فروش سنگ پله مرمریت

سنگ پله مرمریت

سنگ مرمریت چیست؟

سنگ مرمريت یک نوع سنگ آهکی است که در ساختمان سازی کاربرد زیادی دارد. خلل و فرج‌های سنگ مرمريت نسبت به سنگ تراورتن کمتر است و طيف رنگي بسيار وسیعی دارد. به همین دلیل انواع سنگ پله مرمریت می‌تواند مورد پسند افراد مختلف با سليقه‌هاي گوناگون قرار گیرد.مشخصه دیگر سنگ مرمریت که آن را در میان انواع سنگ پله جای داده است، وجود خطوط آهکی روی سطح سنگ مرمريت است؛ این خطوط آهکی که به شکل ترك هستند، پس از برش و فرآوري استاندارد دیگر قابل لمس نیستند.هر چقدر ظاهر سنگ مرمریت كم‌رگه‌تر باشد، استحكام آن سنگ بیشتر خواهد بود.مقاومت و پايايي سنگ مرمریت از سنگ گرانيت كمتر و از سنگ تراورتن بيشتر است. از سنگ مرمريت بيشتر در فضاهاي محافظت شده و سرپوشيده، دور از عوامل طبیعی محیطی مثل باران، نور خورشيد و تغيرات آب و هوايي طبيعي استفاده مي‌شود.

علت آن هم این است که امکان دارد سنگ مرمريت تحت تاثیر تغیيرات آب و هوايي مقاومت و ظاهر خود را از دست بدهد و دچار شكستگي، ترك، تغير رنگ، رنگ پريدگي و یا خالی شدن خطوط آهکی شود.

از مرمریت در چه مکان های استفاده می شود؟

از این‌رو مرمریت بيشتر در فضاهای داخلی مانند کف واحدها، دیوارهای داخلی و پله‌هاي داخلي ساختمان‌ها استفاده می‌شود. برای پله‌ها سنگ مرمريت با ضخامت‌هاي ٣ و ٤ سانتيمتری گزینه‌ی مناسبی به حساب می‌آید.

سنگ پله به چه سنگی گفته می شود؟

هر نوع سنگی برای بخشی از ساختمان مناسب است. ضمن اینکه هر سنگی برای هر شرایط محیطی نیز مناسب نیست. در انتخاب سنگ برای بخش‌های مختلف یک ساختمان، علاوه بر زیبایی ظاهری، شکل و رنگ سنگ، توجه به کاربرد و آینده‌ی سنگی که در محل به کار رفته نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. به سنگ مناسب برای پلکان سنگ پله گفته می‌شود.

ویژگی‌های سنگ پله

پله‌های هر ساختمان هرروزه در معرض رفت‌وآمد بسیاری هستند و همین دلیل دچار فرسایش می‌شوند. در بین انواع مصالح ساختمانی که برای پله‌ها وجود دارد تنها می‌توانند مقاوم‌ترین و بهترین گزینه باشند. سنگ پله می‌تواند در مقابل سایش ضربه و حتی آتش مقاومت بالایی از خود نشان دهد.

مهم ترین ویژگی های سنگ پله مناسب:

۱-جذب آب

سنگ پله مناسب و خوب باید از جذب آب پایینی برخوردار باشد. می‌بایست در هنگام خرید سنگ پله به این نکته توجه داشت که بعضی از سنگ‌ها که جذب رطوبت دارند اگر آبی بر روی آن‌ها ریخته شود دچار شوره‌زدگی و لک می‌شود و رنگ اولیه خود را از دست می‌دهند.

۲-مقاومت بالا

سنگ‌های پله در مکان‌های عمومی مانند اداره‌ها، مراکز درمانی، مراکز آموزشی و غیره باید حتماً از مقاومت بسیار بالایی برخوردار باشند زیرا به علت رفت‌وآمد زیادی که در این مکان‌ها وجود دارد امکان آسیب دیدن سنگ پله بسیار بالا می‌باشد.

۳-ترک و شکستگی

در هنگام خرید سنگ پله جهت جلوگیری از ضربه دیدن و عدم آسیب به سنگ باید از استفاده از سنگ‌های آهکی که تراکم پایینی دارند خودداری نمود. دقت نمایید زمان خرید و نصب سنگ جهت پله‌ها از سنگی که ترک یا شکستگی نداشته باشد استفاده کنید زیرا وجود ترک و شکستگی در سنگ پس از قرار گرفتن در پله، با هر رفت‌وآمدی که صورت می‌گیرد باعث  بیشتر شدن ترک و شکستگی شده و به‌مرور سنگ ظاهر خود را ازدست‌داده و از بین می‌رود.

بیشتر بخوانید>>>>>>>>سنگ مرمریت فیوژن

۴-واکنش با مواد شوینده

در زمانی که می‌خواهید خرید سنگ پله انجام دهید شما می‌توانید با یک شیء فلزی به سنگ مورد نظرتان ضربه بزنید اگر صدای چینی یا شیشه دهد یعنی سنگ مرغوب و بدون ترک می‌باشد. مورد دیگری که در مورد انتخاب سنگ‌های پله باید بدانید این است که باید از سنگی در این زمینه استفاده شود که با مواد شوینده و شیمیایی واکنش نشان نداده و از بین نرود.

