سنگ اسلب چینی سایبان قروه

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
سنگ اسلب چینی قروه سایبان

سنگ اسلب چیست؟

سنگ اسلب به سنگ های ساختمانی گفته می شود که دارای ابعاد بسیار بزرگی می باشند. این نوع سنگ ها در ابعاد ۱۲۰*۲۲۰ سانتی متر و بیشتر وجود دارد.سنگ ها پس از استخراج از معادن به کارخانه های سنگبری فرستاده می شوند که در این کارخانه ها با ابعاد و اندازه های بسیار متنوع سنگ ها را برش می دهند.سنگ اسلب یک سنگ مناسب برای کفسابی است و پس از آن زیبایی آن دو چندان می‌شود.یکی از ویژگی های مهم سنگ اسلب، صادراتی بودن آن است که باعث شده تا تولید و عرضه این سنگ ساختمانی بسیار حائز اهمیت قرار گیرد.این سنگ باید با ضخامت دقیق، شفافیت و دقت بسیار بالا ساب زده شود و برش آن نیز باید یکنواخت و بسیار دقیق باشد تا کیفیت و شرایط لازم برای صادرات را داشته باشد.

سنگ اسلب چینی

سنگ اسلب چینی با نام عمومی تر خود یعنی سنگ کریستال هم شناخته شده می باشد. سنگ های چینی یا کریستالی در واقع توده های سنگی آهکی یا دولومیتی هستند که در اثر عوامل درونی، نظیر درجه حرارت بالا یا فشار، دوباره متبلور شده اند و از این رو جزو سنگهای دگرگون شده به شمار می روند. سنگ های چینی استخراج شده از مناطق مختلف زمین، از نظر میزان دگرگونی و نیز ترکیبات شیمیایی طبیعی تشکیل دهنده متفاوت می باشند. سنگ های چینی اغلب دارای دانه های بلور درشت هستند. با وجود اینکه کانی اصلی تشکیل دهنده سنگ های چینی کلسیت است، اما از نظر ساختمان درونی و دانه بندی کریستالی آن، سنگ های یک معدن نسبت به یک معدن دیگر بسیار متفاوت هستند. از جمله کانی های دیگری که در سنگ های چینی دیده می شود، کوارتز، گرافیت، هماتیت، سیمونیت، پیریت و … هستند، برای مثال با افزایش میزان کوارتز موجود در بافت سنگ، سختی آن نیز بالاتر می رود. اگر کانی های سنگ خالص باشند، رنگ آن بیشتر به روشن مایل به سفید خواهد بود، در حالی که وجود رنگ‌هایی مانند خاکستری روشن، خاکستری تیره و سیاه، نشان دهنده وجود مقادیری از مواد کربن دار در آنها می باشد. رنگ های سبز معمولا توسط کلریت یا سیلیکات های دیگر تولید می شود. دیده شدن رنگ هایی مانند صورتی و قرمز نشان گر وجود ذرات بسیار ریز و پراکنده از هماتیت و یا کربنات منگنز است. رنگ های زرد و کرم نیز به دلیل حضور مقادیری از لیمونیت در بافت سنگ است.

سنگ اسلب چینی قروه

تخلخل سنگ چینی وکاربرد آن در ساختمان:

