سنگ دکوراتیو سفید؛ سنگ آنتیک چیست؟

سنگ دکوراتیو سفید؛ سنگ آنتیک چیست؟

همانطور که در مقالات قبل به آن اشاره شد، سنگ ها انواع و اقسامی دارند که هر کدام مناسب شرایط مختلف و آب و هوا و کاربرد های مختلف خود میباشد. مصارف زینتی سنگ ها از جمله کاربرد هایی میباشد که بسیار مورد توجه واقع شده و برای طراحان و معماران اهمیت زیادی دارد. سنگ های زینتی از انواع سنگ های خامی که بلافاصله پس از فراورش بدست می آیند تا سنگ هایی که دستخوش تغییراتی میشوند را شامل میشود. سنگ دکوراتیو یا سنگ های انتیک از این گونه سنگ ها میباشد. در ادامه قصد داریم به معرفی سنگ دکوراتیو و بررسی سنگ دکوراتیو سفید بپردازیم.

سنگ دکوراتیو یا سنگ آنتیک

سنگ آنتیک از کنار هم قرار دادن قطعات خرد شده یا شکسته شده ی سنگ ها در کنار هم و به هم چسباندن آن ها با موادی همچون رزین ها تشکیل میشوند. در واقع عامل تولید این سنگ ها ضایعات و باطله های سنگ تراورتن میباشد. به بیان دیگر برای ساخت و تولید سنگ آنتیک سنگ های باطله ی تراورتن را به کمک دیگر مواد افزودنی کنار هم قرار میدهند. و در نهایت سنگ دکوراتیو یا آنتیک را تشکیل میدهند. این ضایعات و باطله های تراورتن معمولا از طریق دور ریز  تولیدات کارخانه های سنگبری بدست می آیند. برای تولید آنتیک ها، باطله های تراورتن نیز باید دارای ویژگی هایی باشد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

سنگ آنتیک
سنگ آنتیک

دلیل بوجود آمدن این دسته از سنگ ها این بود که طراحان و معماران ساختمانی برای بخشیدن جلوه های زیبا و خاص به ساختمان نیاز به سنگ هایی داشتند که علاوه بر زیبایی و کیفیت مطلوب و همچنین پارامتر های فیزیکی و مکانیکی، قیمت مناسبی نیز داشته باشند و به صرفه باشند.

سنگ های آنتیک به سنگ دکوراتیو نیز شهرت دارد. که دلیل انتخاب این نام برای آن این است که این دسته از سنگ ها از همان ابتدا دارای محبوبیت و طرفداران زیادی برای استفاده از آن در طراحی دکوراسیون فضای داخلی و خارجی بود. به دلیل استفاده از دستگاه های مختلف برای تولید آنتیک ها تنوع در آن ها موجب شده که دسته بندی های مختلفی را برایشان در نظر گرفت. سنگ های دکوراتیو از جمله مصالح پر فروش بازار داخلی و خارجی میباشند. از سنگ آنتیک میتوان در قسمت های مختلف منزل همچون بین کابینت های آشپز خانه و دیوار پشت تلویزیون استفاده کرد.

ویژگی سنگ های دکوراتیو

سنگ دکوراتیو
سنگ دکوراتیو

بطور کلی سنگ های دکوراتیو و آنتیک در انواع مختلفی وجود دارد. که میتوان به سنگ پروفیل، سنگ گیوتین، سنگ چند بعدی، سنگ بادبر و سنگ چرمی اشاره کرد. که در ظاهر و نوع چیدمان دور ریز سنگ های تراورتن در آن ها با هم تفاوت دارند. از ویژگی های دکوراتیو ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مقاوم در برابر آتش گرفتن
 2. سرعت نصب بالا
 3. بدون نیاز به نصاب ماهر: هر فردی به راحتی از نصب این سنگ ها در منزل خود بر می آید.
 4. قابلیت نصب در بخش های مختلف خانه
 5. قابلیت جذب صدا و جلوگیری از آلودگی صوتی
 6. بهترین گزینه برای زیبایی بخشی به فضای داخلی خانه
 7. تنوع رنگی بالا
 8. مقاوم در برابر حراارت
 9. قابلیت نصب بر روی انواع دیوار ها همچون گچی، سرامیک، سیمانی و …
 10. قیمت مناسب و به صرفه

سنگ آنتیک مصنوعی

نوع دیگری از سنگ های آنتیک هستند که به صورت مصنوعی ساخته میشوند. برای تولید این سنگ ها جزئیات و ریزه کاری هایی که برای آنتیک های طبیعی رعایت میشود را لازم نیست رعایت کنیم. برای مثال حساسیتی برای استفاده از سنگی با مقاومت کم و تخلخل زیاد وجود ندارد. پس میتوان این سنگ ها را با تخلخل کم و مقاومت زیاد تولید کرد. یکی از مزیت های این سنگ هم این است که چون تخلخل کمی داریم امکان تشکیل قارچ و باکتری وجود ندارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به سنگ های آنتیک و مشورت با کاراشناسان ما و یا بازدید از فروشگاه سایت ملک زاده از طریق لینک های زیر اقدام کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو


اطلاعات تماس


 • ۵۶۹۰۱۹۲۰-۲۴(۰۲۱) | ۰۹۱۲۳۹۰۴۳۷۳
 • کیلومتر ۳۵ تهران – قم ، شهرک صنعتی شمس آباد – بلوار زکریای رازی – سنبل ۵ – پلاک ۶
 • شنبه الی چهارشنبه: 7 صبح الی 7 بعدظهر

در خبرنامه سایت گروه سنگ ملک زاده عضو شوید