سنگ مرغوب چه ویژگی هایی دارد؟

سنگ مرغوب

سنگ مرغوب باتوجه نوع کاربرد آن در نمای داخلی و یا نمای خارجی ساختمان باید بدون ترک خوردگی ، پوسیدگی و حتی المقدور عاری از کانی های مضر باشد.

سنگ مرغوب سنگی است که دارای جذب آب پایینی بوده و در برابر عوامل جوی مانند سرما، گرما ، نور ، باد و باران و همچنین مواد شیمیایی مقاومت زیادی دارد. بسیار دیده شده است که خریداران در حین خرید به ظاهر سنگ توجه میکنند و با گذشت زمان با مشکلاتی مواجه می شوند که جبران آن بار مالی بالایی را به همراه خواهد داشت.

مشکلی بسیاری از خریداران هنگام خریدار سنگ دارند اینست که به دنبال سنگ هایی هستند که بافت و رنگ یکدستی داشته باشند در حالیکه سنگ بافتی طبیعی داشته و حاصل عوامل طبیعی تاثیر گذار برروی آن بوده.

ویژگی های سنگ مرغوب در هنگام خرید

در هنگام خرید سنگ ساختمانی باید ابتدا به فضایی که قرار است سنگ در آنجا نصب شود توجه کرد. هر سنگ مناسب یک یا چند جا در ساختمان است و همه سنگ ها مناسب همه فضاهای ساختمان نمی باشد. پس فضاهای داخل ساختمان مث راه پله ، دیوارها ، کف پوش ها را تفکیک کنید و به طور مجزا برای هر قسمت سنگ مناسب را تهیه کنید.

برای نمای خارجی ساختمان بهتر است از سنگ هایی استفاده کنید که از مقاومت بالایی در برابر عوامل طبیعی مثل باد ، باران ،گرما و نورخورشید برخوردارند سنگ هایی مثل سنگ تراورتن ، سنگ گرانیت و سنداستون از جمله سنگ های مناسب برای نمای بیرونی ساختمان هستند. سنگ تراورتن به دلیل وجود خلل و فرج با ملات خوب جذب می شود ولی سنگ های گرانیت و سنداستون حتما به هنگام نصب باید از روش اسکوپ استفاده نمود .

سنگ مناسب راه پله ها و پاگردها:

راه پله ها از جمله اماکن پر رفت و آمدی است که سنگ مرغوب با مقاومت بالایی را می طلبد . سنگ گرانیت بهترین گزینه برای استفاده در این مکان پر رفت و آمد می باشد

سنگ مناسب برای سنگ فرش فضاهای داخلی و مسکونی

سنگ مرغوب که مناسب سنگ فرش ها و فضاهای داخلی و مسکونی باشد باید از نوع بهترین و مقاوم ترین کفپوش ها بوده و همچنین از زیبایی خاصی برخوردار باشد. بهترین و مناسب ترین سنگ برای سنگ فرش فضاهای داخلی و مسکونی سنگ هایی هستند که جذب آب و مقاومت سایشی بالا و تخلخل کمتر و مقاومت بالا داشته باشند ، سنگ مرمر ، سنگ مرمریت و سنگ کریستال یا همان سنگ چینی است که به دلایل ساب پذیری بالا و انعکاس نور بالا معمولا هم مقاوم بوده و هم زیبا می باشند.

سنگ مناسب برای سنگ فرش پیاده رو ها

معمولا برای چننی فضاهایی از سنگ هایی استفاده می شود که در مقابل فشار، یخ زدگی و مواد شیمیایی مقاوم باشد . سنگ های گرانیت و کریستال مخصوصا به صورت سنگ تیشه ای و کوبیک تولید و مناسب اینگونه فضاها می باشند زیرا مانع از سرخوردگی می شوند.

سنگ مناسب برای سرویس های بهداشتی

سنگ مناسب برای فضاهایی که رطوبت بالایی دارند مانند سرویس های بهداشتی سنگی است که جذب آب پایینی داشته و در برابر مواد شوینده شیمیایی مقاوم باشد. در بین سنگ های موجود سنگ گرانیت و سنگ کریستال مناسب ترند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو


اطلاعات تماس


  • ۵۶۹۰۱۹۲۰-۲۴(۰۲۱) | ۰۹۱۲۳۹۰۴۳۷۳
  • کیلومتر ۳۵ تهران – قم ، شهرک صنعتی شمس آباد – بلوار زکریای رازی – سنبل ۵ – پلاک ۶
  • شنبه الی چهارشنبه: 7 صبح الی 7 بعدظهر

در خبرنامه سایت گروه سنگ ملک زاده عضو شوید