لیست قیمت انواع سنگ ساختمانی

قیمت انواع سنگ ساختمانی به نوع سنگ نیز وابسته می باشد .

لیست قیمت انواع سنگ ساختمانی برای بسیاری از معماران ، مهندسان ساختمانی ، برج ساز ها و … مهم است . چرا که این افراد از انواع سنگ برای نمای داخلی و نمای خارجی ساختمان ها استفاده می کنند . ما در این جا قصد داریم ابتدا در رابطه با انواع سنگ ساختمانی صحبت کنیم و در گام بعدی نوع قیمت گذاری بر روی این سنگ ها را شرح دهیم . با ما همراه شوید …

انواع سنگ ساختمانی :

به طور کلی سنگ های ساختمانی به شش دسته تقسیم می شوند و هر کدام از این دسته ها دارای کاربرد ها و ویژگی های منحصر به فرد می باشند که ما در اینجا به اختصار در رابطه با هر کدام توضیح می دهیم .

انواع سنگ ساختمانی عبارتند از :

 • سنگ اسلب طبیعی : سنگ اسلب یکی از پرکاربرد ترین سنگ های موجود در دنیا می باشد . این سنگ به صورت لایه لایه در سایز های بزرگ برش داده می شوند به همین علت به آن ها اسلب می گویند . زیرا اسلب در لاتین با نام (slab) نوشته می شود که به معنای لایه لایه است . سنگ اسلب معمولا در نمای داخلی استفاده می شود چرا که این سنگ از ضایعات کمی برخوردار بوده و ضد حریق می باشد . برای برش و فرآوری انواع سنگ اسلب از بروز ترین دستگاه های برش استفاده می شود .

مطالعه کنید >>> قیمت سنگ اسلب و عوامل موثر بر آن

 • سنگ مرمریت : در ابتدا باید بگویم که این سنگ مرمر نیست !! سنگ های مرمریت گونه ای از سنگ ها می باشد که دارای تنوع رنگی بسیاری می باشد . این سنگ بیشتر در نمای داخلی ساختمان ها استفاده می شود چون سنگ مرمریت در برابر باد و باران از مقاومت کمی برخوردار است . سنگ مرمریت در سرویس های بهداشتی ، حمام ها و آشپزخانه ها بسیار استفاده می شود . چرا که این سنگ آب را جذب نمی کند . از انواع سنگ مرمریت می توان به سنگ دهبید ، سنگ مارشال و سنگ پرشین سیلک اشاره نمود .
قیمت انواع سنگ ساختمانی را از سنگ ملک زاده بخواهید .
 • سنگ مرمر : همانطور که گفتیم سنگ مرمر ، سنگ مرمریت نیست و تنها شباهت این سنگ ها در تنوع بالای آن ها می باشد . سنگ های مرمر دارای قیمت بالایی بوده و در دسته سنگ های لوکس قرار دارد . همچنین این سنگ در نمای داخلی ساختمان ها استفاده می شود . صیقل پذیری و ساب پذیری این سنگ آنچنان بالاست که شما تصویر خود را می توانید در آن مشاهده نمایید .
 • سنگ گرانیت : سنگ گرانیت از صیقل پذیری و ساب پذیری بالایی برخوردار است و همین امر باعث شده که این سنگ در برابر نفوذ پذیری آب مقاوم باشد . همچنین سنگ گرانیت از قیمت بالایی برخوردار می باشد چرا که هزینه های برش ، حمل و نقل و فرآوری آن بسیار بالا می باشد . لازم به ذکر می باشد که این سنگ در نمای داخلی و نمای خارجی کاربرد فرآوان دارد .
 • ماسه سنگ : ماسه سنگ از تنوع رنگی بالایی برخوردار می باشد و همین امر باعث شده که بسیار مورد توجه قرار گیرد . همچنین ماسه سنگ ها بسیار تطبیق پذیرند یعنی در هر نقطه جغرافیایی و با هر نوع آب و هوایی سازگار می باشند . این سنگ هم در نمای داخلی و هم نمای خارجی کاربرد دارد .
 • سنگ تراورتن : سنگ تراورتن یکی از سنگ های ساختمانی می باشد که دارای تنوع رنگی بالایی بوده و از آن در نمای داخلی ساختمان ها استفاده می شود . این سنگ ساختمانی را می توانید در ساختمان های لوکس و لاکچری مشاهده نمایید . این سنگ در ایران بسیار پرطرفدار می باشد .

