سنگ فضای داخلی ساختمان

سنگ فضای داخلی ساختمان

فضای داخلی ساختمان ها از جمله بخش های خانه است که در روحیات ساکنان آن خانه تاثر زیادی دارد. از طرفی سنگ ها به علت تنوع و زیبایی خود توانسته است که اعتماد معماران و طراحان ساختمان را بدست آورد. از طرفی فضای داخلی خانه نیزمند خلاقیت و نواوری میباشد که سنگ ها به خوبی میتوانند بپاسخگوی این نیاز معماران باشد. برای مثال قسمت هایی از خانه همچون اتاق خواب ها، سالن پذیرایی و یا آشپزخانه را میتوان با انتخاب سنگی لوکس از نوع ساده به یک فضای زیبا و لاکچری تبدیل کرد. و یا راه پله ها ، سنگ پارکینگ و سنگ لابی ها که در معرض تردد زیادی میباشند باید از سنگی سخت و مستحکم در آن استفاده شود. در ادامه قصد داریم به بررسی ویزگی های مناسب ترین سنگ فضای داخلی ساختمان و انواع آن بپردازیم.

ویژگی های سنگ مناسب فضای داخلی

خرید سنگ مناسب برای نمای داخلی و فضای داخلی ساختمان به عوامل متعددی بستگی دارد. مهم ترین نکته در انتخاب سنگ مناسب فضای داخلی این است که آن سنگ را برای کدام بخش از ساختمان قرار است استفاده کنیم. هر کدام از قسمت های ساختمان ویژگی هایی دارا میباشند که برای انتخاب سنگ مورد نظر باید به آن نکات توجه کنیم.

ویژگی های سنگ مناسب فضای داخلی
ویژگی های سنگ مناسب فضای داخلی

برای مثال سنگی که قرار است برای آشپزخانه مورد استفاده قرار بگیرد باید علاوه بر داشتن رنگ های شاد و با نشاط و زیبا، قابل شستشو باشد. و در اثر تماس با آب فرسوده نشود. و یا سعی کنیم از سنگ های سیقلی و صاف در آن استفاده کنیم.

یا اینکه برای انتخاب سنگ های مورد استفاده در لابی ها یا پارکینگ و راه پله ها به این نکتخ توجه کنیم این بخش ها در مجاورت فضای بیرونی قرار دارند و درجه آب و هوایی تقریبا یکسان با هم دارند. به همین علت باید از سنگی استفاده کنیم که در برابر تغییرات آب و هوایی مقاوم باشند و بتوانند در تغییرات جوی استحکام خود را حفظ کند. سنگی که در راه پله استفاده میشود باید در برابر ضربه و سایش مقاومت داشته باشد.

سنگ هایی که قصد داریم از آن در کف ساختمان استفاده کنیم باید میزان سختی بالایی داشته باشد و بتواند در برابر ضربه و ساییدگی مقاومت کند. و سنگ های آن ها دارای تخلخل کمی باشد تا از نفوذ آب در آن جلوگیری کند.

بهترین نوع

سنگ هایی که از نوع اسلب هستند میتوانند بهترین گزینه برای فضای داخلی ساختمان باشد. همچنین سنگ فضای داخلی نیز باید به هیچ عنوان لیز و لغزنده نباشد. که در صورت راه رفتن بصورت پا برهنده روی سنگ از لیز خوردن جلوگیری کنیم.

نکته مهم بعدی این است که در انتخاب سنگ باید به شرایط آب و هوایی آن منطقه توجه کنیم. سنگ های مورد استفاده در سالن پذیرایی، سرویس بهداشتی، حمام ، استخر، اشپزخانه و … باید متناسب با شرایط آب و هوایی آن منطقه باشد.

سنگ های مناسب فضای داخلی
سنگ های مناسب فضای داخلی

از دیگر ویژگی های سنگ فضای داخلی این است که باید دارای بافت زیبا و منحصر به فردی باشد. همچنین دارای سهولت در نگهداری و طول عمر بالایی باشد. سنگ داخلی باید بتواند صدا را جذب کند و عایق صوتی مناسبی باشد.

سنگ های مناسب فضای داخلی

در ادامه قصد داریم به معرفی مناسب ترین سنگ های فضای داخلی منزل بپردازیم.

سنگ مرمر

مرمر ها از جمله سنگ های تزئینی داخلی ساختمان است. این سنگ ها به علت اینکه آهکی هستند همانند تراورتن قابلیت صیقل پذیری بالایی دارد و درخشان میباشند.

زیبایی منحصر به فرد مرمر ها باعث محبوبیت آن ها در نمای داخلی ساختمان شده است. کاربرد این سنگ ها در دکوراسیون داخلی، راه پله ها و نمای داخلی ساختمان میباشد. از معایب این سنگ ها میتوان به آسیب پذیر بودن و خط و خش پذیر بودن آن ها اشاره کرد.

سنگ های مرمریت را نیز میتوان از سنگ های محبوب این حوزه به شمار آورد.

سنگ کوارتزیت

این سنگ ها برای کف، پله ها، نما کاری و دیوار ساختمان بکار میرود. کوارتزیت ها شباهت زیادی به گرانیت ها دارند و حتی میتوان گفت که از آن ها سخت هم میباشند. از خواص این سنگ میتوان به مقاومت آن در برابر هوازدگی، تنوع رنگی و ظاهر بلوری آن اشاره کرد. این سنگ ها در رنگ های قرمز، خاکستری و قهوه‌ای عرضه میشوند.

ماسه سنگ

ماسه سنگ ها از سنگ های رسوبی هستند که دارای رنگ های سفید، خاکستری، قهوه ای مایل به قرمز، زرد، قرمز و قهوه ای میباشند. این سنگ هارا میتوان در نمای داخلی و خارجی آن استفاده کرد.

از ماسه سنگ ها میتوان در  پوشش سقف، بالکن، کفپوش، دیوار ساختمان و پاسیو ها استفاده کرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو


اطلاعات تماس


  • ۵۶۹۰۱۹۲۰-۲۴(۰۲۱) | ۰۹۱۲۳۹۰۴۳۷۳
  • کیلومتر ۳۵ تهران – قم ، شهرک صنعتی شمس آباد – بلوار زکریای رازی – سنبل ۵ – پلاک ۶
  • شنبه الی چهارشنبه: 7 صبح الی 7 بعدظهر

در خبرنامه سایت گروه سنگ ملک زاده عضو شوید