پنچ راهکار برای خرید سنگ گرانیت

پنج راهکار برای خرید سنگ گرانیت

راهکار برای خرید سنگ گرانیت

همانطور که می دانید، خرید مصالح ساختمانی یکی از مهم ترین نکات در ساختمان سازی می باشد. که البته خرید سنگ ساختمانی از این قاعده مستثنا نیست. در هنگام خرید سنگ ساختمانی باید نکات زیادی را مورد توجه قرار داد؛از جمله این نکات به قیمت سنگ، کیفیت سنگ؛ مقاومت سنگ و رنگبندی و تنوع  می توان اشاره کرد.

خرید سنگ گرانیت برای بهره‌گیری در ساخت بسیاری از ساختمان‌ها با کاربری‌های مختلف انجام می‌شود. این سنگ ویژگی‌های خاص خود را دارد و از تنوع بالایی برخوردار است. ما در این مقاله سعی داریم راهکار برای خرید سنگ گرانیت را برای شما شرح دهیم. پس تا انتهای مقاله با گروه با سابقه سنگ ملک زاده همراه باشید.

سنگ گرانیت چیست؟

یکی از گونه های سنگ آذرین، سنگ گرانیت است. این نوع سنگ دارای بافتی با دانه های متوسط تا درشت بوده و به وجود کانی هایی با رنگ های گوناگون، در رنگ های متنوع یافت می شود.

سنگ گرانیت

این نوع سنگ از گدازه های در اعماق پوسته زمین تشکیل و با سرد شدن گدازه ها تحت فشار زیاد متبلور می شود. لکه ها و دانه ها رنگی در این نوع سنگ بزرگتر است که همین مشخصه تفاوت در انواع گرانیت را ایجاد می کند. سنگ گرانیت دارای مقاومت و استحکام زیادی بوده و جزو سنگین ترین سنگ ها به حساب می آید.

کاربرد سنگ گرانیت

گرانیت ها نسبت به سنگ‌های آهکی مقاوم‌تر و از استحکام بالاتری برخوردار بوده؛ به همین دلیل بیشتر برای استفاده در مکان‌های پرتردد مانند سنگفرش خیابان‌ها و ساختمان‌های اداری و تجاری و ایستگاه‌های مترو، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربرد سنگ

در فضای داخل ساختمان، صفحات گرانیت و اسلب‌های صیقل داده شده در سطوح پیشخوان، کاشی کف، سنگ پله‌ها و بسیاری دیگر از عناصر طراحی استفاده می‌شود. گرانیت سنگی معرف است که در پروژه‌ها برای تولید زیبایی و کیفیت به‌کار برده می‌شود.

 • سنگ گرانیت برای ساخت کاشی
 • سنگ گرانیت برای تخته سنگ
 • سنگ گرانیت مناسب کانتر آشپزخانه
 • سنگ گرانیت مناسب صفحه کابینت
 • سنگ گرانیت به عنوان یک دیوارپوش استاندارد
 • سنگ گرانیت یک کفپوش فوق العاده است
 • ساختار سنگ گرانیت در نمای ساختمان‌های خاص
 • سنگ گرانیت برای پله
 • سنگ گرانیت برای محوطه
 • سنگفرش پارکینگ
 • استفاه در سرویس بهداشتی و حمام
 • سینک روشویی
 • سنگ آسانسور و قاب آن

بیشتر بخوانید>>>>>>>>>> سنگ گرانیت فیروزه ای مشهد

 عوامل موثر بر قیمت سنگ گرانیت

آنالیز کیفی

مهمترین پارامتر کیفیت سنگ ، آنالیز فیزیکی و شیمیایی آن سنگ است. و هر چه قدر آنالیز سنگ گرانیت به حد مطلوب نزدیکتر باشد از کیفیت بالاتری برخوردار است و به مراتب قیمت بالاتری خواهد داشت.

