راهنمای خرید سنگ اسلب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
راهنمای خرید سنگ اسلب

سنگ اسلب چیست؟        

سنگ اسلب سنگی است که در ابعاد بزرگ از کوپ‌سنگ خام تهیه می‌شود. معنی سنگ اسلب سنگی به صورت لوح و ورق مانند است. سنگ اسلب نام نوعی سنگ نیست بلکه نوع فرآوری سنگ(برش و صیقل‌دادن سنگ) از انواع سنگ‌ها می‌تواند باشد.

کوپ‌سنگ از معادن به وسیله دستگاه‌های خاص(اره و ویرکات) در ابعاد مختلف بر اساس کوپ‌سنگ خام مصرفی برش داده می‌شود. این سنگ طول و عرض بزرگ‌تری نسبت به سنگ تایل(طولی) و دیگر سنگ‌هایی که در نما، دیوار، کف و پله استفاده می‌شود دارد. قیمت سنگ اسلب به علت کیفیت بالا و زیبایی طبیعی و استحکام و مقاومت بالا در مقابل فشارهای مکانیکی، شکستن و خورد شدن و تغییرات آب‌وهوایی نسبتاً بالا می‌باشد.

انواع سنگ اسلب

سنگ اسلب را می‌­توان از انواع سنگ‌ها ازجمله سنگ­های مرمر، تراورتن، مرمریت، گرانیت، تهیه کرد که بر اساس کاربرد آن در ساختمان فرآوری می‌شود. از جمله انواع سنگ اسلب می‌­توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • سنگ اسلب مرمر
 • سنگ اسلب تراونیکس
 • سنگ اسلب لایم ستون
 • سنگ اسلب تراورتن
 • سنگ اسلب گرانیت
 • سنگ اسلب مرمریت

ابعاد سنگ اسلب

سنگ‌هایی که به روش اسلب برش‌خورده و فراوری می‌شوند بیشتر از سایر برش‌ها در ساختمان سازی کاربرد دارند. به سنگ‌هایی که دارای حداقل ابعاد ۱۲۰*۲۲۰ باشد سنگ‌اسلب می‌گویند. سنگ اسلب از بهترین و مرغوب‌ترین کوپ‌ها تهیه می‌شوند. این سنگ‌ها در نما، دیوارهای داخلی، کفپوش، کانتر، جزیره‌آشپزخانه، تی وی روم و غیره بکار می‌رود. لازم بذکر است بدانید برش اسلب گران‌ترین برش محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید: سنگ اسلب سفید چیست؟

عوامل موثر بر قیمت سنگ اسلب

قیمت تمام‌شده سنگ اسلب به موارد مختلفی بستگی دارد ازجمله این موارد: هزینه فرآوری سنگ خام است، هزینه فرآوری سنگ خام جهت تولید سنگ اسلب نسبتاً ۲ برابر می‌باشد و همچنین ضخامت سنگ اسلب عموماً از ۲ سانتی­متر بیشتر می‌باشد. علت قیمت بالای سنگ اسلب نسبت به سنگ‌های طولی به چهار دلیل می‌باشد.

سنگ اسلب
 1. هزینه بالای فرآوری سنگ اسلب نسبت به سنگ‌های ساختمانی دیگر
 2. خرید سنگ خام سالم یا همان کوپ سنگ با ابعاد بزرگ‌تر، قیمت بالاتری نسبت به سنگ‌های خام نازیبا دارد.
 3. فر آیند برش و صیقل‌دادن این­سنگ‌ها سخت و حساس است.
 4. نوع سنگ مصرفی برای مثال اسلب از نوع مرمر نسبت به مرمریت از قیمت بالاتری برخوردار است.

ابعاد سنگ اسلب:

هرچقدر سایز سنگ بزرگتر و به اصطلاح بیگ سایز(Big size) باشد قیمت سنگ بالاتر است و ابعاد کوچکتر سنگ دارای قیمت پایینتری است.

