قیمت سنگ نما

سنگ نما

ساختمان‌سازها برای نمای بیرونی هر ساختمان باید از مصالح مرغوب و باکیفیت استفاده کنند که هم در برابر عوامل‌های مختلف مقاوم بوده و هم از زیبایی خاصی برخوردار باشد و همچنین چون در ظاهر ساختمان به کار برده می‌شود بدون ترک و شکستگی باشد.یکی از نماهایی که امروزه طرفداران زیادی پیداکرده است نمای رومی می‌باشد. نمای رومی همان‌طور که از نامش مشخص است برگرفته از یونان باستان می‌باشد که از زیبایی خاصی برخوردار است و ابهت خاصی به ساختمان می‌دهد.در این سبک نما معمولاً از رنگ کرم روشن و یا سفید استفاده می‌کنند که بستگی به سلیقه افراد دارد. برای اجرای این نمای ساختمان باید از مصالحی استفاده کرد که از کیفیت بالایی برخوردار باشد و درعین‌حال قابلیت برش داشته باشد، البته اجرای درست و اصول نمای رومی خیلی پرهزینه می‌باشد. سنگ‌هایی که برای نمای رومی استفاده می‌شوند باید یکپارچه و یکدست باشند.

سنگ نما

ویژگی های سنگ نما :

 • سنگ نمای مناسب باید از تخلخل خوبی برخوردار باشد
 • سنگ نمای مناسب باید مناسب شرایط آب و هوایی منطقه انتخاب شده باشد
 • سنگ نما باید صاف و یکدست باشد تا به زیبایی نما بیفزاید
 • پرداخت سنگ نما باید مطابق با شرایط آب و هوایی منطقه انتخاب شود که عمدتا در صورت انتخاب پرداخت صیقلی زیبایی و طرح های سنگ بیشتر به چشم می آید.
 • ابعاد و ضخامت سنگ باید با توجه نوع معماری ساختمان و دیگر موارد انتخاب شود.

قیمت سنگ نما با توجه به معدن و خصوصیات سنگ

پس از ارائه‌ی مطالب بالا لازم به نظر می‌رسد این موضوع را نیز در نظر داشته باشیم که هر نوع سنگ نیز خود نمونه‌های مختلفی دارد. برای مثال قیمت سنگ گرانیت قرمز یزد با توجه به ظاهر و بافتی که دارد بیشتر از قیمت سنگ نمای گرانیت سفید نطنز است. مثال دیگری که می‌توان در این زمینه به آن اشاره کرد گران‌تر بودن قیمت تراورتن عباس آباد درجه ۱ از قیمت تراورتن حاجی آباد با همین درجه است.می‌توان گفت در برخی معادن سنگ‌هایی با کیفیت بالاتر داریم و این مسئله باعث می‌شود برخی از معادن به داشتن سنگ‌هایی خاص مشهور باشند و خریداران، جویای چنین سنگ‌هایی در بازار باشند.

مقالات بیشتر >>>>>>>>>>>>>>>>>>نکات مهم در خرید سنگ ساختمان

درجه بندی و سطح کیفی سنگ

از جمله نکاتی که در خصوص خرید سنگ نما باید به آن توجه داشت، بررسی سطح کیفی سنگ‌هاست. سنگ‌های استخراج شده از یک معدن با توجه به بافت و سورت‌بندی و طرحی که دارند در سطوح مختلف زیر دسته‌بندی می‌شوند.

درجه بندی و سطح کیفی سنگ و تاثیر آن بر قیمت سنگ نما

 • درجه سه
 • درجه دو
 • درجه یک
 • ممتاز
 • سوپر
سنگ نما

قیمت سنگ نمای ساختمان با توجه به فرآوری

اگر با پروسه‌ی رسیدن یک سنگ از مرحله‌ی استخراج به مرحله‌ی نصب بر روی ساختمان آشنا باشید می‌دانید که یکی از مهم‌ترین و جذاب‌ترین مراحل در این بین، فرآوری‌ست. در حقیقت فرآوری‌ست که ظاهر سنگ را از حالت خام در آورده و آن را به عنصری زیبا و تاثیرگذاری در نمای ساختمان بدل می‌کند.

