چند ایده بهاری اقتصادی درتغییر دکوراسیون

دکوراسیون بهاره

با رسیدن فصل بهار و تازه شدن فصل گیاهان و درختان، فضای اطراف ما حال و هوایی زنده و شاد پیدا می‌کند.بدون شک بهاراز زیباترین فصل ها می باشد که طبیعت شکل زیبایی به خود می گیرد و درختان با شکوفه های زیبا ودل انگیز،احساس خوش آیندی به ما می دهند.

با تغییر فصل زمستان و شروع فصل بهارو گذر از فصل خاکستری و سرد وبرفی زمستان،جنب و جوش و تغییرات زیادی به وجود می آید. تغییر و تحول در بهار ،میل به تغییر و تحول در ما را هم ایجاد می کند تا فضای منزل و دکوراسیون را هم بهاری کنیم . برای چیدمان بهاری بهتر است از رنگ‌های شاد استفاده کرد و البته این تغییر هزینه‌بر نیست و با چند ایده ارزان می‌توان انجامش داد. با ما همراه باشید تا با چند ایده بهاری و البته اقتصادی آشنا شوید.

چند ایده اقتصادی و ارزان دکوراسیون:

 • استفاده از گلدان‌های رنگارنگ و رنگ‌های شاد در تغییر دکوراسیون ارزان نقش زیادی دارد.
 • بطری‌های خالی را می‌توانید رنگ کنید و به‌جای خریدن گلدان‌های گران قیمت درون آن‌ها گل‌های بهاری بگذارید و خانه را بهاری کنید.
 • تعویض کابینت‌ها هزینه زیادی لازم دارد. اما با تمیز و مرتب کردن آن‌ها و خرید برچسب‌های مخصوص کابینت یا رنگی که خودتان به روی آن‌ها می‌زنید می‌توانید آن‌ها را نو کرده و شادابی بهار را به این فضای اصلی خانه‌تان بیاورید.

مطالعه کنید >>> لیست قیمت انواع سنگ ساختمانی

 • نورپردازی فانتزی برای داشتن ایده ارزان دکوراسیون بهاری بهترین کاری است که می‌توانید انجام دهید. خریدن لامپ‌ها و آباژورهای فانتزی زیبای بهاری ایده‌های کم خرج اما تأثیر گذاری هستند که می‌توانند فضای شما را شاداب و بهاری کنند.
دکوراسیون بهاره
 • باکمی ذوق و حوصله دست به کار شوید و چراغ‌های زیبا و خوش رنگ را در جای‌جای خانه‌تان بگذارید.
 • حتی می‌توانید باکمی خلاقیت خودتان نیز آباژور فانتزی بسازید و در تغییر دکوراسیون منزل با وسایل ساده نقش اساسی داشته باشید.

رنگ های زنده، مهم ترین نکته در دکوراسیون بهاری:

انتخاب رنگ های روشن و زنده ای همچون صورتی، آبی، سبز، زرد و نارنجی، در دکوراسیون خانه شاید چندان مناسب به نظر نیاید. برخی فکر می کنند استفاده از این رنگ ها در دکوراسیون بهاری، خانه را از حالت شیک و لوکس خود خارج می سازد. در حالی که طیف ملایم این رنگ ها نه تنها برای محیط منزل نامناسب نیست. بلکه بسیار چشم نواز نیز هست.

عناصر تزئینی محیط در دکوراسیون بهاری:

شاید تصور رنگ کردن دیوار های منزل کمی دشوار و وقت گیر، و یا حتی برای ساکنان خانه های استیجاری غیر ممکن باشد. اما تغییر رنگ محیط تنها به رنگ کردن دیوار ها یا تعویض کاغذ دیواری محدود نمی شود. در حقیقت، تعویض پرده ها، استفاده از کوسن های رنگی، گلدان های متعدد و تابلو های رنگی و تصاویر طبیعت، عناصر ارزان قیمت و در عین حال موثری هستند. استفاده از رو تختی ها، رومیزی ها و ظروف رنگی نیز انتخاب بسیار ایده آلی برای جان دادن به فضای خانه به شمار می روند.

