خانه ای لوکس با سنگ مرمریت بلک رز

خانه ای لوکس با سنگ مرمریت بلک رز

سنگ مرمریت بلک رز چیست؟

 همه ی ما  میدانیم رنگ مشکی در سنگ جلوه خاصی به ساختمان و یا نمای داخلی ساختمان می دهد. و زیبایی خانه را دو چندان می کند. شاید یکی از ویژگی های خانه های لوکس استفاده از سنگ های مرمریت مشکی و به خصوص مرمریت بلک رز است.

همچنین سنگ های مشکی رنگ از منحصر بفرد ترین سنگ  ها به شمار می روند زیرا رنگ مشکی رنگ خاصی در طراحی و معماری محسوب می شود. در این میان سنگ بلک رز از انواع مرمریت های جذاب و لوکس ایران است. این سنگ از معادن شهرضا در استان اصفهان استخراج می  شود.

زیبایی بی نظیر و همین طور تولید محدود این سنگ باعث شده تا نسبت به بسیاری از سنگ های مشابه قیمت بیشتری نیز داشته باشد. از سنگ های مشابه مرمریت بلک رز می توان به مرمریت لاشتر، مرمریت ماکو ، مرمریت نجف آباد اشاره نمود.

ویژگی های منحصر به فرد سنگ مرمریت بلک رز

از ویژگی  های منحصر به فرد سنگ مرمریت بلک رز می توان به رگه های ظریف تا عریض نا منظم اشاره نمود؛ که به رنگ های سفید و طلایی دیده می شود. این رگه ها نیز به تدریج توسط موادی مانند: کانی کلسیت یا ترکیبات اکسید آهن پر شده اند که به ترتیب به رنگ های سفید و طلایی دیده می شوند. توجه به این نکته مهم است که رگه های پر شده با کلسیت مقاومت بیشتری در برابر نیروها دارند.از سنگ های مشابه این سنگ می توان به،مرمریت لاشتر، مرمریت ماکو  و مرمریت نجف آباد اشاره نمود.

بیشتر بخوانید>>>>>>>>>سنگ مرمریت محبوب اسپانیا

۱-جذب آب بسیار کم

 این سنگ به دلیل داشتن بافت متراکم، جذب آب و تخلخل کمی دارد به همین دلیل لک پذیری آن بسیار کم است. به دلیل داشتن زمینه ی تیره رنگ نیز لک وجرم را کمتر نشان می دهد. به همین دلیل می توان از این سنگ در محیط های مرطوب داخل خانه استفاده نمود.

۲-تاثیر نور مستقیم آفتاب

سنگ مرمریت بلک رز در برابر نور مستقیم آفتاب آسیب پذیراست و زمینه ی تیره رنگ آن ممکن است دچار رنگ پریدگی شود. به همین دلیل استفاده از این سنگ در نمای بیرونی به ویژه در مناطق کویری توصیه نمی شود.

۳- مقاومت فشاری

 این سنگ مقاومت فشاری مناسبی دارد اما باید توجه داشت هر چه میزان رگه  های سنگ کمتر باشد، مقاومت فشاری سنگ بیشتر خواهد بود.

سنگ مرمریت بلک رز

۴-مقاومت خمشی

هر چه میزان رگه های سنگ مرمریت بلک رز بیشتر باشد، مقاومت خمشی سنگ نیز کاهش می یابد. به همین دلیل توصیه می شود در کاربری هایی همچون پله یا کفپوش از سنگ مرمریت کم رگه استفاده شود.

۵-مقاومت سایشی کم

از آن جایی که کانی عمده ی تشکیل دهنده ی سنگ مرمریت کلسیت می باشد بنابراین مقاومت سایشی زیادی نیز نخواهد داشت. در نتیجه توصیه می  شود از این سنگ به عنوان کفپوش در موقعیت های پرتردد استفاده نشود.

۶دوام در برابر محلول های اسیدی

 سنگ مرمریت  بلک رز دارای ترکیب شیمیایی کربناته است و بنابراین در برابر محلول های اسیدی آسیب پذیر است. شست و شوی مستمر این سنگ با شوینده های اسیدی مانند: جوهر نمک باعث آسیب به بافت سنگ شده و زیبایی و جذابیت سنگ کاهش پیدا می  کند. توصیه می شود برای نظافت این سنگ از محلول های شوینده ی خنثی مانند: مایع ظرفشویی استفاده شود.

