۵ سنگ ساختمانی مرمریت مناسب شهر تهران

5 سنگ ساختمانی مرمریت مناسب شهر تهران

سنگ ساختمانی مرمریت

در ميان سنگ هاي ساختماني سنگ مرمريت كه از دسته سنگ هاي آهكي دگرگون شده به شمار مي آيد که در میان مصرف كنندگان و خریداران سنگ هاي ساختماني بسيار محبوب و شناخته شده است. از خصوصيات ظاهري سنگ مرمريت مي‌توان گفت كه اصولا داراي خلل و فرج كمتري نسبت به سنگ تراورتن مي‌باشد و طيف رنگي بسيار زيادي را شامل مي‌شود. كه مي‌تواند مورد استفاده براي سلیقه هاي گوناگون قرار گیرد.

بر روی سطح سنگ مرمريت خطوطي آهکی مانند ترك مي‌توان ديد كه پس از برش و فرآوري استاندارد اين خطوط غير قابل لمس خواهند بود و با توجه به مقاومت هاي مختلف سنگ هاي مرمريت نسبت به يكديگر، تجربه نشان داده است كه در كل هر چقدر ظاهري پاك تر و كم خط تر دارند ، اين سنگ ها از استحكام كمتري نيز نسبت به سنگ هاي مرمريت ديگر با ظاهر شلوغ تر بر خوردار هستند، البته باید گفت که اين گزينه هميشه شامل حال تمامی انواع سنگ مرمریت نمی‌باشد.

سنگ مرمریت

 استفاده از سنگ مرمريت بيشتر در فضاهايي سرپوشيده و به دور از باران، نور خورشيد و تغيرات آب و هوايي طبيعي پيشنهاد مي‌شود. چرا كه سنگ مرمريت توليد شده براي استفاده ساختماني، مي‌تواند با قرار گرفتن در فضاهاي روباز بر اثر تغيرات آب و هوايي مقاومت و يا ظاهر خود را از دست داده و می‌توان تغيراتي در شكل ظاهري آن مانند شكستگي، ترك بر روي سطح بیرونی، تغير رنگ و يا رنگ پريدگي، خالی شدن خطوط آهکی مشاهده نمود.

به همين دلايل بيشتر براي استفاده در فضاهای داخلی مانند کف واحد ها یا دیواره های داخلی پیشنهاد می‌شود. براي پله هاي داخلي ساختمان ها سنگ مرمريت با ضخامت هاي ٣ و ٤ سانتيمتر در اكثر اوقات نيز مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

بیشتر بخوانید: ۵ ویژگی سنگ مرمریت ایرانی

عوامل موثر بر قیمت سنگ ساختمانی مرمریت

قيمت سنگ مرمريت در بازار به دو مورد بستگي دارد يك : خواص ذاتی سنگ مرمریت و شكل ظاهري آن و دو : كيفيت فرآوري شده برای عرضه در بازار . به همین دلیل دو دسته سنگ کاملا مشابه در دو فروشگاه متفاوت سنگ ساختمانی می‌توانند به دلیل تفاوت در تولید و فرآوری دارای قیمت های غیر مشابه باشند . از ویژگی های خوب یک سنگ مرمریت مرغوب می‌توان ، خطوط کم آهکی روی سطح آن را نام برد، هر چه این خطوط کمتر باشد، سنگ مرمریت مقاوم تری پیش روی شما است.

انواع سنگ مرمریت مناسب برای شهر تهران

۱-سنگ مرمریت دهبید

سنگ مرمریت دهبید

سنگ دهبید از زیباترین سنگ های ساختمانی می باشد که اغلب در تناژهای مختلف کرم موجود می باشد. این سنگ مانند سنگ مرمریت در نمای داخلی بیشتر کاربرد دارد؛ چراکه مقاومت پایینی در برابر شرایط مختلف جوی و محیطی دارد.