۵-ابعاد سنگ پله

سنگ‌هایی که برای استفاده در پله مناسب هستند با توجه به ساختمان‌ها و جایی که قرار است به‌کاربرده شوند دارای ابعاد متفاوتی هستند.عرض سنگ پله در حالت استاندارد خود ۳۵ سانتیمتر می‌باشد اما در عرض ۴۰ تا ۴۵ سانتیمتر نیز می‌توان از آن استفاده کرد عرض پله بر اساس قسمتی که قرار است سنگ در آن به‌کاربرده شود تعیین می‌گردد.

سنگ‌هایی که دارای ابعاد کوچک‌تری از این ابعاد ذکرشده باشد قیمت مناسب‌تری داشته و در زمان خرید سنگ پله در دسته سنگ ‌پله ارزان قرار می‌گیرد. مقداری استاندارد نیز برای طول سنگ‌ها وجود دارد اما مکان امکان دارد با توجه به معماری ساختمان و یا سلیقه هر فرد این استانداردها در طول نیز متغیر باشد.

سنگ پله مرمریت

در ساختمان‌های بیش از دو طبقه معمولاً از سنگ پله به طول ۱۱۰ تا ۱۲۰ سانتی‌متر استفاده می‌شود. در مکان‌های عمومی مانند ادارات و مدارس از سنگ‌های پله با طول ۱۳۰ سانتی‌متر به بالا به‌کاربرده می‌شود و همچنین در پله‌های اضطراری طول پله‌ها باید حتماً از ۱۲۰ سانتی‌متر به بالا باشد.

۶-خرید بهترین سنگ پله

انواع سنگ‌های ساختمانی با توجه به ویژگی‌های مختلفی که دارند می‌توانند هرکدام برای بخشی از ساختمان کارایی  یشتر و بهتری داشته باشند. در ادامه این بخش نیز با برشمردن تعدادی از سنگ‌های ساختمانی که برای استفاده جهت سنگ پله مناسب‌تر هستند خواهیم پرداخت.

انواع سنگ پله مناسب:

۱-سنگ گرانیت

به‌طور معمول گرانیت‌ها  از سخت‌ترین سنگ‌های ساختمانی به شمار می‌آیند که بالاترین مقاومت را در برابر ضربه و سایش و خراش دارد. این ویژگی مهم باعث شده که به یکی از بهترین سنگ‌های پله تبدیل شود و خرید سنگ گرانیت برای پله در بین سازندگان رواج پیدا کند.  علاوه بر استفاده‌های فراوانی که از این سنگ برای پله می‌شود جهت کفپوش، سنگفرش و سنگ آشپزخانه نیز گزینه بسیار مناسبی می‌باشد.

۲-سنگ مرمر

در کنار سنگ‌های گرانیت، سنگ‌های مرمر به علت  انعطاف‌پذیر،  زیبایی و مقاومت بالایی که در مقابل ضربه و سایش دارند از محبوبیت بالایی نیز برخوردار هستند. این مقاومت بالا باعث شده تا این سنگ‌ها از طول عمر بالایی برخوردار باشند و جهت خرید سنگ پله یک گزینه مناسب محسوب شوند. ظاهر لوکس و زیبای که این سنگ دارد نیز باعث شده از سنگ‌های پر تقاضا و محبوب به شمار آید.

۳-سنگ مرمریت

از انواع سنگ مرمریت نیز جهت ساخت پله‌های ساختمانی استفاده می‌شود. بعد از گرانیت و مرمرها، سنگ‌های مرمریت به علت تراکم بالایی که دارد جزء سنگ‌های با مقاومت بالا به شمار می‌آید. در قسمت پله‌های ساختمان که نیاز به سنگ بسیار مقاوم است از انواع مرمریت‌ها مخصوصاً  از سنگ آباده جهت خرید سنگ پله به‌وفور استفاده می‌شود.  سنگ‌های مرمریت آباده به علت رنگ روشن و جنس مقاوم و قیمت مناسبی که دارد یک گزینه بسیار خوب برای این کار می‌باشد. از سنگ‎‌های مرمریت صلصالی و سایر مرمریت‌های متراکم مانند سنگ  مرمریت داتیس نیز به علت رنگ و مقامت بالایی که دارند به عنوان سنگ پله استفاده می‌کنند.

