سنگ اسلب سفید ازنا برای کف ساختمان

سنگ اسلب سفید ازنا برای کف

سنگ چینی ازنا چیست؟

سنگ چینی یا سنگ کریستال یک نوع سنگ ساختمانی دگرگونی است که از توده سنگهای آهکی یا دولومیتی تشکیل شده است. کانی های سنگ چینی در اثر عوامل درونی، نظیر درجه حرارت و فشار، دوباره متبلور شده اند.سنگهای چینی در نقاط مختلف از نظر میزان دگرگونی و بعضی ترکیبات شیمیایی متفاوت هستند. انواع مختلفی سنگ چینی موجود است که اغلب دارای بلورهای درشت است. این بلورهای درشت وجه تمایز سنگ چینی با سنگهای کربناتی رسوبی است.سنگ چینی ازنا به سنگ چینی ارباب نیز شناخته میشود زیرا ابتدا توسط مرحوم حاج قنبر رحیمی معروف به ارباب قنبر به بهره برداری رسید.

سنگ اسلب چینی ازنا چیست؟

یکی دیگر از با کیفیت‌ترین سنگ‌های چینی ، چینی ازنا می‌باشد که در ابعاد مختلف مورد فرآوری قرار می‌گیرد که سنگ اسلب چینی ازنا یکی از انواع ابعاد تولیدی آن می‌باشد . باتوجه به خصوصیات ذاتی این نوع سنگ از اسلب چینی ازنا در کف ساختمان و همچنین بدنه ساختمان نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد . همچنین به دلیل جذب آب بسیار پایین و مقاومت بالا از این سنگ در بسیاری از حوض‌ها ، استخرها و همچنین سرویس‌های بهداشتی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد .

سنگ اسلب سفید ازنا برای کف ساختمان

اسلب سنگ چینی ازنا از معادن مختلف در استانهای اصفهان، کرمان، سنندج، فارس و آذربایجان غربی استخراج می گردد. چینی سیرجان کرمان، ازنا و الیگودرز لرستان، لایبید اصفهان، قروه سنندج و نیریز فارس از انواع معروفی است که به دلیل استحکام مناسب و زیبایی نسبی مورد توجه قرار دارد.سنگ کریستال یا چینی ازنا یکی از گونه های آهکی دگرگونی است که بلورهای ریز آن در سطح سنگ قابل رویت می باشد. کربنات کلسیم به عنوان ماده اصلی در کنار اکسیدهای آهن، پتاسیم، سدیم، منگنز و منیزیم عناصر تشکیل دهنده این سنگ هستند. چینی خالص سفید رنگ است ولی وجود ناخالصیهای کربن، کلرید، هماتیت و لیمونیت به ترتیب موجب ایجاد رگه های خاکستری یا مشکی، سبز، صورتی یا قرمز و زرد می گردد. به طور کلی با روشن تر شدن رنگ زمینه و کاهش رگه ها قیمت خرید سنگ چینی افزایش می یابد.

سنگ اسلب ازنا برای کف

ویژگی‌های سنگ کف

هر سنگی که جهت استفاده برای کف ساختمان انتخاب می‌شود دارای ویژگی‌ها و مزیت‌هایی می‌باشد که با دانستن آن‌ها می‌توانید انتخاب صحیح‌تری داشته باشیم.

۱-سنگ‌ کف ساختمان باید خش ناپذیر باشد، همان‌طور که می‌دانید سنگ‌ کف به دلیل رفت‌وآمد بسیار در معرض ضربه و خراش قرار می‌گیرد و در این زمینه باید سنگی انتخاب شود که خش ناپذیر بوده و در برابر ضربه مقاوم باشد.

۲-مزیت بعدی که باید هنگام خرید سنگ کف باید به آن دقت داشته باشید این است که سنگ مورد نظر نظافت راحتی داشته باشد. سنگی که در کف ساختمان قرار می‌گیرد مدام در معرض آلودگی می‌باشد بنابراین باید بتوان به‌راحتی و به‌سرعت آن را تمیز کرد.

۳-سنگ‌های کف می‌بایست جلاپذیر باشند وقتی سطح سنگ کف جلا داشته باشد کف ساختمان را براق نشان داده و باعث زیبایی بخشیدن به ساختمان می‌شود.

۴-این سنگ باید بتواند انتقال گرما نیز انجام دهد تا  کف ساختمان همیشه گرم نگه دارد، گرم نبودن سنگ کف ساختمان باعث سرد شدن فضای کلی ساختمان می‌شود.

۵لیز نبودن سنگ کف ساختمان نیز یک نکته مهمی است که باید به آن توجه داشت یک سنگ در کنار تمام ویژگی‌های ذکرشده در بالا می‌بایست از قیمت مناسب و منصفانه‌ای برخوردار باشد که در ادامه به بحث قیمت سنگ کف نیز خواهیم پرداخت.

قیمت اسلب سنگ چینی ازنا

چینی ازنا یکی از مرغوبترین سنگهای چینی کشور است که به دلیل رنگ سفید روشن آن مورد توجه قرار دارد. استحکام مناسب، جذب آب پایین و زیبایی سبب افزایش قیمت آن گردیده است. وجود رگه های خاکستری یکی از شاخصه های سنگ ازنا است. همچنین در برخی سورتها، رگه ها و خطوط به رنگ مشکی نیز قابل مشاهده می باشد. معمولا از این سنگ در کف سالن، دیوار راه پله و حتی به عنوان سنگ پله استفاده می شود. استفاده از سنگ چینی به دلیل رنگ روشن و انعکاس نور در راهروهای باریک و راه پله های فاقد نورگیر مناسب است.