تخلخل سنگ چینی بسیار پایین و در حدود ۰.۳ درصد تا ۱.۲ درصد می باشد. جذب آب کم و به طور معمول کمتر از یک درصد را دارا می‌باشد. وزن مخصوص این سنگ برابر ۲.۷ تن بر متر مکعب بوده و مقاومتی بین ۱۹ تا ۱۴۰ مگا پاسکال و در حد متوسطی را داراست. مقاومت فشاری متوسط این سنگ ها در حدود ۱۱۰ مگا پاسکال، مقاومت کششی متوسط در حدود ۴ مگا پاسکال و مقاومت خمشی این سنگ ها در حدود ۶ تا ۱۵ مگا پاسکال میباشد. در گذشته استفاده از سنگ چینی برای نمای ساختمان بسیار متداول تر از زمان حاضر بوده، مخصوصا در اقلیم های گرم که با بهره گیری از سنگ های چینی با رنگ روشن در نمای بیرونی، اثر گرمای تابشی خورشید را در داخل ساختمان کاهش می دادند. سنگ اسلب چینی اما به مرور زمان و با ورود سنگ های تراورتن به بازار، با رنگ های متنوع و طرح های گسترده خود، سنگ های چینی را از رقابت خارج کردند، که در نهایت به کاهش استخراج آنها نیز منجر شد، اما در سالهای اخیر مجدد مورد اقبال قرار گرفته است. یکی از جنبه های مهم برای انتخاب سنگ در نصب مستقیم سنگ به منظور استفاده در نمای بیرونی ساختمان ها میزان چسبندگی یا استحکام و پایداری اتصال آن به بافت و پیکره زیرین ساختمان است.

سنگ اسلب چینی قروه سایمان

سنگ چینی قروه سایمان  یکی از زیباترین سنگ های چینی ایران است با زمینه‌ی سفید رنگ و خطوطی نامنظم طوسی و مشکی در این رنگ سفید نمایان است. معدن سنگ چینی سایمان با استخراج سالیانه بیش از ۲۴۰۰۰ تن دراستان کردستان شهرستان قروه واقع گردیده است جنس چینی و بلوری این سنگ باعث شده ساب و براقیت بسیارخوبی به خود بگیرد، به طوری که این سنگ انعکاس نور بسیار زیبایی دارد و با وجود آنالیز بسیار ممتاز جز سنگهای چینی  برتر ایران و دنیا محسوب می گردد.این سنگ به واسطه تراکم رنگهای طوسی و سیاه دسته بندی می گردد. با وجود زمینه روشن و کریستالی شکل، بسیار مناسب محیط های کم نور می باشد.سورت های دیگر سنگ چینی سایمان نیز همان شفافیت و زیبایی را دارد تنها با این تفاوت که رنگ زمینه و طرح آن متفاوت است. ویژگی ظاهری، خواص و مشخصات ساختاری این سنگ باعث گردیده سنگ قروه سایمان در کانون توجه بسیاری از آرشیتکت ها و معماران ساختمان قرار گیرد.

سنگ اسلب چینی قروه

از طرح های بوک مچ و فورمچ سنگ چینی سایمان برای طراحی و سنگ کف و دیواره های لابی و سنگ کف سالن های مجلل  و تالارها استفاده می نمایند.کریستال سایمان بعنوان یکی از زیباترین کریستال های جهان، با امکان ارائه تابلو سنگ های طبیعی مسحور کننده شگفتی بازار بین المللی را برانگیخت.

ویژگیهای سنگ چینی قروه سایمان

از ویژگی های بارز سنگ چینی سایمان، تراکم بسیار بالا، ساب پذیری عالی، مقاومت سایشی بالا، جذب آب بسیار پایین ان است. قیمت سنگ چینی سایمان به روشنی رنگ زمینه ، طرح و سایز سنگ بستگی دارد. سنگ قروه سایمان معمولا بصورت اسلب فرآوری می گردد و به سایز دلخواه مشتری برش داده می شود. طرح بوک مچ و فور مچ سنگ چینی سایمان بسیار زیباست و اکثر طراحان در طراحی دکوراسیون داخلی خود از طرح های بوکمچ و فورمچ چینی سایمان استفاده می کنند. سنگ چینی سایمان بصورت کوپ (خام ) و فرآوری شده صادرات می گردد.

