خرید سنگ ارزان ایرانی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
Buy cheap stones

خرید سنگ ارزان:

جهت مدیریت هزینه و خرید سنگ در ابتدا باید بدانیم از سنگ مورد نظرمان چه انتظاراتی داریم و قرار است برای ما چه کاربردی داشته باشد.

مسلماً هر چه خاصیت و مزیت‌های یک سنگ زیادتر باشد آن سنگ از قیمت بالاتری نیز برخوردار خواهد بود. در این راستا می ‌بایست به این نکته نیز توجه داشته باشیم تا بتوانیم انتخاب صحیحی با توجه به بودجه‌ای که داریم انجام دهیم.

سنگ یکی از مصالح اساسی و مهم در ساختمان است که انتخاب نادرست آن هزینه‌های بسیاری برای سازنده دربر دارد. بنابراین با کسب اطلاعات لازم درباره انواع سنگ و قیمت آنها می‌توانید انتخاب شایسته‌ای انجام دهید.

نکات مهم در خرید سنگ با قیمت پایین:

اگر سنگ موردنظر شما قرار است در معرض نور خورشید و سرما قرار بگیرد و یا در فضای خارجی باشد باید علاوه بر قیمت مناسب آن به مقاومت آن نیز توجه ویژه‌ای داشته باشید.

وقتی سنگ در شرایط آب و هوایی مختلف مقاوم باشد می‌تواند مدت ‌زمان زیادی دوام آورد و به ‌زودی شکسته نشود و به ‌زودی از بین نرود.

سنگ‌های ساختمانی از دل طبیعت بیرون آمده و تشکیل هر کدام از این سنگ‌های طبیعی سالیان زیادی به طول می‌انجامد. بازی رنگ و طرح دار بودن سنگ‌ها یک امر طبیعی در بین سنگ‌های طبیعی ساختمانی به شمار می‌آید درنتیجه باید پذیرفت که سنگ‌های طبیعی مانند سرامیک و یا پارکت نیستند که یکدست و یکرنگ باشند. اما در این بین نیز هرچه به سمت یکدست بودن سنگ برویم سنگ قیمت بالاتری نسبت به سایر دسته‌های موج دار و هاله‌ دار خواهد داشت.

نکته مهم بعدی که در مبحث خرید سنگ ارزان به ما کمک خواهد کرد دقت در میزان محاسبه سنگ موردنیاز ما برای پروژه در حال ساخت می‌باشد. این امر سبب می‌گردد تا به میزانی که پروژه ما به سنگ نیاز دارد سنگ تهیه شود و بیش از نیاز یا کمتر از آن سنگی برای پروژه خریداری نگردد که هزینه اضافه‌ ای ایجاد کند.

انواع سنگ ارزان:

میزان تخلخل در سنگ‌های ساختمانی که برای نما به‌کاربرده می‌شوند از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد هرچه میزان تخلخل یک سنگ نما بیشتر باشد و جذب ملات و سیمان آن بالاتر رفته و می‌تواند چسبندگی بهتری ایجاد کند.

عامل کیفیت و آنالیز سنگ نیز می‌تواند جزء مهم‌ ترین عامل‌های تأثیرگذار بر قیمت باشد. وقتی سنگ را برای فرآوری به کارخانه‌ها می‌برند پس از انجام عملیات فرآوری بر روی سنگ دسته و سورت‌های مختلفی از آن سنگ خام تولید می‌شود.

معمولاً دسته ‌بندی سنگ‌ها در کارخانه‌ها با نام‌های سوپر، ممتاز، درجه‌ یک و درجه ‌دو انجام می‌شود. مسلماً اگر به دنبال سنگ‌های ارزان ‌قیمت هستید باید از درجات ممتاز  تا درجه‌ دو سنگ موردنظر خود را انتخاب نمایید تا برای شما قیمت به‌ صرفه ‌تری داشته باشد.

بیشتر بدانید: سنگ کوارتزیت

ارزان ترین سنگهای تراورتن نما دیوار

سنگ تراورتن یکی از سنگ های پرطرفدار و شناخته شده در سرار جهان است که از آن به عنوان سنگ نما و دیوار خارجی و داخلی ساختمان استفاده می گردد. از جمله سنگ های ارزان می توان به سنگ های درجه ۲ حاجی آباد آبگرم و تکاب اشاره کرد.

عوامل موثر در ارزان تر بودن سنگ تراورتن:

به طور کلی دلایل ارزان شدن سنگ را میتوان در درجه اول در کیفیت ساختار و فراوری سنگ، سپس در رنگ و رگه و طرح آن جستجو کرد.

 • هرچه تخلخل بیشتر و مقاومت پایین تر باشد قیمت سنگ پایین تر خواهد بود.
 • هرچه بازی رنگ بیشتر باشد و سنگ تیره تر باشد سنگ ارزان تر خواهد بود.
 • فراوری ضعیف تر نیز میتواند تا حد زیادی باعث ارزان تر شدن سنگ شود. ساب نه چندان براق، کیفیت رزین و اپوکسی و همچنین کوره شدن سنگ در این امر تاثیر گذار است.
 • هرچه قد و قامت سنگ در ابعاد طولی کوتاه تر باشد نیز قیمت ارزان تری خواهد یافت.

