صادرات سنگ ساختمانی

گروه سنگ ملک زاده با بیش از 58 سال سابقه توانایی صادرات سنگ را دارا است

همانطور که میدانید کشور ایران دارای معادن و ذخایر سنگ به میزان قابل توجهی می باشد . همچنین تعداد کارخانه های برش و فرآوری سنگ در ایران بسیار است . به همین منظور سالانه ۶۰ میلیاردتن از بازار جهانی در ایران تامین می شود و برای تامین ، صادرات سنگ ساختمانی یکی از راه های موجود می باشد . سنگ های موجود در ایران آنچنان تنوع بالایی دارند که بسیاری از مردم جهان را مشتری پایه ثابت خود کرده است . در اینجا می خواهیم درباره سهم ایران در خصوص صادرات سنگ و مشتری های آن صحبت کنیم .

صادرات سنگ ایران

به طور کلی طبق گزارش های موجود بیش از ۱۴ میلیارد تن سنگ ساختمانی در جهان به عنوان ذخایر مورد استفاده قرار می گیرد که بیش از ۳ میلیارد تن از ایران صادر می شود . کارخانه های بسیاری در ایران وجود دارند که با استخراج انواع سنگ آنها را برش داده و فرآوری می نماید . سپس آن ها را برای صادر به کشور های مختلف آماده می نماید . صادرات سنگ در ایران از قدیم رایج بوده است زیرا تنوع سنگ در کشور ایران بسیار زیاد است .

انواع سنگ که از ایران صادر می شود :

همانطور که گفتیم صادرات سنگ از ایران یک امر رایجی می باشد و با توجه به تنوع بالای سنگ در ایران ، مشتریان بسیاری از نقاط مختلف جهان خواهان این نوع سنگ ها هستند . معمولا سنگ مرمریت ، سنگ اسلب طبیعی ، سنگ مرمر ، سنگ چینی ، سنگ تراورتن به کشور های مختلف صادر می شود . اما به طور کلی تعدادی از سنگ های ساختمانی وجود دارند که کشور های مختلف خواهان همیشگی آن ها هستند . این سنگ های ساختمانی عبارتند از :

می باشد . با توجه به آن که ایران کشوری غنی در انواع سنگ ساختمانی می باشد به همین منظور سهم قابل توجهی از صادرات سنگ را برای خود کرده است .

صادرات سنگ ساختمانی در گروه سنگ ملک زاده

مشاهده نمایید >> سنگ مرمریت ایرانی

ایران کشور فرصت ها

همانطور که گفیتم صادرات سنگ در ایران بسیار مورد توجه دولت ها بوده است . زیرا کشور ما دارای معادن زیادی از سنگ با تنوع بالا می باشد . سنگ های ساختمانی در ایران اغلب زینتی می باشد و برای شهرسازی و استفاده در سنگ نما بسیار حائز اهمیت می باشد . همچنین کشور ایران با توجه به انکه بیش از ۳ میلیارد از ذخایر سنگ جهان را در دست دارد دارای توانایی صادرات سنگ می باشد . کشور ایران از لحاظ تنوع سنگ در جهان دارای رتبه یک بوده و از لحاظ استخراج انواع سنگ ساختمانی جزء هفت کشور اول قرار می گیرد . همچنین سنگ های استخراج شده در ایران از لحاظ کیفیت جزء ۱۲ کشور اول قرار دارد . به همین منظور دولت ها در کشور ایران می توانند بر روی صادرات انواع سنگ حساب باز کنند .

مطالعه نمایید >> انواع سنگ ساختمانی و کاربرد آن ها

کشور های مقصد :

شاید پس از مطالعه موارد بالا این سوال برای شما پیش بیاید که با توجه به تنوع بالای سنگ در ایران ، چه کشور هایی خریدار این سنگ ها می باشند ؟؟

باید در جواب به این سوال بگوییم که بسیاری از کشور های جهان با توجه به فرهنگ خود از سنگ های ساختمانی برای شهرسازی استفاده می کنند و ایران کشوری است که می تواند با توجه تنوع بالا در گونه های سنگ نیاز هرکشور را با توجه به فرهنگ آن برطرف نماید . حال می خواهیم برخی از این کشور ها را معرفی کنیم .

کشورهای مقصد صادرات سنگ در ایران عبارتند از :

 • کشور های حاشیه خلیج فارس ( امارات ، قطر ، کویت و … )
 • عراق
 • ترکیه
 • هند
 • چین
 • ایتالیا
 • آلمان
 • ژاپن
 • قاره آمریکای جنوبی
 • استرالیا
 • و ….

به همین منظور ایران می تواند با توجه به ذخایر سنگی خود به وسیله صادرات انواع سنگ ساختمانی ارز آوری بالایی داشته باشد .

صادرات سنگ از ایران قابل توجه می باشد .

مطالعه کنید >> راهنمای خرید بهترین سنگ نما

صادرات سنگ به وسیله شرکت سنگ ملک زاده :

گروه سنگ ملک زاده با بیش از ۵۸ سابقه به وسیله معادن و کارخانجات خود ، توانایی صادرات انواع سنگ ساختمانی را دارا می باشد . این شرکت سهم قابل توجهی از صادرات سنگ در ایران را دارا می باشد . همچنین تنوع محصولات این شرکت قابل توجه بوده و مورد پسند کشور های خارجی است . شما می توانید برای مشاهده انواع سنگ اسلب و دیگر محصولات این شرکت به صفحه محصولات مراجعه نمایید . همچنین برای ارتباط با کارشناسان این شرکت می توانید به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید .

مطالعه کنید >> فروش سنگ در گروه صنعتی ملک زاده

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو


اطلاعات تماس


 • ۵۶۹۰۱۹۲۰-۲۴(۰۲۱) | ۰۹۱۲۳۹۰۴۳۷۳
 • کیلومتر ۳۵ تهران – قم ، شهرک صنعتی شمس آباد – بلوار زکریای رازی – سنبل ۵ – پلاک ۶
 • شنبه الی چهارشنبه: 7 صبح الی 7 بعدظهر

در خبرنامه سایت گروه سنگ ملک زاده عضو شوید