود. این نوع دانه بندی درشتی نسبت به انواع دیگر داشته و دارای کیفیت متفاوتی است. این سنگ مقاوم در درجات پایین دارای لکه های مشکی و خاکستری است. معادن سنگ آستان در استان خراسان جنوبی و شهرستان نهبندان واقع شده است.

سنگ گرانیت مروارید مشهد

گرانیت مروارید از جمله سنگ هایی است که به گل پنبه ای شهرت دارند. رنگ آن ها بیشتر در تم های خاکستری و دانه بندی آن نیز بسیار ریز و به رنگ سفید و مشکی صدفی است. در برخی سورت های این سنگ دانه های رنگی مشکی یافت می‌شود. این نوع سنگ در کشور ایران در گروه پرفروش ترین گرانیت دسته بندی می شود.

سنگ گرانیت مروارید مشهد

سنگ گرانیت خرم دره

از چندین معدن استخراج می گردد که هر کدام دارای طیف رنگی خاص خود می باشند. این سنگ در رنگ های شکلاتی، طلایی و فیلی در بازار وجود دارد. گرانیت خرمدره به صورت سابیده، فلیم شده، کوبیک و جدول سنگی فرآوری میگردد. این نوع از سنگ گرانیت درجه بندی زیادی ندارد.

گرانیت بروجرد

 زمینه رنگی خاکستری دارد که با نام گرانیت جوکار نیز شهرت دارد. سنگ ساختمانی گرانیت بروجرد به رنگ خاکستری روشن و تیره است و در ترکیب رنگی آن رنگ مشکی، سفید، و خاکستری دیده می شود.سنگ گرانیت بروجرد شباهت زیادی به گرانیت سفید نطنز و گرانیت مروارید مشهد دارد و با توجه به قیمت مناسب آن  استقبال زیادی از آن می شود.

گرانیت زاهدان

 با تم رنگی روشن و دانه های خاکستری گل پنبه ای است. این سنگ به واسطه رنگ آن به یکی از پرمصرف ترین سنگ های گرانیت بعد از گرانیت نطنز تبدیل شده است.به دلیل رنگ سفید و دانه های خاکستری موجود در این سنگ، کنار کابینت هایی به رنگ تیره،جلوه شیک و مدرنی به آشپزخانه شما می بخشد.

عوامل موثر بر اختلاف قیمت سنگ گرانیت :

این اختلاف قیمت به تفکیک می تواند ناشی از عوامل زیر باشد:

۱- کیفیت برش             ۲- ضخامت سنگ             ۳- کیفیت ساب سنگ           ۴- معدن سنگ تولید شده و فاصله ی آن تا کارخانه

۱- کیفیت برش سنگ :

کیفیت برش سنگ به عوامل دخالت کننده آن از جمله : ۱ – ماشین آلات و ۲- افراد و پرسنلی که سنگ را برش می دهند

اگر برش سنگ ها با ماشین آلات مورد استفاده با به روز ترین دستگاه ها صورت گرفته باشد نه تنها سنگی با دقیق ترین صیقل و اندازه حاصل می شود بلکه اضافات حاصل از برش نیز به حداقل خواهد رسید. اما دستگاه برش سنگی با کیفیت را به ارمغان می آورد که : ۱-نوع استگمنت مورد استفاده برای برش  2-سرعت دستگاه  3-تیز بودن یا نبودن استگمنت ها   4-دقت و گونیا بودن قالب برای نمره های ریز در آن با کیفیت بالا و ضریب دقت بیشتری باشد و با به روزترین و دقیق ترین دستگاه های مطابق با استاندارهای جهانی، صورت گیرد.فعالیت تجربه و تخصص بالایی را می طلبد سنگ حاصله با کیفیت بالایی برش خواهد خورد.توجه داشته باشید سنگی خوب برش خورده است که لبه های سنگ یکنواخت و بدون پریدگی باشد.

۲ – ضخامت سنگ :

ضخامت سنگ در سنگ گرانیت بسیار مهم است، اگر سنگ گرانیت ضخامت قابل قبولی مطابق با استاندارهانداشته باشد شکنندگی آن در طول سالیان دراز، سریع تر صورت خواهد گرفت.باید بدانید ضخامت سنگ یکی از عواملی است که معمولا فروشندگان برای کسب سود بیشتر می توانند برروی آن مانور بدهند و اصولا اختلاف قیمت های فاحش ناشی از این عامل است.

۳- تاثیر کیفیت ساب سنگ بر قیمت گرانیت :

حتما تاکنون سنگ های گرانیتی را مشاهده کرده اید براقیت و کیفیت ظاهری چندان مناسب و زیبایی ندارندو همین عامل مشتریان را از خرید این سنگ در مواقعی باز می دارد اما کیفیت ساب که براقیت زیباییرا برای گرانیت ایجاد می کند به عوامل متعددی بستگی دارد که از جمله آن:

سنگ گرانیت

الف)کالیبر:

از مهم ترین فاکتور های ساب استفاده از دستگاه کالیبر است، وظیفه کالیبر یکسان کردن ضخامت سنگ ها و کمک به کاهش مصرف ساینده است.

 ب)ساینده ها:

بستگی به نوع و ظرفیت دستگاه ساب از ساینده های مختلفی میتوان استفاده کرد.این ساینده ممکن است تولید داخلی و یا وارداتی از چین یا ایتالیا باشد.بنابراین باید دقت داشت که از مراکزی خرید کرد که از نظر ظاهری نیز سنگ های گرانیت پس ازمدت کوتاهی براقیت خود را از دست نداده و به سنگی مات تبدیل نشوند.

۴- معدن سنگ تولید شده :

معادن سنگ گرانیت مروارید اصلی ترین منابع برای تولید سنگ با کیفیت گرانیت است حال اگر بتوان ازاین منبع خدادادی کوپ های درجه یک استخراج کرد، کیفیت سنگ به صورت کاملا محسوسی افزایش خواهد یافت.

نتیجه گیری:

کسانی که قصد خرید سنگ ساختمانی را دارند قیمت آن برایشان دارای اهمیت خواهد بود و  به همین دلیل باید با عواملی که بر قیمت سنگ ساختمانی تاثیر می‌گذارد، آشنا شوند. سنگ ساختمانی می‌تواند جلوه خاصی به ساختمان شما ببخشد و از محبوب‌ترین متریال‌های ساختمانی است که در ساخت و ساز استفاده می‌شود.سنگ گرانیت نیز از سنگ های محبوب و پرطرفدار ساختمانی به شمار می رود که امروزه طرفداران زیادی بین ساختمان سازان و معماران پیدا کرده است.برای کسب اطلاعات بیشتر از خرید اینترنتی به فروشگاه سنگ ملک زاده  سر بزنید.

کارخانه سنگ ملک زاده یکی از کارخانه های سنگ در ایران می باشد که سنگ ها را به صورت اسلب برش داده و توانایی انجام بوک مچینگ و فورمچینگ را دارا می باشند . شما می توانید برای اطلاع بیشتر از این روش می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید . همچنین شما می توانید برای مشاهده سنگ های این مجموعه به صفحه محصولات مراجعه نمایید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو


اطلاعات تماس


  • ۵۶۹۰۱۹۲۰-۲۴(۰۲۱) | ۰۹۱۲۲۱۶۸۱۲۰
  • کیلومتر ۳۵ تهران – قم ، شهرک صنعتی شمس آباد – بلوار زکریای رازی – سنبل ۵ – پلاک ۶
  • شنبه الی چهارشنبه: 7 صبح الی 7 بعدظهر

در خبرنامه سایت گروه سنگ ملک زاده عضو شوید