کاربرد سنگ چینی سایمان:

سنگ چینی قروه سایمان برای نمای بیرونی و داخلی ساختمان مناسب است ولیکن بدلیل میزان تخلخل بسیار کم و سطح صاف پشت سنگ  های چینی میبایست در موقع نصب به منظور جدا شدن سنگ نما از گیره های اسکوپ پشت سنگ استفاده کرد. استفاده این سنگ در نمای مناطق بسیارسرد و مرطوب مناسب نیست. از دیگر کاربرد های سنگ چینی سایمان استفاده در سنگفرش هال و پذیرایی، سنگفرش آشپزخانه، سنگفرش لابی، سنگ پله و دیواره های داخلی ساختمان و سرویس های بهداشتی میباشد. این سنگ بدلیل رنگ مدرن و سفید منحصر بفردش در داخل ساختمان مخصوصا طرح بوک مچ و فور مچ آن زیبایی خاصی به ساختمان خواهد بخشید.

سنگ چینی سایبان

سنگ اسلب الیگودرز

سنگ اسلب الیگودرز جزو سنگ های چینی است و زمینه سفید و خطوط نامرتب خاکستری و مشکی درون سنگ آن را بسیار منحصر به فرد کرده است. سنگ اسلب الیگودرز دارای رنگ های پس زمینه متنوعی است و از رنگ سفید تا کرمی و خاکستری این رنگ های زمینه متفاوت هستند. بدیهی است هرچه سنگ خالص تر باشد؛ دارای رنگ روشن تری است. سنگ اسلب الیگودرز تخلخل پایین، رنگ روشن، و ساب پذیری قابل قبولی دارد. از این رو از آن در بخش های داخلی ساختمان استفاده می‌ کنند زیرا به خوبی نور را منعکس کرده و به روشنایی بیشتر محیط کمک می‌ کند.

بیشتر بخوانید>>>>>>>>>>>>سنگ اسلب سفید چیست؟

سنگ اسلب ازنا

سنگ اسلب ازنا از برش سنگ های چینی استخراج شده از معدن سنگ شهرستان ازنا در استان لرستان تهیه می شود. این سنگ از سفید ترین و یکنواخت ترین سنگ های کریستالی یا چینی موجود در کشور است که دارای رنگ زمینه ای کاملا سفید بوده و رگه ها و خطوط کم رنگ خاکستری نیز در آن دیده می شود. سنگ ازنا مشهور ترین – سنگ چینی ایرانی است که در ابتدا توسط مرحوم حاج قنبر رحیمی معروف به ارباب قنبر به بهره برداری رسید. این سنگ بسیار فشرده و یکنواخت و با تخلخل بسیار پایین است که باعث شده جذب آب آن نزدیک به صفر باشد. امروزه برش این سنگ به صورت اسلب بسیار مورد تقاضا می باشد. استفاده از سنگ چینی ازنا در اکثر قسمت های ساختمان به دلیل مقاومت بالا در برابر سرما، گرما و جذب آب پایین ممکن است، دلیل فشرده بودن این سنگ منجر به پایداری بالایی آن شده و در نصب احتمال آسیب دیدن آن را کم کرده و عمر پروژه را نیز افزایش می دهد. 

