لیست قیمت انواع سنگ ساختمانی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
قیمت انواع سنگ ساختمانی به نوع سنگ نیز وابسته می باشد .

لیست قیمت انواع سنگ ساختمانی برای بسیاری از معماران ، مهندسان ساختمانی ، برج ساز ها و … مهم است . چرا که این افراد از انواع سنگ برای نمای داخلی و نمای خارجی ساختمان ها استفاده می کنند . ما در این جا قصد داریم ابتدا در رابطه با انواع سنگ ساختمانی صحبت کنیم و در گام بعدی نوع قیمت گذاری بر روی این سنگ ها را شرح دهیم . با ما همراه شوید …

انواع سنگ ساختمانی :

به طور کلی سنگ های ساختمانی به شش دسته تقسیم می شوند و هر کدام از این دسته ها دارای کاربرد ها و ویژگی های منحصر به فرد می باشند که ما در اینجا به اختصار در رابطه با هر کدام توضیح می دهیم .

انواع سنگ ساختمانی عبارتند از :

 • سنگ اسلب طبیعی : سنگ اسلب یکی از پرکاربرد ترین سنگ های موجود در دنیا می باشد . این سنگ به صورت لایه لایه در سایز های بزرگ برش داده می شوند به همین علت به آن ها اسلب می گویند . زیرا اسلب در لاتین با نام (slab) نوشته می شود که به معنای لایه لایه است . سنگ اسلب معمولا در نمای داخلی استفاده می شود چرا که این سنگ از ضایعات کمی برخوردار بوده و ضد حریق می باشد . برای برش و فرآوری انواع سنگ اسلب از بروز ترین دستگاه های برش استفاده می شود .

مطالعه کنید >>> قیمت سنگ اسلب و عوامل موثر بر آن

 • سنگ مرمریت : در ابتدا باید بگویم که این سنگ مرمر نیست !! سنگ های مرمریت گونه ای از سنگ ها می باشد که دارای تنوع رنگی بسیاری می باشد . این سنگ بیشتر در نمای داخلی ساختمان ها استفاده می شود چون سنگ مرمریت در برابر باد و باران از مقاومت کمی برخوردار است . سنگ مرمریت در سرویس های بهداشتی ، حمام ها و آشپزخانه ها بسیار استفاده می شود . چرا که این سنگ آب را جذب نمی کند . از انواع سنگ مرمریت می توان به سنگ دهبید ، سنگ مارشال و سنگ پرشین سیلک اشاره نمود .
قیمت انواع سنگ ساختمانی را از سنگ ملک زاده بخواهید .
 • سنگ مرمر : همانطور که گفتیم سنگ مرمر ، سنگ مرمریت نیست و تنها شباهت این سنگ ها در تنوع بالای آن ها می باشد . سنگ های مرمر دارای قیمت بالایی بوده و در دسته سنگ های لوکس قرار دارد . همچنین این سنگ در نمای داخلی ساختمان ها استفاده می شود . صیقل پذیری و ساب پذیری این سنگ آنچنان بالاست که شما تصویر خود را می توانید در آن مشاهده نمایید .
 • سنگ گرانیت : سنگ گرانیت از صیقل پذیری و ساب پذیری بالایی برخوردار است و همین امر باعث شده که این سنگ در برابر نفوذ پذیری آب مقاوم باشد . همچنین سنگ گرانیت از قیمت بالایی برخوردار می باشد چرا که هزینه های برش ، حمل و نقل و فرآوری آن بسیار بالا می باشد . لازم به ذکر می باشد که این سنگ در نمای داخلی و نمای خارجی کاربرد فرآوان دارد .
 • ماسه سنگ : ماسه سنگ از تنوع رنگی بالایی برخوردار می باشد و همین امر باعث شده که بسیار مورد توجه قرار گیرد . همچنین ماسه سنگ ها بسیار تطبیق پذیرند یعنی در هر نقطه جغرافیایی و با هر نوع آب و هوایی سازگار می باشند . این سنگ هم در نمای داخلی و هم نمای خارجی کاربرد دارد .
 • سنگ تراورتن : سنگ تراورتن یکی از سنگ های ساختمانی می باشد که دارای تنوع رنگی بالایی بوده و از آن در نمای داخلی ساختمان ها استفاده می شود . این سنگ ساختمانی را می توانید در ساختمان های لوکس و لاکچری مشاهده نمایید . این سنگ در ایران بسیار پرطرفدار می باشد .

