لیست انواع سنگ چینی در سایت ملک زاده

لیست انواع سنگ چینی در سایت ملک زاده

سنگ چینی یا کریستال چیست؟

سنگ کریستال یا عامیانه آن سنگ چینی، توده سنگهای آهکی یا دولومیتی هستند که در اثر عوامل درونی، نظیر درجه حرارت و فشار، دوباره متبلور شده اند و از این رو جزء سنگهای دگرگون به شمار می روند.درواقع سنگ چینی از خانواده سنگهای مرمریت می باشند که در نقاط مختلف از نظر میزان دگرگونی و بعضی ترکیبات شیمیایی متفاوت هستند.

انواع سنگ چینی

سنگ چینی اغلب دارای بلورهای درشت است. این بلورهای درشت وجه تمایز سنگ چینی با سنگهای کربناتی رسوبی است. گاهی اوقات در مورد سنگ چینی یا سنگ کریستال تصور اشتباهی بوجود می آید که این سنگ از چین وارد شده است. این نوع سنگ محصول معادن خود ایران است که در دسته هایی نظیر سنگ چینی الیگودرز، سنگ نیریز، سنگ سایمان و … دسته بندی می شوند.

لیست انواع سنگ چینی در سایت ملک زاده

۱- سنگ چینی ازنا

سنگ چینی ازنا
سنگ چینی ازنا

سنگ چینی ازنا یکی از سنگ های ساختمانی محبوب با زمینه رنگی سفید و خطوط مورب طوسی رنگ در ابعاد اسلب و ابعاد حکمی ۱۶۵ * ۱۶۵ در مجموعه سنگ عظیمی تولید و فرآوری میشود . سنگ چینی ازنا هم به صورت اسلب های بوک مچ و فور مچ به صورت دور بر و غیر دور بر در انبار مجموعه، همیشه قابل تهیه است . سنگ چینی ازنا از لحاظ سورت بندی بافتی و رنگی دارای تنوع خاصی می‌باشد که بهترین سورت های سنگ چینی ازنا در شوروم مجموعه سنگ دهبید پارسیان عظیمی قابل مشاهده است .

۲- سنگ چینی الیگودرز

سنگ چینی الیگودرز
سنگ چینی الیگودرز

چینی الیگودرز یکی از سنگ‌های کریستالی ایرانی است که از معادن الیگودرز استان لرستان استخراج می‌شود. این سنگ دارای زمینه سفید رنگ بوده که بر روی آن تعدادی خطوط نامنظم مشکی و طوسی وجود دارد. همچنین این سنگ‌ها بسیار درخشان بوده و در زیر نور نمای بسیار زیبایی را ایجاد می‌کند. همچنین این سنگ‌ها ساب پذیری خوبی دارند.

اکثر مهندسین از این مدل سنگ‌ها برای کفپوش رستوران‌ها و تالارهای مجلل استفاده می‌کنند. این سنگ‌ها نور را منعکس کرده و باعث روشن‌تر شدن ساختمان می‌شود.

۳- سنگ چینی الیگودرز بیانکو

سنگ چینی بیانکو الیگودرز دارای رنگ زمینه ی سفید یخچالی بوده و در سطح سنگ رگه های عنکبوتی مشکی و طوسی مشاهده می شود. همانطور که گفته شد امروزه این سنگ بصورت اسلب فرآوری می گردد. دلیل نام گذاری این سنگ به بیانکو به این دلیل می باشد که این سنگ شباهت بسیار زیادی به یکی از سنگ های سفید ایتالیایی به نام بیانکو داشته و حتی از نظر مشخصه های کیفی نیز با این سنگ برابری می کند.

بیشتر بخوانید: جدیدیترین محصولات گروه سنگ ملک زاده

۴- سنگ چینی سایمان

 سنگ چینی سایمان
سنگ چینی سایمان

سنگ چینی سایمان  سنگی است با زمینه‌ی سفید رنگ و خطوطی نامنظم طوسی و مشکی در این رنگ سفید نمایان است. از طرح های بوک مچ و فورمچ سنگ چینی سایمان برای طراحی و سنگ کف و دیواره های لابی و سنگ کف سالن های مجلل  و تالارها استفاده می نمایند.

۵- سنگ چینی نیریز

سنگ چینی نیریز
سنگ چینی نی ریز

سنگ چینی سنگی به رنگ سفید است که رگه و خطوط خاکستری تیره دارد. سنگ چینی را از معدن های متفاوتی استخراج می کنند که یکی از این معادن، معدن سنگ چینی نیریز در استان فارس است. چینی نیریز حاله های خاکستری گل پنبه ای دارد و به دلیل رنگ روشن بسیار پرطرفدار و کاربردی است.

۶- سنگ چینی قروه

 سنگ چینی قروه
سنگ چینی قروه

چینی قروه از سنگ‌های دگرگونی با زمینه سفید به شمار می‌آید. رگه‌های طوسی و تیره در چینی قروه جذابیت این سنگ را بسیار زیاد کرده است. این سنگ با کریستال‌های بلوری ریز روشن جلوه بسیار زیبایی به ساختمان شما می‌دهد. این سنگ به دلیل ظاهر جذاب و ویژگی‌های فوق‌العاده آن مورد توجه بسیاری از معماران و ساختمان‌سازان قرار گرفته است.

۷- سنگ چینی لایبید

سنگ چینی لایبید
سنگ چینی لایبید

سنگ چینی لایبید سنگی است با زمینه‌ی سفید رنگ و خطوطی نامنظم طوسی و مشکی در این رنگ سفید نمایان است. جنس چینی و بلوری این سنگ باعث شده ساب و براقیت بسیارخوبی به خود بگیرد، به طوری که این سنگ انعکاس نور بسیار زیبایی دارد و با وجود آنالیز بسیار ممتاز جز سنگهای کریستال برتر ایران و دنیا محسوب می‌گردد.

سخن پایانی

در این مقاله لیست انواع سنگ چینی در سایت ملک زاده را با توضیحی مختصر به شما همراهان گرامی معرفی کردیم. شما همراهان عزیز می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع سنگ های ساختمانی ایرانی و خارجی و دیدن پروژه ها و سایر محصولات، با مشاورین با تجربه ما در گروه سنگ ملک زاده با بیش از ۵۸ سال سابقه درخشان در تماس باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو


اطلاعات تماس


  • ۵۶۹۰۱۹۲۰-۲۴(۰۲۱) | ۰۹۱۲۳۹۰۴۳۷۳
  • کیلومتر ۳۵ تهران – قم ، شهرک صنعتی شمس آباد – بلوار زکریای رازی – سنبل ۵ – پلاک ۶
  • شنبه الی چهارشنبه: 7 صبح الی 7 بعدظهر

در خبرنامه سایت گروه سنگ ملک زاده عضو شوید