سنگ های ارزان گرانیت کف ، پله و دیوار

سنگ گرانیت یکی از انواع پرکاربرد و مقاوم سنگ در قسمت های مختلف ساختمان مانند کف، دیوار، پله است. این سنگ زیبا قبلا به عنوان نما کاربرد داشته است که در سالهای اخیر این امر به ندرت اتفاق میفتد.

عوامل موثر در ارزان تر بودن سنگ گرانیت

لازم است بدانید سنگ های گرانیت جز سنگ های نسبتا گران محسوب می شوند اما موارد زیر باعث ارزان تر شدن این سنگ میگردد.

 • وجود ناهمگونی های رایج گرانیت در طرح و رنگ
 • شاخصه های کیفی متوسط به پایین در ساختار سنگ مانند جذب آب بالاترمقاومت سایشی و خمشی کمتر
 • کیفیت فراوری متوسط (ساب های نه چندان براق)
 • ابعاد پایین تر

سنگ های ارزان مرمریت کف ،پله و دیوار

سنگ های مرمریت با کاربرد بسیار فراوران در کف  دیوار و پله غالبا فضای داخلی با گستره وسیعی از طرح و رنگ جزو پرکاربردترین انواع سنگ ها هستند.

عوامل موثر در ارزان تر بودن سنگ مرمریت

عواملی که در سنگ های مرمریت باعث ارزانتر بودن و قیمت پایین تر میشود را میتوان در موارد زیر یافت:

 • مقاومت خمشی و سایشی پایین
 • جذب آب بالاتر
 • ناهمگونی در طرح و رنگ
 • رگه های ترک زا
 • کیفیت فراوری شامل نوع ساب ،یو وی و لب پر نبودن
 • ابعاد پایین تر

خرید سنگ اسلب ارزان:

سنگ اسلب به دلیل فرآوری که بر روی آن صورت می گیرد یک حداقل قیمتی را دارد. یعنی این گونه نیست که شما اگر سنگ ضعیفی از سنگ های اسلب را انتخاب کنید بتوانید با قیمت ۴۰ طولی ارزان آن را مطالبه کنید. سنگ اسلب به صورت اره بر فرآوری می شود و دستگاه ساب مخصوص آن هزینه بالاتری را به تولید کننده تحمیل می کند.

این سنگ عموما بین ۱٫۸ تا ۲ سانتیمتر فرآوری می شود که باعث می شود مقاومت داخلی آن هم بالا باشد و از سنگ های ۴۰ طول مقاومت بیشتری داشته باشد.

همچنین این سنگ باید به صورت دو طرف اپوکسی قبل از ساب سنگ آماده شه که هزینه را بالا می برد. سنگ اسلب برای پشت سنگ نیز توری اپوکسی لازم دارد که خود مجدد هزینه ای اضافه را خواهد داشت.

سنگ اسلب با توجه به اینکه سنگ گرانیت باشد یا سنگ مرمریت یا سنگ تراورتن مدل خاص خود را برای فرآوری لازم دارد.

البته فرآوری سنگ اسلب گرانیت دستگاه های خاصی نیز نیاز دارد. اما سنگ های تراورتن، مرمریت، مرمر، وسنگ های وایت ماربل  پروسه ای مشابه دارند. که ریزه کاری هایی در بین کار متفاوت می باشد.

سنگ ارزان قیمت

در این میان برخی مواقع سنگ هایی با قیمت ارزان تر خریداری می شود یا اینکه به صورت لاین در معدن خریداری شده اند و قیمت برخی کوپ ها خیلی مناسب از آب در می آید و ما نیز برای مشتریان تخفیف های ویژه ای لحاظ می کنیم. این آفر ها در هر نوع سنگی ممکن است ایجاد شود و ما برای مشتریان نیز در نظر می گیریم و ارسال می کنیم

انواع سنگ نظیر سنگ اسلب نیریز کرم، سنگ دهبید کردم و دهبید قهوه ای، سنگ مارشال، سنگ لاشتر کمرنگ و سنگ نجف آباد از دیگر مواردی هستند که گاها با قیمت های مناسب در دسترس می باشند.

از طرفی سنگ خارجی نیز دچار همین نقصان قیمت می شود که می توانید از این فرصت ها استفاده کنید وخرید سنگ ارزان را انجام دهید. البته متراژهای این نوع سنگ ها لزوما بالا نمی باشد و باید با خلاقیت آن را با پروژه خود متناسب کنید. ترکیبی از اسن سنگ های ارزان نیز می تواند مفید باشد.