حال که به طور کامل با سنگ های ساختمانی آشنا شدید حالا در رابطه با قیمت انواع سنگ ساختمانی می خواهیم سخن بگوییم .

مطالعه کنید >>> انواع سنگ ساختمانی و کاربرد آن ها

چگونگی قیمت انواع سنگ ساختمانی :

به طور کلی قیمت انواع سنگ ساختمانی به عواملی زیر وابسته است :

 • نوع برش سنگ
 • نوع ساب پذیری ، صیقل پذیری و فرآوری سنگ
 • ابعاد سنگ
 • سنگ اسلب یک قیمتی دارد و سنگ تایل یک قیمت
 • ضخامت سنگ
 • متریال استفاده شده در سنگ مانند اپوکسی
 • حمل و نقل
 • نوسانات قیمت ارز
 • و …..

تمام عوامل بالا بر روی قیمت سنگ ساختمانی وابسته است . اما در تعیین قیمت انواع سنگ ساختمانی ابتدا کارشناسان هر کدام نوع سنگ را تشخیص می دهند . برای مثال کارشناسان گروه سنگ ملک زاده برای تعیین قیمت ، ابتدا نوع سنگ را تشخیص می دهند . زیرا قیمت هر سنگ با دیگر متفاوت است . همانند سنگ مرمر که از بقیه با ارزش تر است . در گام بعدی نوع برش تشخیص داده می شود و در آخر نوع متریال اضافه شده ، صیقل پذیری و نوع فرآوری سنگ بررسی می شود در آخر بر روی قیمت محاسبه شده نرخ حمل و نقل اضافه می شود .

قیمت انواع سنگ ساختمانی برحسب ابعاد ، ضخامت و ... محاسبه می شود .

اما رنج قیمت انواع سنگ ساختمانی به صورت زیر است : ( البته این قیمت ها با توجه به نرخ ارز متفاوت است )

 1. سنگ گرانیت : از ۶۳۰۰ تومان تا ۱۴۵۰۰۰ تومان
 2. سنک مرمریت : از ۳۵۰۰۰ تومان تا ۱۲۵۰۰۰ تومان
 3. سنگ تراورتن : از ۴۲۰۰۰ تومان تا ۴۰۰۰۰۰ تومان
 4. سنگ چینی : از ۲۵۰۰۰ تومان تا ۴۵۰۰۰ تومان

ما در اینجا به اختصار به رنج قیمت چند گونه از سنگ های ساختمانی اشاره کردیم . برای اطلاع از قیمت دقیق از تمام سنگ های ساختمانی موجود می توانید همین حالا با کارشناسان گروه سنگ ملک زاده تماس بگیرید .

راهنمای قیمت انواع سنگ ساختمانی :

گروه سنگ ملک زاده با سابقه طولانی بیش از ۵۰ سال خدمت در عرضه فروش و فرآوری انواع سنگ ساختمانی ، به وسیله بروز ترین دستگاه ها و متریال ، انواع سنگ خام ( کوپ ) را برش و فرآوری می نماید . شما می توانید برای ارتباط با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید و برای مشاهده انواع سنگ اسلب می توانید به صفحه محصولات مراجعه نمایید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو


اطلاعات تماس


 • ۵۶۹۰۱۹۲۰-۲۴(۰۲۱) | ۰۹۱۲۲۱۶۸۱۲۰
 • کیلومتر ۳۵ تهران – قم ، شهرک صنعتی شمس آباد – بلوار زکریای رازی – سنبل ۵ – پلاک ۶
 • شنبه الی چهارشنبه: 7 صبح الی 7 بعدظهر

در خبرنامه سایت گروه سنگ ملک زاده عضو شوید