سنگ اسلب مرمر

سنگ اسلب مرمر یک نوع سنگ دگرگونی است که از دگرگونی سنگ آهکی کلسیم دار، منیزیم دار و دولومیتی رس دار به وجود می آید. کانی اصلی تشکیل دهنده آن کلسیت می باشد. در درجات ضعیف و متوسط، دولومیت نیز، به شرطی که آهک در محیط وجود نداشته باشد، مانند کلسیت به مرمر تبدیل می شود. به عبارتی دیگر سنگ مرمر، یک نوع سنگ آهکی دگرگون شده است که بافت موزاییکی پیدا کرده است. این دسته از سنگ ها دارای رنگ های نیمه شفاف می باشند. رنگ سبز سنگ مرمر ناشی از وجود کانی هایی مانند اکتینولیت می باشد. علت زیبایی سنگ مرمر نه تنها مربوط به رنگ و طرح آن، بلکه به درجه شفافیت آن نیز بستگی دارد که حالت رنگین کمانی زیبایی به آن می دهند. برخی مرمرها رگه دار، برخی خالدار و برخی موج دار می باشند. سنگ مرمر به دلیل زیبایی خاصی که دارد در نماهای داخلی و خارجی و در مجسمه سازی کاربرد دارد. سنگ مرمر اغلب دارای بلورهای درشت بوده که وجه تمایز آن با سنگ های کربناتی رسوبی است، علاوه بر کلسیت که کانی اصلی آن است، کانی های دیگری مانند کوارتز، گرافیت، هماتیت، لیمونیت و پیریت نیز در آن دیده می شوند. به طور کل سنگ های مرمر بر خلاف سنگ های چینی تنوع رنگ بسیار بالایی دارند. سنگ مرمر خالص، کاملا سفید و درخشان است، اما کانی های بسیاری به صورت ناخالصی در این سنگ ها دیده می‌شوند که رنگ های متنوعی به آن می بخشند. سنگ مرمر در برابر هوازدگی، گازها و یا باران های اسیدی مقاومت کمی دارد، از این رو بیشتر در نمای داخلی ساختمان استفاده می شود. سنگ مرمر نیز همانند سنگ چینی تخلخل پایینی دارد که از چسبندگی آن می کاهد.

سنگ اسلب مرمر

سنگ اسلب مرمریت

 سنگ اسلب مرمریت یکی از انواع سنگ های آهکی دگرگون شده است که جز اصلی تشکیل دهنده آن کربنات کلسیم بوده و از اجزای دیگری نیز همانند کلسیت، دولومیت و کریستال تشکیل شده است. هر چه بلور های موجود در این سنگ ریزتر باشد، قابلیت پرداخت و ساب خوردن و نیز پایداری آن در برابر هوازدگی بیشتر می شود. سنگ اسلب مرمریت نسبت به سنگ تراورتن تخلخل کمتر و نسبت به سنگ مرمر تخلخل بیشتری دارد. رنگ های متنوع دیده شده بر سطح این سنگ، به دلیل وجود ناخالصی هایی مانند سیلیس، میکا، اکسید آهن، گرافیت و مواد آهکی می باشد. مرمریت های منیزیم دار به دلیل وجود منیزیم و سختی بالای کربنات منیزیم موجود در آن نسبت به مرمریت های کلسیت خالص مقاومت بیشتری دارد. بنابراین می توان از آنها در فضای بیرونی ساختمان و پله ها استفاده کرد. البته می توان برای افزایش مقاومت مرمریت ها از رزین، چسپ و اپوکسی استفاده کرد تا خلل های موجود در سنگ پوشیده شده و مقاومت آن افزایش یابد. سنگ های مرمریت به طور کل در برابر آب، هوا زدگی و فشار و خمش بسیار مقاوم بوده و رنگ آنها نیز بسیار پایدار است، همین امر باعث شده این سنگ به گزینه ای مناسب بعنوان سنگ کف مورد انتخاب قرار بگیرد. 

مزایا و معایب سنگ های اسلب چیست؟

فراوری و آماده سازی سنگ به صورت سنگ اسلب مزایای فراوانی دارد. اولین ویژگی متفاوتی که توجه و نگاه ها را به سمت خود می کشاند، زیبایی و جلوه های طبیعی این سنگ ها است. از این رو با داشتن برش هایی بزرگ از سنگ اولیه معدن بصورت سنگ اسلب، سطح بسیار بزرگتری از سنگ به نمایش گذاشته شده و می توان رگه های طبیعی و خط های زیبایی را در آن مشاهده کرد. این طرح های طبیعی نمای نهایی ایجاد شده با آن را بسیار چشم نواز تر از سنگ کوچک تر با طرح های تکراری خواهد کرد. از آنجایی که شکل ها و رگه های طبیعی زیادی در سنگ ها دیده می شود، امروزه طرح های مختلفی از برش برای سنگ اسلب استفاده می شود تا عملا طرح و نگاره طبیعی ایجاد شده روی سنگ با سنگ اسلب کناری خود همتا یا به عبارتی شود. در روش یا همتایی و ست شدن آینه ای، یک طرح در دو سنگ اسلب به صورت قرینه همدیگر را تکمیل می کنند، و در روش Four matching یا ست کردن چهار تایی، طرح طبیعی، روی چهار سنگ ست می شود، که با کنار هم قرار دادن این سنگ ها در محیط مورد استفاده می توان شاهد امتداد طرح هایی زیبا و طبیعی، و گذر آنها از میان سنگ های مختلف بود.

