نمای مدرن ساختمان مسکونی؛ بررسی انواع نمای ساختمان مدرن

نمای مدرن ساختمان مسکونی؛ بررسی انواع نمای ساختمان مدرن

همانطور که در مقالات قبلی گفته شد نمای ساختمان را میتوان مهم ترین بخش یک ساختمان به حساب آورد. همیشه و در همه حال اولین ویژگی که از یک ساختمان به چشم می آید نمای بیرونی آن است.درست مانند لباس در تن انسان؛ که اکثر اوقات هر انسانی در جامعه، با آن قضاوت و ارزش گزاری واقع میشود؛  نمای بیرونی ساختمان نیز جلوه ای از کلیت ساختمان است و اکثرا، افراد قبل از ورود به ساختمان و بررسی آن، استحکام و زیبایی ساختمان را قضاوت میکنند.هر ساختمان نیز با نمای بیرونی خود به تمام کسانی که از بیرون ناظر آن هستند معرفی میشود. و یک نمای مدرن ساختمان میتواند جلوه ای زیبا ببخشد.

این مطلب را بخوان بهترین نما سنگ…

در نوشته های قبلی گروه سنگ ملک زاده به سنگ نمای ساختمان و انواع آن پرداخته شد. حال این لباس زیبا هرچه شیک تر و زیبا تر باشد میتواند نظر های بیشتری را جذب خود کند. در این مقاله سعی داریم راجع به نمای مدرن ساختمان مسکونی بیشتر صحبت کنیم و مطالبی را شرح دهیم.

نمای مدرن ساختمان

منظور از نمای مدرن، نماییست که مطابق با ویژگی های زمان حال باشد. درواقع نمای مدرن ساختمان مسکونی یعنی نمایی که مطابق با اخرین روش های معماری ساخته شده باشد. بطور کلی برای داشتن نمایی مدرن باید دو مولفه مهم را رعایت کنیم. “طراحی” و “ساخت

نمای مدرن ساختمان

یک نمای ساختمانی پیشرفته باید هم جنسی خوب و مطابق با اخرین متد ها داشته باشد. و هم طراحی ای بسیار حرفه ای و زیبایی را دارا باشد.

امروزه برای ساخت نما از محدودیتی در استفاده از مصالح نداریم. و معماران بیشتر روی مسئله ی طراحی مانوور میدهند. در حال حاضر در ساخت نمای مدرن و پیشرفته از اکثر مصالح ساختمان سازی همچون: آجر، سنگ، سیمان و حتی شیشه استفاده میشود. در ادامه به بررسی هر یک از این مصالح و مزایای آن میپردازیم.

نمای سنگی

نمای سنگی مدرن
نمای سنگی مدرن

شاید مهم ترین مصالح در نمای شیک و مدرن سنگ ها باشند. با پیشرفت روز افزون در زمینه ی فرآوری سنگ های ساختمانی، میتوان سنگ ها را به سلیقه دلخواه برش داد و از آن ها استفاده کرد. سنگ ها تنوع بسیار زیادی دارا میباشند که این ویژگی مثبتی به حساب می آید. اما سنگ تراورتن بیشترین استفاده را در میان سنگ ها برای نمای ساختمان دارد. سنگ تراورتن به علت وجود تخلخل، برای نصب بسیار مناسب می باشد زیرا ملات ماسه سیمان پشت سنگ به داخل این سوراخ‌ها نفوذ نموده و مانع جدا شدن آن از نما می‌گردد.

نمای سنگی ویژگی های بسیاری همچون: عدم تغییر رنگ و جذب گرد و غبار، مقاومت در برابر رطوبت، اجرای سریع و آسان و تمیز، تنوع در رنگ و جنس دارد.

این مطلب را بخوان سنگ نما تراورتن…

نمای آجری

استفاده از اجر به عنوان مصالح ساختمانی از دیرباز تا کنون رواج داشته است. و امروزه که استفاده از مصالح سنتی در ساختمان سازی مد شده است نما های اجری نیز در بورس این مصالح قرار دارند.

نمای آجری مدرن
نمای آجری مدرن

از مزایای نمای اجری میتوان به عایق حرارتی و برودتی را برای ساختمان، ایجاد حس نوستالژیک، سرعت بالای اجرای این سیستم به دلیل عدم استفاده از ملات و تنوع و ثبات رنگ اشاره کرد.

نمای شیشه ای:

نمای شیشه ای از لحاظ زیبایی بسیار مورد توجه قرار گرفته استو نما های تمام شیشه با تصویر سازی یک نمای مدرن و پیشرفته میتواند فضای زیبایی را به ساختمان ببخشد. اما مشکل این نما این است که به دلیل  ضریب هدایت حرارتی زیاد عایق حرارتی خوبی نمیباشد و باعث باعث اتلاف انرژی می‌شوند.

نمای شیشه ای مدرن
نمای شیشه ای مدرن

از مزایای شیشه میتوان به سرعت بخشیدن به اجرا، تأمین دید یکپارچه، ایجاد احساس سبکی و ظرافت و سبک تر کردن ساختمان اشاره کرد.

جمع بندی:

در این مقاله به نمای مدرن ساختمان مسکونی پرداخته شد و مطالبی راجع به معروفترین انواع آن گفته شد. اما باید بدانیم که نما های مدرن تنها به سه عنوان بالا محدود نمیشوند و به تازگی از مصالح دیگری چون: کامپوزیتی، سرامیکی، استرچ متال، بایرامیکس و … نیز استفاده میشود.

اما ویژگی بارز نمای سنگی مقاومت و استحکام آن است که در دیگر مصالح به این شکل یافت نمیشود.

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به نماهای سنگی و مشورت با کاراشناسان ما و یا بازدید از فروشگاه سایت ملک زاده از طریق لینک های زیر اقدام کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو


اطلاعات تماس


  • ۵۶۹۰۱۹۲۰-۲۴(۰۲۱) | ۰۹۱۲۳۹۰۴۳۷۳
  • کیلومتر ۳۵ تهران – قم ، شهرک صنعتی شمس آباد – بلوار زکریای رازی – سنبل ۵ – پلاک ۶
  • شنبه الی چهارشنبه: 7 صبح الی 7 بعدظهر

در خبرنامه سایت گروه سنگ ملک زاده عضو شوید