سنگ کف تراس و بالکن

سنگ کف تراس و بالکن

سنگ ها از دیرباز تا کنون از پر طرفدار ترین و پر استفاده ترین مصالح بوده و هستند. سنگ ها به علت در بر داشتن ویژگی هایی چون استحکام، زیبایی، تنوع و … همیشه مورد استفاده قرار میگیرند. تراس و بالکن خانه نیز از جمله بخش هایی از منازل هستند که معمولا از سنگ برای ساخت آن استفاده میشوند. در مقالات گروه سنگ ملک زاده به اندازه کافی راجع به استفاده از سنگ در نمای داخلی و خارجی خانه صحبت شده است. برای مثال گفته شد که از بهترین سنگ برای استفاده در پذیرایی خانه کدام است. یا سنگ خوب برای لبه ی استخر کدام سنگ است؟ تراس ها نیز از آن جمله بخش های منازل است که آنچنان مورد توجه واقع نشده است. اما باید این مسئله را بدانیم که  استفاده از سنگ خوب در کف بالکن و تراس ساختمان بسیار در فضاهای خارجی ساختمان تاثیرگذار است. در ادامه قصد داریم به بررسی بهترین سنگ کف تراس و بالکن بپردازیم.

ویژگی های سنگ کف تراس و بالکن

پارامتر های زیادی در انتخاب سنگ مناسب برای کف تراس تاثیر گذار است. در صورت رعایت نکردن این پارامتر ها بالکنی با طراحی نامناسب چه از زمینه استحکام چه زیبایی و چه مسائل دیگر داریم.

ویژگی های سنگ کف تراس و بالکن
ویژگی های سنگ کف تراس و بالکن

بالکن ها جزئی از فضای بیرون به شمار می‌آید. برخی تراس ها روباز و برخی رو بسته میباشد. اما بطور کلی این مسئله در ۹۰ درصد ساختمان ها وجود دارد که تراس در معرض  تابش نور مستقیم خورشید، بارش برف و  باران و همچنین گرد و خاک و … میباشد. که این مسائل در انتخاب یک سنگ مناسب بسیار مهم است.

رنگ سنگ مورد استفاده نیز باید به گونه ای باشد که با طراحی نمای ساختمان همخوانی داشته باشد. همچنین انتخاب رنگ مناسب برای جذب نکردن نور در فصل تابستان و نور مستقیم خورشید تاثیر زیادی دارد.

در ادامه قصد داریم به بررسی پارامتر های سنگ مناسب کف تراس و بالکن بپردازیم.

  1. قابل شستشو بودن: سنگ مدنظر دارای جذب آب خیلی کمی باشد تا بتوان آن را شست.
  2. لیز نبودن
  3. مقاوم در برابر تغییرات آب و هوایی
  4. مقاوم در برابر بارها
  5. مقاوم در برابر تابش نور خورشید
  6. مقام در برابر سرما و گرما

انواع سنگ کف تراس

انواع سنگ کف تراس
انواع سنگ کف تراس

از جمله مواردی از سنگ ها که پارامتر های بالایی را دارند و قابلیت استفاده در کف بالکن و تراس را دارند میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

سنگ تراورتن:

سنگ تراورتن نوعی سنگ  آهکی متخلخل است که به دلیل زیبایی و تنوع طرح و رنگی که دارد، در نمای ساختمان خیلی زیاد مورد استفاده قرار می گیرد. این سنگ دارای مقاومت زیادی میباشد. و به علت تخلخل خود منقبض و منبسط نمیشود. همچنین این سنگ قیمت مناسبی دارد. و به همین دلیل مورد مناسبی از دید بسیاری از طراحان میباشد.

سنگ گرانیت:

گرانیت ها از سنگ هایی هستند که در نمای ساختمان بسیار مورد استفاده میباشند. این سنگ ها در دسته سنگ های آذرین قرار دارند . این سنگ ها با داشتن مقاومت بالا و استحکام مطلوب از آن در ساختمان سازی استفاده میشود.

سنگ مرمریت هرسین:

این سنگ از جمله نمونه های سنگ مرمریت است. مرمریت ها بطور کلی مقاوم در برابر حرارت هستند. مرمریت هرسین دارای رنگ کرم مایل به خاکستری میباشد. و به اصطلاح رنگ های کریستالی را دارا میباشد.

جمع بندی

در این مقاله سه نوع سنگ را که برای کف تراس مناسب است را مورد بررسی قرار دادیم.

شما می توانید برای مشاهده محصولات گروه سنگ ملک زاده به صفحه محصولات مراجعه کنید و یا برای ارتباط با کارشناسان به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید .

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو


اطلاعات تماس


  • ۵۶۹۰۱۹۲۰-۲۴(۰۲۱) | ۰۹۱۲۳۹۰۴۳۷۳
  • کیلومتر ۳۵ تهران – قم ، شهرک صنعتی شمس آباد – بلوار زکریای رازی – سنبل ۵ – پلاک ۶
  • شنبه الی چهارشنبه: 7 صبح الی 7 بعدظهر

در خبرنامه سایت گروه سنگ ملک زاده عضو شوید