۶ تا از بهترین سنگ پله؛ مناسب ترین سنگ راه پله

از طرفی این روش برای افرادی که روی چندان خوشی به استفاده از رنگ های روشن و زنده روی دیوار نشان نمی دهند. نیز مناسب تر است. به یاد داشته باشید مهم ترین عنصر در دکوراسیون بهاری رنگ های زنده و شاد هستند. برخی تصور می کنند که دکوراسیون بهاری شامل یک فضای شلوغ است و به همین جهت زیاد تمایلی به آن نشان نمی دهند. برای جلوگیری از این امر تنها لازم است که طیف رنگ های استفاده شده ملایم و روشن باشند.

چگونه از بهار برای دکوراسیون بهاری ایده بگیریم؟

چگونه از بهار برای دکوراسیون بهاری ایده بگیریم؟
 • استفاده از رنگ‌های شاد در انتخاب کاغذ دیواری یا گل دار فضای شما را بیشتر بهاری جلوه می‌دهد.
 • استفاده از رنگ‌های شاد و روشن، انرژی زا و رنگ‌های بهاری زنده را فراموش نکنید تا دکوراسیون بهاری داشته باشید.
 • در اتاق نشیمن نیز با گلدانی با رنگ روشن، کوسن‌های با رنگ شاد و رنگارنگ، نقاشی مهیج بهاری با گل‌های رنگارنگ و آوردن گیاهان طبیعی به خانه می‌توانید تغییر دکور داده و کاملاً فضایتان را به دکوراسیون بهاری تبدیل کنید.
 • احساس شادابی با همین کارهای کوچک به شما منتقل خواهد شد و شما انرژی بیشتری برای ادامه کارتان خواهید داشت، بدون اینکه هزینه زیادی بپردازید.
 • اگر چوب‌های لوازم خانه شما کهنه شده‌اند با کمی رنگ و خلاقیت می‌توانید با رنگ‌های شاد جان ببخشید و فضایتان را نو کنید.

نمای مدرن ساختمان مسکونی؛ بررسی انواع نمای ساختمان مدرن

 • دیوارهای پیش ساخته قیمت مناسبی دارند که می‌توانید با خرید آن‌ها در فضایتان تغییر خوبی ایجاد کرده و فضای جدیدی برای خودتان بسازید.
 • نقش اساسی انتخاب رنگ را برای بهاری کردن فضایتان فراموش نکنید و از هر فرصتی برای استفاده از رنگ‌های شاد و هیجان انگیز بهاری استفاده کنید.
 • یک دیوار پیش ساخته یا در واقع پارتیشنی گل‌دار فضای زیبایی را به شما می‌دهد و می‌توانید جهت تفکیک فضای خانه از آن‌ها استفاده کنید.
 • وسایل خانه سالم را می‌توانید با ایجاد تغییراتی کوچک نو و جذاب کرده و لازم نیست برای خرید وسایل جدید هزینه زیادی متحمل شوید.
 • بازسازی آشپزخانه، تعویض رنگ و طرح کاشی‌ها و … در آشپزخانه همگی با کمی هزینه و با خرید برچسب کاشی در رنگ‌های متنوع امکان پذیر خواهد بود و فضای شما را شاداب و تمیز خواهد کرد.

نتیجه گیری:

با رسیدن فصل  بهار همه ی ما به فکر تغییر و تحول در دکوراسیون هستیم و حتماً شما هم دوست ندارید دکوراسیون قدیمی و تکراری داشته باشید و اگر از وسایل خانه‌تان خسته شدید و اما آن‌ها کاملاً سالم و قابل استفاده هستند، می‌توانید با ایجاد تغییراتی کوچک، تنوع زیادی در محیط پیرامونتان ایجاد کنید .می توانید به جای دور انداختن بعضی از وسایل قابل استفاده ،از این مقاله ایده بگیرید و یک تنوع خوب ولذت بخش به منزلتان بدهید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو


اطلاعات تماس


 • ۵۶۹۰۱۹۲۰-۲۴(۰۲۱) | ۰۹۱۲۳۹۰۴۳۷۳
 • کیلومتر ۳۵ تهران – قم ، شهرک صنعتی شمس آباد – بلوار زکریای رازی – سنبل ۵ – پلاک ۶
 • شنبه الی چهارشنبه: 7 صبح الی 7 بعدظهر

در خبرنامه سایت گروه سنگ ملک زاده عضو شوید