فرآوری به روش‌های مختلف و با استفاده از ابزار و مواد شیمیایی متفاوتی انجام می‌شود. دلیل تفاوت در روش‌های فرآوری، کاربرد سنگ‌ها در نقاط مختلف از نظر آب‌وهوایی و همچنین ویژگی‌های خود سنگ است. برای مثال برخی از سنگ‌ها که تخلخل بالایی دارند نیاز است برای نصب در مناطق مرطوب‌تر یا سردتر در فرآوری‌شان از موادی چون رزین استفاده شود تا تخلخل‌ها پوشیده و سنگ کاملاً صیقلی شود. در ادامه انواع فرآوری سنگ‌های ساختمانی را معرفی می‌کنیم:

شما می‌توانید از هر یک از این نمونه‌ها برای نمای ساختمان استفاده کنید. همچنین این امکان وجود دارد که نمای ساختمان‌تان را بدل به محلی برای عرض اندام ترکیبی از این سنگ‌ها کنید. البته در این شرایط باید دقت کافی در انتخاب انواع سنگ‌ها هارمونی آن‌ها با یکدیگر داشته باشید.

آیا ابعاد سنگ نما بر قیمت آن تاثیر می‌گذارد؟

سنگ‌های ساختمانی نیز همچون انواع سرامیک‌ها با ابعاد مختلفی آماده‌ی نصب می‌شوند. برخی از این سنگ‌ها تایلی بوده و برخی دیگر را می‌توانید در اندازه‌های اسلب خریداری کنید.

گفتنی‌ست که قیمت سنگ نمای اسلب به نسبت بیشتر از دیگر ابعاد سنگ‌های نما است. اما مسئله این است که برای استفاده از سنگ نمای اسلب بهتر است موقعیت مناسب آن نیز فراهم باشد. برای مثال دیوارهای کوچک یا دیوارهای پر از پنجره و ناهمواری محلی مناسب برای سنگ‌های اسلب نیستند.

نتیجه گیری:

طراحان و معماران سنگ‌هایی را برای نمای بیرون ساختمان استفاده می‌کنند که از دوام و استحکام بالایی برخوردار باشد برای اینکه سنگ نما در معرض نور خورشید، باران‌های اسیدی، آلودگی، سرما و گرما و رطوبت قرار دارند. انواع سنگ‌های مناسب در نمای ساختمان استفاده کرد سنگ گرانیت، سنگ تراورتن، مرمر، مرمریت، می‌باشد . بین آن‌ها سنگ‌هایی همچون سنگ نمای مرمریت، سنگ نمای گرانیت، سنگ نمای چینی و سنگ نمای تراورتن می‌بینید. بعضی از این سنگ‌ها جذب آب کمتری از دیگر نمونه‌ها دارند. برخی دیگر از لحاظ زیبایی برتری داشته و نمونه‌هایی مقاومت و استحکام بالایی دارند. این کاملاً طبیعی‌ست که سنگ‌هایی با خصوصیات و مزایای مختلف قیمتی متفاوت از یکدیگر داشته باشند.

فروشگاه سنگ ملک زاده یکی از باسابقه ترین فروشگاه در زمینه فروش انواع سنگ های ساختمانی و سنگ های نما به صورت خارجی و داخلی می باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر و دیدن پروژه ها و محصولات سنگی با ما همراه باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو


اطلاعات تماس


 • ۵۶۹۰۱۹۲۰-۲۴(۰۲۱) | ۰۹۱۲۳۹۰۴۳۷۳
 • کیلومتر ۳۵ تهران – قم ، شهرک صنعتی شمس آباد – بلوار زکریای رازی – سنبل ۵ – پلاک ۶
 • شنبه الی چهارشنبه: 7 صبح الی 7 بعدظهر

در خبرنامه سایت گروه سنگ ملک زاده عضو شوید