سنگ چینی یا کریستال تویی لایت

سنگ اسلب

سنگ اسلب چیست؟

سنگ های ساختمانی با ابعاد نسبتا بزرگ را سنگ اسلب می گویند. ابعادی که معمولا بزرگتر از ۱۲۰*۲۲۰ سانتی متر می باشد.برای تولید سنگ اسلب از سنگهای ساختمانی خام سالم با ابعاد بزرگ که اصطلاحا به آنها کوپ سنگ گفته میشود استفاده می کنند.تمام سنگ ها اعم از سنگ تراورتن، سنگ مرمر، سنگ مرمریت و سنگ گرانیت را میتوان به صورت اسلب تولید کرد.

سنگ چینی یا کریستال چیست؟

سنگ چینی یا کریستال از سنگ هایی است که از گذشته در صنعت ساختمان سازی حضور داشته و همیشه جایگاه خود را حفظ نموده است. در جهان اینگونه سنگ ها را با نام Crystalline Marble می شناسند و سنگ چینی در کشور ما در بسیاری از نقاط و مناطق مختلف وجود داشته و در رنگ ها و طرح های مختلف بهره برداری و فرآوری می گردد. از ویژگی های مهم این سنگ می توان به جذب آب بسیار ناچیز و قابلیت ایجاد قاب های بوک مچ (دوتایی) و فورمچ(چهارتایی) در فضا های مختلف اشاره نمود. به همین منظور فروش و استفاده از انواع سنگ چینی سفید در فضا ها و مکان هایی که در معرض رطوبت و تماس مداوم با آب هستند نظیر سرویس های بهداشتی، حمام های لوکس و مستر، روشویی و استخر ها بسیار متداول می باشد. در این مطلب قصد داریم ضمن معرفی سنگ اسلب کریستال تویی لایت ، به ویژگی ها و موارد کاربرد این سنگ اشاره کنیم.

مقالات مرتبط>>>>>>>>سنگ اسلب سفید چیست؟

سنگ چینی یا کریستال  تویی لایت

ساختار متراکم و سخت سنگ چینی تویی لایت (Twilight)، باعث ساب پذیری بیشتر این سنگ می شود. همچنین این نوع سنگ جذب آب بسیار ناچیزی داشته و استحکام بالای آن باعث افزایش کاربرد و مناسب آن می گردد.

سنگ چینی یا کریستال تویی لایت دارای رنگ زمینه طوسی مایل به سرمه ای بوده و عمدتا در سطح آن رگه های مورب مشاهده می شود. سنگ چینی تویی لایت با نام لاتین (Twilight) عمدتا به صورت اسلب استخراج و فرآوری می گردد. استخراج و استحصال این سنگ در استان خراسان انجام می شود. در بازار سنگ کشور این سنگ با نام های چینی تویی لایت، چینی زبرا، چینی مشهد، چینی شاندیز و … شناخته می شود.

سنگ اسلب تویی لایت با توجه به ویژگی های ظاهری و پارامتر های ساختاری بسیار مناسب، در موارد بسیار گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد. سنگ چینی تویی لایت که آن را با نام زبرا می شناسیم، یکی از زیباترین و جدید ترین انواع سنگ چینی می باشد که از مهم ترین ویژگی های آن استحکام مثال زدنی و قابلیت ایجاد قاب های بوک مچ و فورمچ می باشد که موجب افزایش فروش چشمگیر این سنگ شده است.

سنگ اسلب تویی لایت

موارد استفاده از سنگ اسلب چینی تویی لایت :

کیفیت، زیبایی خیره کننده و قیمت فروش بسیار مناسب سنگ اسلب چینی تویی لایت نسبت به سایر رقبای داخلی و خارجی، سبب آن گردیده است تا در بسیاری از پروژه های مسکونی، اداری و تجاری و لوکس از این سنگ استفاده گردد. در متد های جدید طراحی داخلی ساختمان، استفاده از ورق های بزرگ سنگ یا اسلب به جای سایز های کوچک تر متداول می باشد. استفاده از اسلب سنگ چینی و سایز های بزرگ ۱۰۰*۱۰۰ و بیشتر، زیبایی و یک دستی بی نظیری را به فضا بخشیده و موجب چشم نواز تر شدن طراحی می شود.

