سنگ گرانیت فیروزه ای مشهد

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
سنگ گرانیت فیروزه ای مشهد

سنگ گرانیت فیروزه ای مشهد چیست ؟

سنگ گرانیت فیروزه ای مشهد سنگی شبه گرانیت است با طرح و نقش های بسیار زیبا و منحصر بفرد با زمینه رنگ آبی فیروزه ای و خطوط طلایی می باشد . این سنگ جزء سنگهای تزئیناتی بوده و در فضاهای خاص بصورت محدود استفاده میشود. سنگ گرانیت فیروزه ای مشهد بدلیل رنگ منحصر بفرد و همچنین سختی تولید آن قیمت نسبتا بالاتری نسبت به سایر سنگ های گرانیتی داخلی دارد ؛ همچنین سنگ گرانیت فیروزه ای مشهد بصورت تایل و اسلب تولید میگردد . سنگ گرانیت فیروزه ای از لحاظ برش سخت برش است ولی از نظر ساب و فرآوری شبیه سنگ های گرانیت نیست و ساب پذیری عالی ندارد و این سنگ را میتوان در نمای فضای داخلی و خارجی ساختمان استفاده نمود.

قیمت گرانیت فیروزه مشهد به عوامل زیر بستگی دارد:

 • سنگ سبز با رگه های طلایی منظم قیمت بالاتری دارد.
 • ضخامت سنگ تاثیر مستقیم بر روی قیمت آن دارد.
 • هر چه قدر ابعاد سنگ بزرگتر باشد قیمت بیشتری خواهد داشت.
 • کیفیت فرآوری سنگ از نظر ساب، برش بر روی قیمت سنگ تاثیر خواهد گذاشت.

مشخصات ظاهری سنگ گرانیت فیروزه مشهد

سنگ گرانیت فیروزه مشهد یکی از زیباترین و خاص ترین سنگ های گرانیت می باشد . این سنگ با زمینه ی فیروزه ای چشم نواز به همراه خطوط طلایی و قهوه ای ؛ جزء گرانیت های پرمصرف بازارسنگ است .

این سنگ در دسته گرانیت های نرم است که سختی برش دیگرسنگ های گرانیت را ندارد . از طرفی به اندازه ی سنگ های مرمریت هم نرم نیست ؛ بنابراین به آن شبه گرانیت می گویند .

گرانیت فیروزه مشهد ازجمه سنگ های زینتی با طرح و رنگ زیبا و آرام بخشی است ، که کمتر سلیقه ای وجود دارد که آن را نپسندد. اما ساب پذیری چندان مطلوبی ندارد .

ویژگی سنگ گرانیت فیروزه مشهد

 • سختی وتراکم کمتر در مقایسه با گرانیت ها
 • مقاومت فشاری خوب
 • مقاومت سایشی کم
 • جذب آب متوسط
 • ساب پذیری کم

فرآوری های گرانیت فیروزه مشهد

این سنگ درابعاد مختلف تایل ، اسلب و طولی قابل فرآوری می باشد . خام گرانیت فیروزه مشهد به کشورهایی همچون ترکیه ، ایتالیا و چین صادر می شود .

کاربرد سنگ گرانیت فیروزه مشهد

گرانیت ها از جمله سنگ هایی هستند که در تمامی بخش های ساختمان قابل اجرا هستند . هم برای نمای خارجی کاربرد دارند و هم برای قسمت های داخلی همچون کف ، دیوارها ، سنگ پله .

سنگ گرانیت فیروزه ای مشهد

سنگ گرانیت فیروزه مشهد به صورت محدود و در سرویس های بهداشتی و اغلب برای دیوارهای بخش داخلی ساختمان مثل :دیواراتاق خواب ، سالن ، آشپزخانه ، لابی  ها و… کاربرد دارد . همچنین برای کفپوش هم از آن استفاده می کنند .

همچنین از ضخامت های بیشتر آن برای سنگ کابینت آشپزخانه ، انواع کانتر ، جزیره استفاده می نمایند . یکی دیگر از مواردی که می توان به آن اشاره کرد ، برای روشویی می باشد که در ترکیب با شیرآلات طلایی همرنگ با رگه های سنگ، حس بی نظیری به فضا می بخشد .

عوامل موثر برقیمت سنگ فیروزه مشهد :

ضخامت

هرچه ضخامت کمتری برش داده شود ، قیمت گرانیت فیروزه مشهد نیز کمتر خواهد بود .

بیشتر بدانید:سنگ گرانیت سبز

ابعاد

قیمت گرانیت فیروزه مشهد در ابعاد تایل نسبت به اسلب آن کمتر است . زیرا فرآیند برش اسلب از سختی و پیچسدگی هایی بیشتری برخوردار است و در نتیجه بر قیمت نهایی تاثیر می گذارد .

قدوپای سنگ

هرچه کوپ استخراجی بزرگتر باشد ، سنگ هایی با اندازه های بیشتر می توان فرآوری کرد . بنابراین هر چه قدوپای سنگ بیشتر باشد ، قیمت سنگ گرانیت فیروزه مشهد نیز بیشتر خواهد بود .

سنگ گرانیت فیروزه ای

فرآوری

انواع پرداخت های صورت گرفته بر سطح سنگ به همراه میزان و نوع مواد رزینی و … از جمله مواردی است که برقیمت گرانیت فیروزه مشهد اثرگذار است .

درجه کیفی

درجه کیفی از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت گرانیت فیروزه مشهد است .سنگ ها پس ازبرش وپولیش شدن ، برحسب کیفیت وظاهربه دسته های مختلفی تقسیم می شوند .

نتیجه گیری:

 همان طور که می دانید معدن سنگ گرانیت فیروزه ای مشهد در اطراف شهر مرزی شوسف که از توابع استان خراسان جنوبی میباشد قرار دارد. جنس این سنگ مابین سنگ مرمریت و گرانیت میباشد ولی بدلیل نزدیکتر بودن جنس آن به گرانیت ، سنگ گرانیت فیروزه ای نامیده میشود. سنگ گرانیت فیروزه ای مشهد از نظر ساب پذیری بسیار قوی نمیباشد ولی طرح و رنگ بینظیر این سنگ باعث استقبال بسیار زیاد مهندسین معمار محترم در طراحی هایشان به خصوص در لابی ها از این سنگ شده است. سنگ گرانیت فیروزه ای مشهد یک مقدار ترد و شکننده بوده و در نتیجه سایزهای بزرگ این سنگ به راحتی قابل تولید نمیباشد. ولی در شرایط خاص و اقدامات و پیش بینی های لازم ، تولید اسلب و سایزهای بزرگتر سنگ گرانیت فیروزه ای مشهد امکانپذیر میباشد.

کارخانه سنگ ملک زاده یکی از کارخانه های سنگ در ایران می باشد که سنگ ها را به صورت اسلب برش داده و توانایی انجام بوک مچینگ و فورمچینگ را دارا می باشند . شما می توانید برای اطلاع بیشتر از این روش می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید . همچنین شما می توانید برای مشاهده سنگ های این مجموعه به صفحه محصولات مراجعه نمایید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو


اطلاعات تماس


 • ۵۶۹۰۱۹۲۰-۲۴(۰۲۱) | ۰۹۱۲۲۱۶۸۱۲۰
 • کیلومتر ۳۵ تهران – قم ، شهرک صنعتی شمس آباد – بلوار زکریای رازی – سنبل ۵ – پلاک ۶
 • شنبه الی چهارشنبه: 7 صبح الی 7 بعدظهر

در خبرنامه سایت گروه سنگ ملک زاده عضو شوید