حال که به طور کامل با سنگ های ساختمانی آشنا شدید حالا در رابطه با قیمت انواع سنگ ساختمانی می خواهیم سخن بگوییم .

مطالعه کنید >>> انواع سنگ ساختمانی و کاربرد آن ها

چگونگی قیمت انواع سنگ ساختمانی :

به طور کلی قیمت انواع سنگ ساختمانی به عواملی زیر وابسته است :

 • نوع برش سنگ
 • نوع ساب پذیری ، صیقل پذیری و فرآوری سنگ
 • ابعاد سنگ
 • سنگ اسلب یک قیمتی دارد و سنگ تایل یک قیمت
 • ضخامت سنگ
 • متریال استفاده شده در سنگ مانند اپوکسی
 • حمل و نقل
 • نوسانات قیمت ارز
 • و …..

تمام عوامل بالا بر روی قیمت سنگ ساختمانی وابسته است . اما در تعیین قیمت انواع سنگ ساختمانی ابتدا کارشناسان هر کدام نوع سنگ را تشخیص می دهند . برای مثال کارشناسان گروه سنگ ملک زاده برای تعیین قیمت ، ابتدا نوع سنگ را تشخیص می دهند . زیرا قیمت هر سنگ با دیگر متفاوت است . همانند سنگ مرمر که از بقیه با ارزش تر است . در گام بعدی نوع برش تشخیص داده می شود و در آخر نوع متریال اضافه شده ، صیقل پذیری و نوع فرآوری سنگ بررسی می شود در آخر بر روی قیمت محاسبه شده نرخ حمل و نقل اضافه می شود .

قیمت انواع سنگ ساختمانی برحسب ابعاد ، ضخامت و ... محاسبه می شود .

اما رنج قیمت انواع سنگ ساختمانی به صورت زیر است : ( البته این قیمت ها با توجه به نرخ ارز متفاوت است )

 1. سنگ گرانیت : از ۶۳۰۰ تومان تا ۱۴۵۰۰۰ تومان
 2. سنک مرمریت : از ۳۵۰۰۰ تومان تا ۱۲۵۰۰۰ تومان
 3. سنگ تراورتن : از ۴۲۰۰۰ تومان تا ۴۰۰۰۰۰ تومان
 4. سنگ چینی : از ۲۵۰۰۰ تومان تا ۴۵۰۰۰ تومان

ما در اینجا به اختصار به رنج قیمت چند گونه از سنگ های ساختمانی اشاره کردیم . برای اطلاع از قیمت دقیق از تمام سنگ های ساختمانی موجود می توانید همین حالا با کارشناسان گروه سنگ ملک زاده تماس بگیرید .

راهنمای قیمت انواع سنگ ساختمانی :

گروه سنگ ملک زاده با سابقه طولانی بیش از ۵۰ سال خدمت در عرضه فروش و فرآوری انواع سنگ ساختمانی ، به وسیله بروز ترین دستگاه ها و متریال ، انواع سنگ خام ( کوپ ) را برش و فرآوری می نماید . شما می توانید برای ارتباط با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید و برای مشاهده انواع سنگ اسلب می توانید به صفحه محصولات مراجعه نمایید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو


اطلاعات تماس


 • ۵۶۹۰۱۹۲۰-۲۴(۰۲۱) | ۰۹۱۲۳۹۰۴۳۷۳
 • کیلومتر ۳۵ تهران – قم ، شهرک صنعتی شمس آباد – بلوار زکریای رازی – سنبل ۵ – پلاک ۶
 • شنبه الی چهارشنبه: 7 صبح الی 7 بعدظهر

در خبرنامه سایت گروه سنگ ملک زاده عضو شوید