مطالعه بیشتر>>>>>>>>>>>>>>>پولیش کاری سنگ با واکس

رنگ سنگ چینی ازنا:

سنگ چینی ازنا با زمینه روشن و هاله های طوسی از معادن استان کردستان استخراج می گردد. رنگ زمینه این سنگ از سفید تا خاکستری متغیر است که بالطبع نوع سفید آن از قیمت بالاتری برخوردار می باشد. به دلیل استحکام مناسب و طرح و نقوش زیبا، امکان سفارش آن در ابعاد بالا و حتی به صورت اسلب نیز فراهم است. همچنین با چیدمان مناسب خطوط و رگه ها، امکان استفاده از طرح های جذاب بوک مچ نیز در کف و دیوار لابی میسر می باشد.

جذب آب بسیارکم سنگ چینی ازنا:

تخلخل این سنگ پایین و جذب آب آن کم است. سنگ چینی از لحاظ جذب آب و چسبندگی به دوغاب تقریبا حد واسط میان گرانیت و تراورتن است. به دلیل ویژگی های مذکور و همچنین مقاومت مناسب در برابر هوازدگی، در گذشته استفاده از سنگ چینی در نمای ساختمان ها نیز متداول بوده است. لیکن امروزه به دلیل تنوع رنگ محدود، فرآوری ضعیف کارخانجات و قیمت بالا (مخصوصا در انواع سیرجان و ازنا) کمتر مورد استفاده قرار گرفته و عمدتا در نماهای داخلی مانند بدنه پارکینگها بکار می رود.

قیمت سنگ چینی ازنا:

 • سنگ یکدست و روشن بدون هاله های سبز و سیاه قیمت بالاتری دارد.
 • ضخامت سنگ تأثیر مستقیم بر روی قیمت آن دارد.
 • هر چه قدر ابعاد سنگ بزرگ تر و به صورت بوک مچ و فورمچ باشد قیمت بیشتری خواهد داشت.
 • کیفیت فرآوری سنگ از نظرساب ، برش بر روی قیمت سنگ تأثیر خواهد گذاشت.
 • سنگ چینی ازنا شکوه را به ساختمان شما می بخشد. و به دلیل قیمت بالا بیشتر در ساختمان های بسیار لوکس و گرانقیمت به صورت اسلب و بوک مچ استفاده می شود و مورد توجه طراحان و سازندگان ساختمان قرار گرفته است.
سنگ اسلب ازنا

ویژگی ها سنگ چینی ازنا

 • کیفیت بالا
 • رنگ سفید زیبا
 • مقاومت حرارتی بالا (انجماد و حرارت)
 • مقاومت در برابر رطوبت
 • قابلیت پولیش‌پذیری بالا
 • جلای زیاد
 • قابلیت صیقل و ساب پذیری بالای این سنگ سبب شده گزینه بسیار مناسبی برای استفاده در نمای ساختمان، راه‌پله و داخل ساختمان باشد.

کاربردهای سنگ ازنا

 • استفاده به عنوان سنگ نما
 • سرویس بهداشتی
 • سنگ فرش پذیرایی
 • کف ساختمان
 • مناسب استفاده برای کانتر و کابیت آشپزخانه
 • راه‌پله و لابی
 • به دلیل قابلیت انعکاس نور بالایی که دارد استفاده از آن در محیط های کم نور، باعث روشنایی فضا می‌شود.
 • در ادارات محیط‌های شلوغ مثل رستورات‌ها (به دلیل مقاومت بالا فیزیکی و شیمیایی)
 • مجسمه‌سازی و تندیس
 • بوک مچ و فورمچ این سنگ‌ در کشور‌های زیادی شناخته شده‌است و صادرات این سنگ به کشو‌رهایی چون هند و اروپا صورت می‌گیرد.

نتیجه گیری:

سنگ ازنا از مشهورترین و محبوب ترین سنگ های چینی ایران وجهان که این محبوبت خاصی  بخاطر کیفیت بالا، رنگ سفید  ، مقاومت بالا در برابر انجماد،گرماو رطوبت می باشد. کیفیت صیقل پذیری بالای سنگ چینی ازنا باعث شده سنگ خوب صیقلخورده و جلای بالایی داشته باشد ،که این ویژگی باعث شده تا در نمای بیروی ساختمان ، راه پله ها و داخل ساختمانها ، مورد استفاده برترین معماران دنیا قرار گیرد.

کارخانه سنگ ملک زاده یکی از کارخانه های سنگ در ایران می باشد که سنگ ها را به صورت اسلب برش داده و توانایی انجام بوک مچینگ و فورمچینگ را دارا می باشند . شما می توانید برای اطلاع بیشتر از این روش می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید . همچنین شما می توانید برای مشاهده سنگ های این مجموعه به صفحه محصولات مراجعه نمایید .

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو


اطلاعات تماس


 • ۵۶۹۰۱۹۲۰-۲۴(۰۲۱) | ۰۹۱۲۳۹۰۴۳۷۳
 • کیلومتر ۳۵ تهران – قم ، شهرک صنعتی شمس آباد – بلوار زکریای رازی – سنبل ۵ – پلاک ۶
 • شنبه الی چهارشنبه: 7 صبح الی 7 بعدظهر

در خبرنامه سایت گروه سنگ ملک زاده عضو شوید