کاربرد سنگ مرمریت بلک رز

 • دیوارهای داخلی ساختمان
 • سرویس های بهداشتی
 • سنگ کف مجتمع های اداری
 • دکوراسیون داخلی
 • میز و کانتر آشپزخانه
 • دیوار لابی و فضاهای داخلی
کاربرد-سنگ-مرمریت-بلک-رز

یکی از ویژگی های این سنگ مقاومت فشاری بالا و جذب آب پایین آن است. از این سنگ برای سرویس های بهداشتی، حمام و مکان هایی که با آب و رطوبت سر و کار دارد از جمله آشپزخانه می توان استفاده نمود.

 عوامل موثر بر قیمت سنگ مرمریت بلک رز

 • هر چه قدر رنگ سنگ یکدست تر و بدون ناخالصی باشد قیمت آن بیشتر است.
 • سنگ های کم رگه و کم فسیل قیمت بالاتری دارد.
 • ضخامت این سنگ تاثیر مستقیم بر روی آن دارد.
 • هر چه قدر ابعاد این سنگ بزرگ تر و برش های دقیق تری داشته باشد قیمت بیشتری خواهد داشت.
 • کیفیت فرآوری این نوع سنگ از نظر ساب، برش، رزین تاثیر زیادی بر روی قیمت سنگ خواهد گذاشت.
 • هرچه سنگ مشکی تر و زمینه یکدست تر و فاقد هرگونه پوسیدگی و ناخالصی باشد ، قیمت آن هم بیشتر است.
 • فاصله از معدن

اسلب مرمریت بلک رز

این سنگ به دلیل محدودیت در استخراج و عرضه کوپ، تا حدودی کمیاب بوده و همچنین به دلیل صادرات عمده و میزان تقاضای بالا برای این محصول، به صورت مشخص و محدود فرآوری و عرضه می‌گردد. استفاده از سنگ اسلب مرمریت مشکی بلک رز در کنار سنگ‌های روشن‌تر ترکیب بسیار زیبا و چشم‌نوازی خلق نموده که شکوه و جلوۀ خاصی به فضا و ساختمان می‌بخشد.

در بسیاری از طراحی‌های لوکس داخلی ساختمان از این سنگ در کف و دیواره‌های ساختمان در کنار سنگ‌های سفید، کرم، طوسی و در حالت کلی سنگ‌های روشن باعث ایجاد ترکیب بسیار زیبایی می‌گردد.

سخن پایانی

 به طور کلی؛ سنگ مرمریت مشکی بلک رز دارای رنگ زمینۀ مشکی بوده و عمدتا در سطح آن رگه‌های سفید پهن و نازک دیده می‌شود. معدن استخراج این سنگ واقع در حومۀ شهرضا از استان اصفهان می‌باشد. از نظر ساختاری سنگ مرمریت مشکی بلک رز مستحکم بوده و مقاومت سایشی بالای آن و قیمت بالاتر این سنگ نسبت به سایر سنگ‌های مشابه از جمله سنگ مرمریت مشکی نجف آباد سبب آن گردیده تا این سنگ در دستۀ سنگ‌های با کیفیت و لوکس قرار گیرد.

شما همراهان گرامی می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع سنگ های ساختمانی خارجی و ایرانی و همچنین دیدن سایر محصولات و پروژه های درخشان با مشاوران ما در گروه سنگ ملک زاده در تماس باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو


اطلاعات تماس


 • ۵۶۹۰۱۹۲۰-۲۴(۰۲۱) | ۰۹۱۲۳۹۰۴۳۷۳
 • کیلومتر ۳۵ تهران – قم ، شهرک صنعتی شمس آباد – بلوار زکریای رازی – سنبل ۵ – پلاک ۶
 • شنبه الی چهارشنبه: 7 صبح الی 7 بعدظهر

در خبرنامه سایت گروه سنگ ملک زاده عضو شوید