طرح و رنگ

سنگ های گرانیت تنوع کمتری نسبت به سایر سنگ های ساختمانی دارند. هر چه قدر سنگ گرانیت، رنگی خاص و شیک تر باشد از قیمت بالاتری برخوردار است.

اندازه سنگ از نظر ابعاد

سنگ های گرانیت بیشتر در سنگ فرش و نما استفاده می شوند بنابراین قطر یا همان ضخامت سنگ بسیار حائز اهمیت است چون باید مقاومت بالایی داشته باشد، همچنین ابعاد سنگ نقش تعیین کننده ای در تعیین قیمت خرید سنگ گرانیت دارد و هر چه قدر ابعاد سنگ بزرگتر باشد قیمت آن هم بیشتر است.

سنگ های سایز کوچک که در حین تولید سنگ های سایزهای متعارف تولید می شود از قیمت ارزانی برخوردار است.

سورت دقیق

سنگ های گرانیت نسبت به سایر سنگ های ساختمانی یکدست تر و یکنواخت تر هستند. در سنگهای گرانیت لکه های سیاه وجود دارد که سورت بندی سنگ های گرانیت بر اساس وجود این لکه ها صورت می گیرد که پس از مرحله برش سورت بندی می شود. سنگ های گرانیت فاقد لکه و یکنواخت، قیمت بالاتری دارد.

نکات مهم در هنگام خرید سنگ گرانیت

سنگ نمای بیرونی: برای این کاربرد سنگ گرانیتی که می خرید باید مقاومت بالایی در مقابل سرما، گرما، ناملایمات جو و نور آفتاب داشته باشد.

سنگ نمای داخلی: برای این مورد می توان از همه سنگ های ساختمانی استفاده کرد. به خاطر این که سنگ نمای داخلی خیلی در معرض سرما و گرما و موارد مربوط به محیط بیرون قرار نمی گیرد.

سنگ فرش داخلی: برای این کاربرد خرید سنگ گرانیت به نوع کاربرد مانند ساختمانی، تجاری، مسکونی، اداری، آموزش و بهداشت بستگی دارد. سنگ کفپوش داخلی باید در مقابل فشار و سایش مقاومت بالایی داشته باشد. در ضمن باید میزان جذب آب آن خیلی پایین باشد یا آب را جذب نکند.

سنگ فرش بیرونی: باید مقاومت بالایی در برابر گرما و سرما داشته باشد و در مقابل فشار نیز مقامت بالایی داشته باشد

سنگ پیشخوان آشپزخانه و کانتر: باید میزان جذب آب پایین داشه و در مقابل فشار مقاوم باشد.

سخن پایانی

با توجه به آنچه در این مقاله گفته شد؛ گرانیت ها نسبت به سنگ‌های آهکی مقاوم‌تر و از استحکام بالاتری برخوردار بوده؛ به همین دلیل بیشتر برای استفاده در مکان‌های پرتردد مانند سنگفرش خیابان‌ها و ساختمان‌های اداری و تجاری و ایستگاه‌های مترو، مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین در هنگام خرید سنگ گرانیت باید نکاتی را در نظر گرفت. از جمله مقاومت سنگ؛ زیبایی و تنوع سنگ گرانیت؛ کیفیت و ساب پذیری سنگ و…

شما همراهان گرامی می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع سنگ های ساختمانی خارجی و ایرانی و همچنین دیدن سایر محصولات و پروژه های درخشان با مشاوران ما در گروه سنگ ملک زاده در تماس باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو


اطلاعات تماس


 • ۵۶۹۰۱۹۲۰-۲۴(۰۲۱) | ۰۹۱۲۳۹۰۴۳۷۳
 • کیلومتر ۳۵ تهران – قم ، شهرک صنعتی شمس آباد – بلوار زکریای رازی – سنبل ۵ – پلاک ۶
 • شنبه الی چهارشنبه: 7 صبح الی 7 بعدظهر

در خبرنامه سایت گروه سنگ ملک زاده عضو شوید