۲- سنگ مرمریت گلدن بلک

سنگ مرمریت گلدن بلک

سنگ مرمریت گلدن بلک (Golden Black)، یک سنگ مرمریت(Marble Stone)  با زمینه رنگی مشکی و در مواردی متمایل به قهوه ای همراه با خطوط سفید و طلایی نامنظم است. از مهمترین موارد کاربرد این سنگ می‌توان به استفاده از آن در سنگفرش کردن فضای داخلی، نما و دیوار های داخلی، سنگ آسانسور، و همچنین سرویس های بهداشتی در واحدهای مسکونی و مراکز تجاری و اداری و بالاخص مراکز لوکس مانند هتل ها و تالار ها اشاره کرد.

۳- سنگ مرمریت نجف آباد

این سنگ دارای رنگ زمینه مشکی تیره با خطوط ریز سفید است.این خطوط سفید به صورت نامنظم در سطح سنگ پراکنده شده اند که به زیبایی بیشتر این سنگ افزوده است. اصولا سنگ های مشکی طرفداران زیادی در صنعت ساختمان سازی دارند. این سنگ نیز با رنگ مشکی منحصربفرد خود در صورت به کاربردن در نمای داخلی ساختمان شکوه و گرمی خاصی به فضا می بخشد.

۴- سنگ مرمریت پرشین سیلک

سنگ مرمریت پرشین سیلک

مرمریت ها از جمله متنوع ترین سنگ های ساختمانی در ایران هستند. در این میان، سنگ مرمریت پرشین سیلک دارای جایگاه خاصی به ویژه در میان معماران و ساختمان سازان است. پرشین سیلک مرکب از دو واژه ی پرشین به معنای ایرانی و سیلک به معنای ابریشم است که در حقیقت اشاره به بافت و خطوط نامنظم آن دارد. سنگ مرمریت پرشین سیلک با رنگ طوسی روشن تا تیره، از معادن استان های فارس، یزد و اصفهان استخراج می شود.

۵- سنگ مرمریت مهکام

سنگ مرمریت مهکام

سنگ مرمریت مهکام (Mahkam Marble Stone) در رنگ های قهوه ای تیره، قهوه ای روشن و نوک مدادی موجود است. سنگ مهکام بخاطر خاصیت و ویژگی های درونیش مناسب استفاده در فضای داخلی ساختمان می باشد. این سنگ از مقاومت سایشی نسبتا بالا و قدرت جذب آب پایینی برخوردار است. ساب این سنگ براق و شفاف و سطح آن کاملا صیقلی است.

سخن پایانی

به طور کلی سنگ ها دارای قابلیت های منحصربه فردی هستند که قابل مقایسه با سایر مصالح ساختمانی نمی باشند، شاید مهم ترین ویژگی های آن را بتوان در دوام و مقاومت بسیار بالا، جلا پذیری مطلوب، مقاومت سایشی و ضربه ای بالا، قابلیت برش و صیقل خوردن، قابلیت شستشو، ثبات رنگ، مقاومت در برابر حرارت و رطوبت، مقاومت کششی و خمشی مناسب، غیرقابل نفوذ بودن، مقاومت در برابر تغییرات آب و هوایی، سختی و مقاومت فشاری بالا، پایداری در برابر مواد اسیدی و قلیایی و بسیاری از موارد دیگر دانست. بنابراین برای انتخاب سنگ ساختمانی مرمریت مناسب شهر تهران؛ باید شرایط آب و هوایی در نظر گرفته شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع سنگ های ساختمانی ایرانی و خارجی به سایت معتبر ملک زاده با بیش از ۵۸ سال سابقه به سایت ما سر بزنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو


اطلاعات تماس


  • ۵۶۹۰۱۹۲۰-۲۴(۰۲۱) | ۰۹۱۲۳۹۰۴۳۷۳
  • کیلومتر ۳۵ تهران – قم ، شهرک صنعتی شمس آباد – بلوار زکریای رازی – سنبل ۵ – پلاک ۶
  • شنبه الی چهارشنبه: 7 صبح الی 7 بعدظهر

در خبرنامه سایت گروه سنگ ملک زاده عضو شوید