ویژگی های سنگ مرمریت ترکیه

سنگ مرمریت ترکیه

سنگ مرمریت

سنگ مرمریت (Marble Stone) یکی از زیباترین سنگ های تزئینی است که با ویژگی های ظاهری و فیزیکی منحصربه فرد خود کاربرد فراوانی در ساخت مصنوعات سنگی و ساختمان دارد. این سنگ از دسته سنگ های آهکی دگرگون شده است و به دلیل خلل و فرج کمتری که نسبت به سنگ های تراورتن دارند مقاومت نسبی و وزن بیشتری دارند. همچنین سنگ مرمریت ترکیه نیز از زیبایی منحصر به فردی برخوردار است و به همین دلیل، امروزه بیشترمورد توجه معماران قرار می گیرد.

ویژگی های سنگ مرمریت ترکیه

کشور ترکیه دارای ذخایر بسیار خوبی از سنگ های مرمریت است. معادن سنگ مرمریت در کشور ترکیه مربوط به دوران پرکامبرین بر اساس مقیاس زمین شناسی است. بر اساس تحقیقات انجام شده ذخائر سنگ مرمریت ترکیه بیش از ۷ میلیارد متر مکعب معادل ۲۵۰ میلیارد تن برآورد شده است که بیش از ۷۵ درصد از این معادن در پنج استان دنیزلی، موگلا، بیلچیک، افیون و بوردوراسکی واقع گردیده است.

بیشتر بخوانید: نمایشگاه سنگ در ازمیر ترکیه

در حال حاضر بیش از ۲۶۰۰ واحد سنگبری در کشور ترکیه مشغول فعالیت می باشند و بیش از ۱۶ میلیون متر مکعب از بیش از ۱۴۰ معدن سنگ خام این کارخانه ها را تامین می نمایند.

کشور ترکیه در سال های اخیر پیشرفت های قابل توجهی در صنعت سنگ داشته و هر ساله با برپایی نمایشگاه های سنگ در مقیاس بین المللی توانسته است جایگاه مناسبی در میزان صادرات سنگ های ساختمانی مخصوصا سنگ های مرمریت در دنیا داشته باشد.

انواع سنگ مرمریت در ترکیه:

مهم ترین سنگ های مرمریت در ترکیه شامل مرمریت مارمارا ترکیه، سنگ مرمریت لته ترکیه، سنگ مرمریت کاپوچینو و سنگ مرمریت امپرادور است که به صورت سنگ خام و بریده شده به ایران صادر می گردد.

یکی از دلایل عمده پیشرفت صنعت سنگ های ساختمانی در کشور ترکیه در سال های اخیر حمایت های دولتی از صنعتگران و جذب سرمایه گذاری و تجهیز نمودن ماشین آلات و دستگاه های استخراج سنگ از معدن تا برش و ساب سنگ و نوع بسته بندی آن می باشد.

۱- سنگ مرمریت لته ترکیه

سنگ لته ترکیه دارای  زمینه رنگ زمینه سفید در دو سورت لایت و دارک فرآوری و عرضه می گردد. این سنگ شباهت زیادی به سنگ مرمریت پرشین سیلک روشن و مرمریت کاپوچینو دارد. سنگ لته یک سنگ وارداتی از کشور ترکیه است که اغلب بصورت اسلب و گوپ (خام) وارد کشور می گردد.

سنگ مرمریت لته ترکیه

  سنگ مرمریت لته یکی از معروف ترین و پر طرفدار ترین سنگ های مرمریت روشن در دنیا می باشد که عمدتا در فضای داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. سنگ لته ترکیه به دلیل زیبایی و کیفیت بالای آن، سهم عمده ای از بازار سنگ های مرمریت لوکس را به خود اختصاص داده است.

از ویژگی های سنگ مرمریت لته ساب پذیری بالا ورنگ روشن آن است که این سنگ را در صدر پرفروش ترین سنگ های مرمریت در جهان قرار داده است.

۲- سنگ مرمریت امپرادور

سنگ مرمریت امپرادور ترکیه در دو نوع تیره و روشن به بازار جهانی عرضه می شود که رنگ روشنی آن عسلی بوده و رنگ تیره آن به صورت قهوه ای با رگه های طلایی است . که هر دو نوع این سنگ در جهان طرفداران بسیاری دارد . این سنگ معمولا به صورت اسلب شده فرآوری می شود.

سنگ امپرادور ترکیه

به غیر از ترکیه و اسپانیا کشور های دیگری نیز این سنگ را استخراج می کنند . اما سهم اصلی این سنگ را در بازار جهانی ، معادن ترکیه ای تصاحب کرده اند . علت معروف بودن معادن ترکیه ای در استخراج این سنگ به عوامل مختلفی وابسته است که به آن ها اشاره می کنیم .

۳- سنگ مرمریت کاپوچینو

سنگ کاپوچینو ترکیه دارای  زمینه رنگ قهوه ای با خطوط طلایی اسپایدری که در سطح سنگ دیده می شود. این سنگ شباهت زیادی به سنگ مرمریت امپرادور لایت دارد. سنگ کاپوچینو یک سنگ وارداتی از کشور ترکیه است که اغلب بصورت اسلب و گوپ (خام) وارد کشور می‌گردد. 

سنگ مرمریت کاپوچینو یکی از معروف ترین و پر طرفدار ترین سنگ های مرمریت رنگی در دنیا می باشد که عمدتا در فضای داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

سنگ کاپوچینو ترکیه به دلیل زیبایی و کیفیت بالای آن، سهم عمده ای از بازار سنگ های مرمریت لوکس را به خود اختصاص داده است.

سنگ مرمریت کاپوچینو

از ویژگی های سنگ مرمریت کاپوچینو ساب پذیری بالا و جذب آب پایین آن است که این سنگ را در صدر پرفروش ترین سنگ های مرمریت رنگی در جهان قرار داده است.

سنگ مرمریت کاپوچینو را نمی توان در فضای بیرونی و در معرض نور خورشید بکار برد؛ زیرا مرمریت ها چنانچه در معرض نور خورشید قرار بگیرند، رنگ دانه های  سنگ از بین خواهد رفت. 

سخن پایانی

همان طور که در این مقاله خواندیم، سنگ مرمریت یکی از زیباترین سنگ‌های تزئینی در حوزه ساختمان‌سازی به شمار می‌آید. این سنگ زیبا ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که زیبایی و جذابیت آن را بیش از پیش به نمایش می‌گذارد.همچنین انواع سنگ مرمریت ترکیه به دلیل زیبایی چشم نواز امروزه بیشتر مورد توجه ساختمان سازان قرار گرفته است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ویژگی های سنگ ها و اطلاع در مورد قیمت آن به سایت معتبر سنگ ملک زاده سر بزنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو


اطلاعات تماس


  • ۵۶۹۰۱۹۲۰-۲۴(۰۲۱) | ۰۹۱۲۳۹۰۴۳۷۳
  • کیلومتر ۳۵ تهران – قم ، شهرک صنعتی شمس آباد – بلوار زکریای رازی – سنبل ۵ – پلاک ۶
  • شنبه الی چهارشنبه: 7 صبح الی 7 بعدظهر

در خبرنامه سایت گروه سنگ ملک زاده عضو شوید