سنگ ارزان و خرید سنگ ارزان:

سنگ ساختمانی از جمله متریالی می باشد که برای استفاده در ساختمان لاجرم مورد استفاده قرار می گیرد. قسمت های مختلفی از ساختمان وجود دارند که نیازمند استفاده از سنگ ساختمانی می باشند. بدین منظور برای خرید سنگ ارزان باید بدانید که چه سنگی را می خواهید مورد استفاده قرار دهید و اینکه این سنگ قرار است در چه قسمتی از ساختمان مورد استفاده قرار گیرد. قسمت هایی که به صورت عمده از سنگ ساختمانی استفاده می کنند عبارتند از:

سنگ نما

سنگ لابی

سنگ کف واحد ها

سنگ کف پارکینگ

سنگ کف آسانسور

سنگ پله

سنگ راه پله

سنگ نما ارزان

سنگ کابینت

معرق برای ورودی

سرویس ها

میز سنگی

سنگ بوکمچ

تابلو سنگ

هر کدام از این سنگ ها نکته هایی برای انتخاب دارند که باید به آن توجه شود. برای مثال سنگ های زیر باید از سنگ اسلب و سنگ های شیک موجود در بازار انتخاب شوند:

سنگ لابی

سنگ کابینت

میز سنگی

اما در باقی موارد هم می توان از سنگ های بسیار لوکس استفاده کرد تا ارزش کار را بالا برد. سنگ های ایرانی و سنگ های خارجی تماما گزینه های مناسبی می باشند به خصوص اینکه در ابعاد اسلب موجود باشند و شما بتوانید هر سایزی را که تمایل دارید از آن استخراج نمایید.

خرید سنگ ساختمانی ارزان:

مصالح مختلفی در ساخت و تکمیل نمودن پروژه های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند. اما یکی از مهم ترین مصالح که توانسته جایگاه ویژه ای را در میان افراد پیدا کند سنگ ساختمانی می باشد. ایران یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان سنگ ساختمانی در دنیا به شمار می آید که معادن سنگ بسیار را شامل می گردد.

علاوه بر این سنگ هایی که در ایران یافت نمی گردد از کشورهای دیگر همچوم چین / هند / ترکیه / ایتالیا و… به کشور وارد می گردند که به سنگ خارجی معروف می باشند. سنگ های ساختمانی دارای دسته های مختلفی می باشند.

دسته های اصلی سنگ ساختمانی در زیر نام برده شده اند:

تراورتن

مرمریت

سنگ مرمر یا سنگ انیکس

سنگ گرانیت

سنگ چینی یا سنگ وایت ماربل

البته دسته های مختلف سنگ خود نیز به انواع بسیاری تقسیم می گردند که می توان انتخاب خود را از میان آن ها به انجام رساند. شما قبل از خرید سنگ ساختمانی ارزان ابتدا باید بررسی نمایید که قصد استفاده در کدام قسمت از پروژه دارید.

دلیل این امر جنس انواع سنگ ساختمانی می باشد که هر کدام قابلیت استفاده در بخشی از پروژه ها را خواهند داشت. قسمت هایی که می توان از سنگ ساختمانی در آن ها استفاده نمود عبارتند از:

سنگ کف با سنگ ارزان

سنگ نما با سنگ ارزان

سنگ لابی با سنگ ارزان

سنگ کابینت با سنگ ارزان

برای استفاده از سنگ ساختمانی به عنوان سنگ کف معمولا از سنگ مرمریت استفاده می گردد که با سایزهایی همچون سایز ۴۰ در ۴۰ / سایز ۶۰ در ۶۰ / سایز ۸۰ در ۸۰ و… در دسترس می باشد. برای استفاده به عنوان سنگ نما از سنگ تراورتن با سایزهایی چون ۴۰ طولی و ۶۰ طولی استفاده می گردد.

کلام آخر:

با توجه به مطالب ذکر شده در مقاله بالا می توان نتیجه گیری کرد که سنگ یکی از مصالح اساسی و مهم در ساختمان است که انتخاب نادرست آن هزینه‌های بسیاری برای سازنده دربر دارد. بنابراین با کسب اطلاعات لازم درباره انواع سنگ و قیمت آنها می‌توانید انتخاب شایسته ‌ای را انجام دهید. همچنین اگر سنگ موردنظر شما قرار است در معرض نور خورشید و سرما قرار بگیرد و یا در فضای خارجی باشد باید علاوه بر قیمت مناسب آن به مقاومت آن نیز توجه ویژه‌ای داشته باشید.

کارخانه سنگ ملک زاده یکی از کارخانه های سنگ در ایران می باشد که سنگ ها را به صورت اسلب برش داده و توانایی انجام بوک مچینگ و فورمچینگ را دارا می باشند . شما می توانید برای اطلاع بیشتر از این روش می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید . همچنین شما می توانید برای مشاهده سنگ های این مجموعه به صفحه محصولات مراجعه نمایید .

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو


اطلاعات تماس


 • ۵۶۹۰۱۹۲۰-۲۴(۰۲۱) | ۰۹۱۲۲۱۶۸۱۲۰
 • کیلومتر ۳۵ تهران – قم ، شهرک صنعتی شمس آباد – بلوار زکریای رازی – سنبل ۵ – پلاک ۶
 • شنبه الی چهارشنبه: 7 صبح الی 7 بعدظهر

در خبرنامه سایت گروه سنگ ملک زاده عضو شوید