فراوری سنگ مرمریت

فراوری سنگ مرمریت یکی از مهم ترین اقداماتی است که مورد توجه مشتریان قرار می گیرد .

سنگ مرمریت که در لاتین آن را با نام (Marble) می شناسند . یک سنگ طبیعی است که در ایران و کشور های جهان دارای طرفداران بسیاری است . جذابیت سنگ مرمریت در طرح و نقش های متنوع آن می باشد . در اینجا می خواهیم در رابطه با برش و فراوری سنگ مرمریت سخن بگوییم .

سنگ مرمریت چیست ؟

در ابتدا این سوال برای شما پیش می آید که سنگ مرمریت چیست و چه کاربردی دارد .

سنگ مرمریت یک سنگ دگرگونی می باشد که زیر مجموعه سنگ های آهکی قرار می گیرد . این سنگ دارای ترکیباتی همچون کربنات کلسیم ، کلسیت ، دولومیت ، کریستال و منیزیم می باشد . سنگ مرمریت را با عدم نفوذ پذیری می شناسند و هر چه ذرات تشکیل دهنده سنگ مرمریت ریز تر باشد آنگاه پایداری و استحکام بیشتری را دارا است . این ویژگی باعث عدم نفوذ آب به داخل سنگ خواهد شد و همین امر سبب می شود که از این سنگ در نمای داخلی ساختمان و سنگ نما ساختمان استفاده شود . در فراوری سنگ مرمریت این به این ویژگی ها بسیار توجه می شود .

گروه سنگ ملک زاده در فراوری انواع سنگ مرمریت به این نکته بسیار توجه می کند .

برای آشنایی با خدمات گروه سنگ ملک زاده به صفحه درباره ما و خدمات مراجعه نمایید .

مراحل تولید و فراوری سنگ مرمریت :

همانطور که گفتیم سنگ مرمریت یک سنگ طبیعی می باشد به همین جهت شما می توانید این سنگ ساختمانی محبوب را در معادن طبیعی پیدا نمایید . این سنگ معمولا به صورت رسوب شده در سطح و داخل زمین قرار می گیرد . و به صورت بلوک های بزرگ و منظم از معادن استخراج می گردد .

پس از استخراج سنگ آنگاه به صورت کاملا منظم به واحد های فراوری سنگ مرمریت منتقل می شود .

نکته : به دلیل هزینه بالا در محافظت و حمل و نقل این سنگ ف معمولا واحد های فراوری را در نزدیکی معادن احداث می نمایند .

برش سنگ مرمریت :

پس از انتقال سنگ مرمریت به واحد فراوری ، نوبت به برش سنگ می رسد که معمولا به دودسته تقسیم می شود : برش اسلب و برش تایل

در فراوری سنگ مرمریت برش سنگ به صورت سنگ اسلب یکی از اقدامات مهم می باشد .
سنگ اسلب چیست ؟

سنگ اسلب یک نوع از برش سنگ می باشد که در آن بلوک های سنگ را به صورت لایه لایه در ابعاد بزرگ به وسیله اره های رفت و برگشتی و دایرکاتی برش داده می شود . برش به صورت اسلب یکی از جدید ترین تکنولوژی های روز دنیا می باشد که بسیار مورد توجه قرار گرفته است .

گروه سنگ ملک زاده با ۵۸ سال سابقه یکی از شرکت های معتبر در حوزه فروش سنگ در ایران می باشد که توانایی برش سنگ اسلب و فراوری سنگ مرمریت را دارا می باشد .

سنگ تایل چیست ؟

سنگ تایل یکی از روش های برش سنگ قدیمی می باشد . در این روش از دستگاه های برش سنگ به صورت دایره ای استفاده می شود . این روش علاوه بر قدیمی بودن دارای هزینه حمل و نقل بالا می باشد .

بیشتر بدانید >>> قیمت سنگ اسلب و عوامل موثر بر آن

فراوری سنگ مرمریت پس از برش :

پس از برش به صورت اسلب یا تایل آنگاه سنگ را در اندازه های کوچکتر با توجه به نیاز های مشتریان برش داده می شود . معمولا از سنگ مرمریت در سنگ نما ، نمای داخلی ، سنگ فرش ها ، سنگ پله ها و … استفاده می شود و متناسب با هرکاربرد سنگ مرمریت برش داده می شود .

پس از برش مجدد سنگ آنگاه نوبت به ساب پذیری و صیقل پذیری سنگ میرسد . این قسمت از فراوری سنگ مرمریت بسیار حائز اهمیت می باشد . هر چه سنگ مرمریت ساب پذیری بهتری داشته باشد آنگاه ارزش سنگ بیشتر می شود . ساب پذیری بر روی سنگ هایی همچون سنگ دهبید ، سنگ پرشین سیلک ، سنگ مهکام و …. بسیار اهمیت دارد .

کنترل کیفیت سنگ مرمریت

نکته آخر در فراوری سنگ مرمریت در کنترل کیفیت آن می باشد . و کارشناسان مربوطه عوامل همچون ضخامت ، نوع برش ، متریال اضافه شده ، ساب پذیری و صیقل پذیری و …. را که به کیفیت سنگ مرمریت وابسته می باشد را بارها مورد بررسی قرار می دهند. که پس ار بررسی های لازم آنگاه سنگ مورد نظر ، آماده ورود به بازار می باشد .

فراوری سنگ مرمریت یکی از مهم ترین اقداماتی است که مورد توجه مشتریان قرار می گیرد .

بیشتر بدانید >>> انواع سنگ نما ساختمان

خرید سنگ مرمریت :

اگر تا اینجای این مطلب ، فراوری این سنگ برای شما جذاب بوده پس حتما شما قصد خرید سنگ مرمریت را دارید . گروه سنگ ملک زاده با بیش از ۵۸ سال سابقه در حوزه فروش سنگ در ایران یکی از با سابقه ترین و بروز ترین شرکت های ایرانی در این حوزه می باشد . شما می توانید برای مشاهده محصولات این شرکت همین حالا به سایت سنگ ملک زاده مراجعه نمایید . همچنین برای ارتباط با کارشناسان مربوطه به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید .

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو


اطلاعات تماس


  • ۵۶۹۰۱۹۲۰-۲۴(۰۲۱) | ۰۹۱۲۳۹۰۴۳۷۳
  • کیلومتر ۳۵ تهران – قم ، شهرک صنعتی شمس آباد – بلوار زکریای رازی – سنبل ۵ – پلاک ۶
  • شنبه الی چهارشنبه: 7 صبح الی 7 بعدظهر

در خبرنامه سایت گروه سنگ ملک زاده عضو شوید