سنگ اسلب

دیگر مزیت سنگ اسلب چینی:

از دیگر مزیت های سنگ اسلب، کاهش دور ریز و ضایعات است. از آنجایی که سنگ های اسلب عملا بزرگترین محصول مصرفی سنگ ها هستند، و برای تولید آنها کمترین میزان برش لازم است، از این رو ضایعات تولید در بخش های مختلف از جمله برش کاری، صیقل کاری و بسیار کم تر می شود. بعلاوه در هنگام مصرف نیز به دلیل نیاز کم برای ست کردن و بریدن دوباره، میزان ضایعات آنها نسبت به سایر سنگها مانند تایل ها بسیار پایین تر خواهد بود. عدم استفاده از رنگ های مصنوعی و طبیعی بودن جلا و رنگ سنگ، باعث می شود که هیچ نگرانی در رابطه با رنگ رفتگی و پایداری رنگ آنها در برابر آب و هوا و مواد شوینده وجود نداشته باشد. سنگ اسلب با اندازه های بزرگ در نهایت انتخاب سنگ برای مصرف کننده را آسان تر می کنند. به دلیل شفافیت بالا و یکنواختی کم نظیر برخی از سنگ های اسلب مانند مرمر، از دیگر استفاده های رایج از  سنگ اسلب، توانایی استفاده از چراغ و ایجاد نورپردازی های زیبا Back Light در داخل نمای نهایی قسمت های سنگ کاری شده می باشد. که می توان با ترکیب رنگ های طبیعی این سنگ ها و نورپردازی های مختلف جلوه های بسیاری زیبایی را برای سالن های پذیرایی ایجاد نمود.

نتیجه گیری:

در گذشته استفاده از سنگ چینی برای نمای ساختمان بسیار متداول تر از زمان حاضر بوده، مخصوصا در اقلیم های گرم که با بهره گیری از سنگ های چینی با رنگ روشن در نمای بیرونی، اثر گرمای تابشی خورشید را در داخل ساختمان کاهش می دادند. سنگ اسلب چینی اما به مرور زمان و با ورود سنگ های تراورتن به بازار، با رنگ های متنوع و طرح های گسترده خود، سنگ های چینی را از رقابت خارج کردند، که در نهایت به کاهش استخراج آنها نیز منجر شد، اما در سالهای اخیر مجدد مورد اقبال قرار گرفته است.

گروه سنگ ملک زاده یکی از با سابقه ترین فروشگاه سنگ در ارائه خدمات به مشتریان می باشد.همچنین آماده همکاری با مهندسین و معماران در ساختمان سازی و پیاده سازی پروژه هایشان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با گروه ملک زاده همراه باشید و به سایت ما سر بزنبد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو


اطلاعات تماس


  • ۵۶۹۰۱۹۲۰-۲۴(۰۲۱) | ۰۹۱۲۲۱۶۸۱۲۰
  • کیلومتر ۳۵ تهران – قم ، شهرک صنعتی شمس آباد – بلوار زکریای رازی – سنبل ۵ – پلاک ۶
  • شنبه الی چهارشنبه: 7 صبح الی 7 بعدظهر

در خبرنامه سایت گروه سنگ ملک زاده عضو شوید