نوع فرآوری:

هزینه تولید سنگ اسلب نسبت به دستگاه هایی که برای فراوری استفاده می‌شود متغیر است و استفاده از دستگاه های بروز دنیا باعث استفاده از سرمایه اولیه بیشتر و در نتیجه قیمت تمام شده سنگ بالاتر می‌شود. گفتنی است استفاده از این دستگاه ها در کیفیت پایانی سنگ تاثییر زیادی دارد.

مواد اولیه:

در تهیه و تولید سنگ اسلب از تور و اپوکسی استفاده می‌شود که کیفیت این موارد تاثیر بسیار زیادی در کیفیت نهایی سنگ دارد.

سنگ اسلب

تهیه کوپ سنگ:

قیمت تمام شده کوپ سنگی که به سنگبری می‌رسد متغیر است. بطور مثال اگر کوپ سنگ لاشتر در اصفهان به قیمت هر تن ۳ میلیون تومان خریداری شود این کوپ سنگ با هزینه کمتری از نظر حمل و نقل به سنگبری اصفهان می‌رسد تا یک سنگبری در تهران. و مورد دیگر این که وجود واسطه برای تهیه کوپ عامل مهم دیگری است که مسول خرید سنگبری کوپ را از واسطه خریداری کند یا بطور مستقیم از معدن.

سورت سنگ اسلب:

سنگ یک متریال طبیعی است که از دل طبیعت بدست می آید و اینکه انتظار داشته باشیم همه سنگ ها یکدست و یک رنگ باشند انتظار بیجایی است. همه سنگ ها پس از فراوری به سورت بندی تقسیم می‌شوند و سنگ هایی که خصوصیت های مشابهی دارند با هم دسته می‌شوند. و معمولا سورت های یکدست قیمت بالاتری دارند.

برای خرید سنگ اسلب به چه نکاتی باید توجه داشته باشیم ؟

جهت خرید سنگ اسلب باید با انواع سنگ هایی که به صورت اسلب برش می‌خورند و ویژگی ها و کاربرد های آن به طور کامل آشنایی داشته باشید تا بتوانید بهترین و مناسب ترین سنگ را برای هر مکان انتخاب کنید.

خرید سنگ اسلب

کسانی که سنگ های طبیعی را برای نمای درونی و بیرونی ساختمانشان انتخاب می کنند نباید توقع یک محصول یکدست و بدون تغیر رنگ در سطح سنگ را داشته باشند سنگ های طبیعی با سنگ های مصنوعی مانند سرامیک و آجر و کاشی که ساخته مصنوعی هستند بسیار متفاوتند . زیبایی سنگ های طبیعی همین بازی رنگ و نا هماهنگی طرح و بافت در تمام سطح یک سنگ است.

سخن پایانی:

سنگ اسلب (SLAB STONE) یکی از پرکاربردترین سنگ ها در صنعت ساختمان‌سازی است که در بیرون و داخل ساختمان استفاده می‌شود و به علت زیبایی و وجود رگه های طبیعی بسیار موردتوجه طراحان و مهندسان قرار گرفته است. همچنین قیمت این سنگ به عوامل مختلفی بستگی دارد که در این مقاله به آن اشاره شد. سنگ اسلب انواع مختلفی دارد، از جمله: مرمریت؛ لایم استون؛ گرانیت و.. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت معتبر ملک زاده با بیش از ۵۰ سال سابقه درخشان سر بزنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو


اطلاعات تماس


 • ۵۶۹۰۱۹۲۰-۲۴(۰۲۱) | ۰۹۱۲۲۱۶۸۱۲۰
 • کیلومتر ۳۵ تهران – قم ، شهرک صنعتی شمس آباد – بلوار زکریای رازی – سنبل ۵ – پلاک ۶
 • شنبه الی چهارشنبه: 7 صبح الی 7 بعدظهر

در خبرنامه سایت گروه سنگ ملک زاده عضو شوید