معرفی شاخصه های سنگ مرمریت خوی

سنگ مرمریت خوی | سنگ تراورتن شاهزیدی

سنگ مرمریت خوی، یک ماده جاودانه و کلاسیک، قرن هاست که در ساخت و ساز استفاده می شود. سنگ مرمریت که به دلیل ظرافت و پیچیدگی خود شناخته شده است، هم گواهی بر زیبایی طبیعت و هم نبوغ انسانی در معماری است.

مرمر سنگی دگرگونی است که از سنگ آهک به دست می‌آید و بیشتر از کلسیت، شکل کریستالی کربنات کلسیم، تشکیل شده است. تشکیل آن زمانی اتفاق می افتد که سنگ آهک در طی هزاران سال تحت فشار و حرارت شدید قرار می گیرد و در نتیجه سنگی نه تنها زیبا بلکه فوق العاده بادوام نیز می باشد.

ویژگی های سنگ مرمریت خوی

یکی از بارزترین ویژگی های سنگ مرمریت، طیف رنگی قابل توجه آن است. این تنوع ناشی از وجود ناخالصی های معدنی مختلف مانند خاک رس، سیلت، ماسه یا اکسیدهای آهن در طول تشکیل آن است. این ناخالصی ها همان چیزی است که به مرمر الگوهای رگه های منحصر به فردی می دهد که معماران و طراحان آن را بسیار جذاب می دانند. از سنگ مرمریت سفید خالص Carrara گرفته تا Nero Marquina به طرز چشمگیری تیره، یک سنگ مرمریت برای هر زیبایی وجود دارد.

مطالعه بیشتر >>> پنج سنگ کف مرمریت ایرانی

هنگامی که صحبت از ساخت و ساز می شود، سنگ مرمریت به دلیل تطبیق پذیری آن بسیار مورد استفاده قرار گرفته است. می توان آن را تا براقیت بالا براق کرد یا در حالت خام باقی گذاشت تا ظاهری روستایی تر داشته باشد. علاوه بر استفاده برای کفپوش و روکش دیوار، به دلیل مقاومت در برابر گرما، برای کانترها در آشپزخانه و حمام نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

سنگ مرمریت خوی

کاربرد سنگ مرمریت خوی

با این حال، به همان اندازه که سنگ مرمریت ممکن است ظریف باشد، نیاز به نگهداری دقیق دارد. سنگ مرمریت به اسید اچ حساس است و اگر به درستی مهر و موم نشود می تواند لکه دار شود. علیرغم این اشکال جزئی، جذابیت سنگ مرمریت کاهش نیافته است، زیرا زیبایی که به ارمغان می آورد از هر چالش بالقوه ای بیشتر است.

عمر طولانی سنگ مرمریت را می توان در شگفتی های معماری باستانی مشاهده کرد که حتی امروزه نیز پابرجاست. پارتنون در یونان یا تاج محل در هند تنها دو نمونه هستند که سنگ مرمریت به دلیل دوام و جذابیت زیبایی شناختی آن انتخاب شده است. این سازه ها در برابر زمان و عناصر آب و هوایی مقاومت کرده اند که نشان دهنده استقامت این ماده باشکوه است.

مطالعه بیشتر >>>> انواع سنگ مرمریت

در معماری مدرن نیز، سنگ مرمریت به دلیل جذابیت همیشگی خود همچنان به قدرت خود ادامه می دهد. چه در راه پله های بزرگ و چه در شومینه های مینیمالیستی استفاده شود، عنصری از تجمل را اضافه می کند که کمتر متریال دیگری می تواند با آن مطابقت داشته باشد.

علاوه بر این، استفاده از سنگ مرمریت در ساخت و ساز یک انتخاب سازگار با محیط زیست است، زیرا کاملا طبیعی است و بدون گازهای خروجی است که می تواند به کیفیت هوای داخل خانه آسیب برساند.

خرید سنگ مرمریت خوی

در پایان، سنگ ممرمریت به دلیل زیبایی و دوام طبیعی، قرن هاست که ساختمان های ما را با ظرافت تزئین کرده است. این تطبیق پذیری بی نظیری را در گزینه های طراحی ارائه می دهد که آن را به محبوبیت دائمی در بین معماران و صاحبان خانه تبدیل می کند. علیرغم نیاز به مراقبت در نگهداری، جذابیتی که این سنگ به آن می دهد ارزش هر تلاش اضافی مورد نیاز را دارد.

شما می توانید برای آشنایی بیشتر با انواع سنگ های مرمریت ، اسلب ، چینی و … همین حالا به صفحه محصولات مراجعه نمایید. شما می توانید برای آشنایی بیشتر با شرکت ملک زاده ، به صفحه درباره ما مراجعه نمایید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو


اطلاعات تماس


  • ۵۶۹۰۱۹۲۰-۲۴(۰۲۱) | ۰۹۱۲۳۹۰۴۳۷۳
  • کیلومتر ۳۵ تهران – قم ، شهرک صنعتی شمس آباد – بلوار زکریای رازی – سنبل ۵ – پلاک ۶
  • شنبه الی چهارشنبه: 7 صبح الی 7 بعدظهر

در خبرنامه سایت گروه سنگ ملک زاده عضو شوید