برخی از موارد کاربر سنگ اسلب چینی تویی لایت عبارتند از :

 • فضای داخلی ساختمان
 • سنگ فرش کف هال، پذیرایی و اتاق ها
 • راه پله، دیواره پله ها و پاگرد ها
 • کف و دیواره های پارکینگ
 • دیواره های داخلی ساختمان به صورت اسلب های بوک مچ و فورمچ
 • ساخت روشویی، صراحی، مجسمه و احجام سنگی
 • کابینت و فضای داخل آشپزخانه
 • سرویس های بهداشتی لوکس
 • حمام های مستر
 • لابی و سالن ورودی ساختمان ها، هتل ها و مراکز تجاری
 • کانتر و پیشخوان مراکز عمومی
سنگ اسلب تویی لایت

مزایای استفاده از سنگ اسلب

 • استحکام بیشتر از تایل‌ها
 • امکان نورپردازی
 • حمل و نقل آسان‌تر
 • کاهش میزان سنگ‌های هدر رفته در فرایند برش
 • زیبایی و جذابیت بسیار بالا
 • امکان ایجاد طرح‌های بوک‌مچ و فورمچ

قیمت سنگ اسلب

سنگ های اسلب معمولا از انواع تایل ها قیمت بالاتری دارند . این بالابودن قیمت به علت نوع برش سنگ و ابعاد و طرح سنگ می باشد . سنگ های اسلب فقط با اره برش می خورند و هر نوع سنگ کوپ که از معدن استخراج می گردد برای برش توسط اره مناسب نیست . سنگ های کوپ برای برش اسلب، باید از لحاظ ابعاد متقارن بوده و به اشکال مکعب مستطیل از سینه کار معدن خارج شده باشد. در ثانی نوع سنگ کوپ برای برش اسلب باید فاقد هرگونه درز و شکاف و شکستگی در سطح کوپ باشد . با توجه به حساسیت انتخاب این نوع کوپ، انتخاب آن توسط افراد خبره صنعت سنگ صورت می گیرد و تمام ابعاد سنگ مورد بررسی قرار می گیرد تا بهترین سنگ اسلب برش خورده در کارخانه تولید گردد.در زمان فرآوری سنگ اسلب، ضخامت برش خورده دقیقا باید ۲ سانتی متر باشد و فاقد هر گونه اعوجاج و کج شدگی باشد . از طرفی معمولا پشت سنگ های اسلب توری چسبانده می شود که در زمان برش در محل پروژه کمترین مقدار پرتی ایجاد شود. نوع طرح های سنگ اسلب در افزایش قیمت آن موثر می باشد . سنگ های اسلب دارای طرح بوک مچ و فورمچ قیمت بالاتری نسبت به طرح های ساده تر دارد.

سنگ اسلب کریستال

معایب سنگ های اسلب

از معایب سنگ های اسلب می توان به هزینه بالای فرآوری و تولید آن اشاره نمود و همچنین زمان بر بودن انتخاب نوع کوپ. از طرفی بعد از تولید، سنگ های اسلب نیاز به فضای بیشتری برای نگهداری دارند . معمولا در سنگبری ها، شوورم و نمایشگاه اختصاصی برای نمایش و انتخاب انواع سنگ های اسلب وجود دارد. سنگ های اسلب با توجه به ضخامت کم آنها به راحتی در معرض آسیب یا ترک قرار می گیرند.جابه جایی غیراصولی توسط افراد غیرمتخصص موجب آسیب در سنگ اسلب می شود. در زمان حمل و نقل و جابه جایی تا پروژه باید از ماشین های حمل مخصوص اسلب  استفاده نمود و حدالامکان دور سنگ اسلب با پلاستیک و فوم و نوار محافظت گردد. باید در زمان نصب سنگ اسلب از افراد متخصص  استفاده کرد . نصب انواع سنگ های اسلب نیازمند به مهارت و تجربه کافی است .

جمع بندی:

 امروزه موارد استفاده سنگ اسلب روز به روز بیشتر شده و از ورق های بزرگ سنگ در ابعاد ماکزیمم بیشتر استفاده می شود. فرآوری سنگ به صورت اسلب با روش های قدیمی به صورت قله بری متفاوت بوده و به جای دستگاه تک یا سی تیغ از اره استفاده می شود. در حال حاضر فرآوری سنگ به صورت اسلب بر روی بسیاری از سنگ ها قابل اجرا بوده و در صورت اجرای صحیح مراحل برش، ساب و کالیبراسیون، می توان در فضا های مختلفی از اسلب استفاده نمود. ضمن اینکه در روش فرآوری اسلب، استحکام سنگ نسبت به روش های قدیمی افزایش یافته و عمر سنگ بیشتر می شود.

گروه سنگ ملک زاده یکی از با سابقه ترین فروشگاه سنگ در ارائه خدمات به مشتریان می باشد.همچنین آماده همکاری با مهندسین و معماران در ساختمان سازی و پیاده سازی پروژه هایشان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با گروه ملک زاده همراه باشید و به سایت ما سر بزنبد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو


اطلاعات تماس


 • ۵۶۹۰۱۹۲۰-۲۴(۰۲۱) | ۰۹۱۲۳۹۰۴۳۷۳
 • کیلومتر ۳۵ تهران – قم ، شهرک صنعتی شمس آباد – بلوار زکریای رازی – سنبل ۵ – پلاک ۶
 • شنبه الی چهارشنبه: 7 صبح الی 7 بعدظهر

در خبرنامه سایت گروه سنگ ملک زاده عضو شوید