سنگ چینی هرات و ویژگی های شگفت انگیز آن!!

سنگ چینی هرات |خرید سنگ اسلب مازندران

سنگ چینی هرات که با نام افغانیت نیز شناخته می شود، یک ماده معدنی جذاب است که عمدتاً در منطقه بدخشان افغانستان، به ویژه در اطراف شهر هرات یافت می شود. این سنگ منحصربه‌فرد به دلیل وجود نادر و ویژگی‌های متمایزش، سال‌هاست که علاقه‌مندان به جواهر و معدن‌شناسان را مسحور خود کرده است.

ویژگی های سنگ چینی هرات

سنگ چینی هرات دارای رنگ آبی چشمگیر است که از سایه روشن تا تیره متغیر است. رنگ آبی پر جنب و جوش اغلب با سنگ لاجورد، یکی دیگر از سنگ های معروف افغانستان مقایسه می شود. با این حال، سنگ چینی هرات با اشباع رنگ غنی تر و عمیق تر خود را متمایز می کند. رنگ این سنگ در نتیجه وجود یون های گوگرد در ساختار مولکولی آن است.

ساختار کریستالی این ماده معدنی نیز بسیار جذاب است. در منشورهای شش ضلعی یا هرم مانند شکل می گیرد که به جذابیت آن می افزاید. شفافیت آن بسته به نمونه های فردی می تواند از شفاف تا مات متفاوت باشد. درخشش این سنگ قیمتی در صورت صیقل دادن می تواند شیشه ای یا شیشه مانند باشد و لایه ای از جذابیت را به ظاهر آن اضافه کند.

سنگ چینی هرات نه تنها به دلیل جذابیت زیبایی شناختی، بلکه به دلیل اهمیت علمی آن مورد تجلیل قرار گرفته است. از نظر کانی شناسی به گروه کانکرینیت-سودالیت تعلق دارد و جزء کانی های تکتوسیلیکاتی است. فرمول شیمیایی آن Na22K6Ca10(Al26Si26O108)(SO4)12Cl6·۲H2O است.

کشف این ماده معدنی در سال ۱۹۶۸ در واقع سهم قابل توجهی در زمینه زمین شناسی و کانی شناسی داشت. این کشور به خاطر کشور مبدأ آن “افغانی” نامگذاری شد – گواهی بر میراث غنی زمین شناسی افغانستان.

زادگاه سنگ چینی هرات

علاوه بر افغانستان، ذخایر کوچک تری در تاجیکستان و میانمار نیز یافت شده است که به دلیل دسترسی محدود آن در سراسر جهان، آن را تبدیل به یک سنگ جواهر بیشتر مورد توجه کرده است.

سنگ چینی هرات|خرید سنگ اسلب اصفهان | سنگ گرانیت هلویی خلخال را بیشتر بشناسید!

سنگ چینی هرات علیرغم اینکه در مقایسه با سایر سنگهای قیمتی مانند الماس یا یاقوت نسبتاً جدید است، توانسته جایگاهی برای خود در بازار سنگهای قیمتی ایجاد کند. به دلیل نادر بودن و ویژگی های منحصر به فردش، مورد توجه کلکسیونرها قرار گرفته است. علاوه بر این، در ساخت جواهرات نیز استفاده می شود که در آن رنگ آبی پر جنب و جوش و ساختار کریستالی آن به نمایش گذاشته می شود.

با این حال، سنگ چینی هرات چیزی بیش از یک سنگ قیمتی است. برای مردم محلی افغانستان، این کشور نشان دهنده منابع طبیعی غنی و میراث فرهنگی غنی سرزمین آنهاست. با وجود ناآرامی های سیاسی و درگیری های جاری، این سنگ زیبا به عنوان نماد امید و پایداری برای مردم افغانستان ایستاده است.

خرید سنگ چینی هرات

در خاتمه، سنگ چینی هرات یا افغانیت یک کانی قابل توجه است که زیبایی را با علاقه علمی ترکیب می کند. رنگ آبی چشمگیر، ساختار کریستالی منحصر به فرد و کمیاب بودن آن، آن را به افزودنی ارزشمند برای هر مجموعه جواهری تبدیل کرده است. چه از دریچه یک جواهرساز، زمین شناس یا یک محلی افغان دیده شود – این سنگ بدون شک دارای اهمیت فوق العاده ای است.

در حالی که من سعی کرده ام به دلیل محدودیت فضا، جوهر این ماده معدنی جذاب را در حدود ۵۰۰ کلمه به تصویر بکشم، مطمئنا چیزهای بیشتری برای کشف در مورد آن وجود دارد – از فرآیندهای شکل گیری زمین شناسی آن گرفته تا تاثیر اجتماعی-اقتصادی آن بر صنعت معدن افغانستان. شما می توانید برای آشنایی بیشتر با انواع سنگ های مرمریت ، اسلب ، چینی و … همین حالا به صفحه محصولات مراجعه نمایید. شما می توانید برای آشنایی بیشتر با شرکت ملک زاده ، به صفحه درباره ما مراجعه نمایید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو


اطلاعات تماس


  • ۵۶۹۰۱۹۲۰-۲۴(۰۲۱) | ۰۹۱۲۳۹۰۴۳۷۳
  • کیلومتر ۳۵ تهران – قم ، شهرک صنعتی شمس آباد – بلوار زکریای رازی – سنبل ۵ – پلاک ۶
  • شنبه الی چهارشنبه: 7 صبح الی 7 بعدظهر

در خبرنامه سایت گروه سنگ ملک زاده عضو شوید