سنگ پله مرمریت

ویژگی های مهم نکات مهم در خرید آن

راه پله می‌تواند یکی از نقاط قوت طراحی و معماری یک ساختمان باشد. به ویژه اگر این بخش از ساختمان با استفاده از تجهیزات و مصالح مناسب طراحی شده و به زیبایی آن توجه بیشتری شود. سنگ ساختمانی را می‌توان یکی از انتخاب‌های بسیار مناسب برای نمای راه پله دانست. در انتخاب این سنگ باید به ابعاد مختلف آن توجه شود. نوع سنگ، کیفیت آن، قیمت سنگ پله و نصب صحیح آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

عوامل موثر بر قیمت سنگ پله

پله‌ها نقاطی از خانه‌اند که در معرض رفت و آمد زیاد هستند. این موضوع سبب می‌شود که سنگ‌های مورد استفاده به عنوان سنگ پله نیازمند دارا بودن ویژگی‌های خاصی از جمله مقاومت در برابر سایش باشند. البته یکی از عوامل تعیین‌کننده خصوصیات سنگ مورد نیاز، محل پله است. پله‌های داخلی و خارجی در شرایط مختلفی قرار دارند و به طبع هر یک از آن‌ها به نوع خاصی از سنگ نیاز دارند.

این مسئله سبب شده است در هنگام خرید سنگ پله با تنوع قیمتی بسیار زیادی مواجه باشیم. به همین دلیل بهتر است نگاهی دقیق به عواملی داشته باشیم که بر قیمت سنگ پله تاثیر می‌گذارند.

قیمت با توجه به نوع آن

سنگ‌های ساختمانی مختلفی از طبیعت استخراج و پس از فرآوری روانه بازار می‌شوند. همان‌طور که می‌دانید هر یک از این سنگ‌ها خصوصیات منحصر به فرد خود را داشته و برای کاربردهای مشخصی مناسب هستند. از طرفی این سنگ‌ها قیمت‌های متفاوتی نیز دارند. به همین دلیل یکی از پارامترهای مهم تعیین کننده‌ی قیمت، نوع سنگ است.

قیمت سنگ پله گرانیت

گرانیت یکی از سنگ‌های بسیار مهمی‌ست که از آن به عنوان سنگ پله استفاده می‌شود. مزایای خرید سنگ پله گرانیت، بهره‌مندی از مقاومت بسیار بالای آن است. البته گفتنی‌ست که سنگین‌تر بودن آن از نمونه‌هایی نظیر مرمریت می‌تواند باعث افزایش اضافه بار در ساختمان شود و این یکی از معایب مهم آن است. همچنین این سنگ تنوع رنگی کمتری دارد. هر چه سنگ گرانیت دارای طرحی یکنواخت‌تر و یک‌رنگ‌تری باشد و فرآوری پیشرفته‌تری بر روی آن صورت گرفته باشد قیمت بالاتری خواهد داشت.

سنگ پله مرمریت

قیمت سنگ پله مرمریت

از سنگ‌های بسیار پر کاربرد برای پله می‌توان به سنگ مرمریت اشاره کرد. این سنگ با توجه به ویژگی‌های منحصر به فردی که دارد انتخابی مناسب برای سنگ پله است. سنگ پله مرمریت تنوع طرح و رنگ بسیار بالایی داشته و دست مشتری را برای انتخاب و ایجاد تناسب بین سنگ و دکوراسیون داخلی و یا معماری و نمای بنا باز می‌گذارد. این سنگ نیز با توجه به کیفیت و سورت‌بندی‌ای که دارد با قیمت‌های متنوعی به فروش می‌رسد.

قیمت سنگ پله مرمر

سنگ مرمر شاید یکی از ارزشمندترین و زیباترین سنگ‌ها برای راه پله باشد. این سنگ از نظر قیمت کمی گران‌تر از نمونه‌های قبلی‌ست. کاربرد این سنگ به ویژه در مکان‌های مجلل و لوکس نظیر تالارها، سالن مجالس و مکان‌هایی از این دست بسیار بیشتر است. اگر دکوراسیون خانه‌تان از نوع کلاسیک است استفاده از این سنگ برای پله به شدت به شما پیشنهاد می‌شود.

جمع بندی:

راه پله می‌تواند یکی از نقاط قوت طراحی و معماری یک ساختمان باشد. به ویژه اگر این بخش از ساختمان با استفاده از تجهیزات و مصالح مناسب طراحی شده و به زیبایی آن توجه بیشتری شود. سنگ ساختمانی را می‌توان یکی از انتخاب‌های بسیار مناسب برای نمای راه پله دانست. در انتخاب این سنگ باید به ابعاد مختلف آن توجه شود. نوع سنگ، کیفیت آن، قیمت سنگ پله و نصب صحیح آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

کارخانه سنگ ملک زاده یکی از کارخانه های سنگ در ایران می باشد که سنگ ها را به صورت اسلب برش داده و توانایی انجام بوک مچینگ و فورمچینگ را دارا می باشند . شما می توانید برای اطلاع بیشتر از این روش می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید . همچنین شما می توانید برای مشاهده سنگ های این مجموعه به صفحه محصولات مراجعه نمایید .

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو


اطلاعات تماس


  • ۵۶۹۰۱۹۲۰-۲۴(۰۲۱) | ۰۹۱۲۳۹۰۴۳۷۳
  • کیلومتر ۳۵ تهران – قم ، شهرک صنعتی شمس آباد – بلوار زکریای رازی – سنبل ۵ – پلاک ۶
  • شنبه الی چهارشنبه: 7 صبح الی 7 بعدظهر

در خبرنامه سایت گروه سنگ ملک زاده عضو شوید