صادرات سنگ مرمریت به کشورهای اروپایی

صادرات سنگ مرمریت به کشورهای اروپایی

سنگ مرمریت چیست؟

سنگ مرمریت(مرمر) که در لاتین بنام ماربل Marble می شناسند، نوع سنگی کربناتی دگرگونی که به علت تبلور مجدد تحت حرارت و فشار در دوره متامورف، دارای بافت بلوری مشخصی است و عمدتا از کانی های کلسیت و دولومیت، یا ترکیبی از آنها تشکیل شده است.

کاربرد سنگ مرمریت در کجای ساختمان است؟

در کل سنگ مرمریت انتخاب بسیار مناسبی جهت فضاهای خارجی نمی باشد مگر اینکه دارای ضخامت بسیار زیادی باشد که بتواند سبب عدم نفوذ آب و خوردگی سنگ شود و همچنین موجب تاخیر در ترکهای عمیق گردد و یا اینکه سطح آن ساب خورده نباشد.

همانطور که قبلا نیز اشاره نمودیم این سنگ ایده آل ترین انتخاب جهت استفاده در فضای داخلی است و از طرفی تنوع رنگ بالا و امکان پیاده سازی نقش ها بر روی این سنگ و ساب پذیری آن توانسته آن را از دیگر سنگ ها متمایز نماید. می توان سنگ مرمریت را توسط ماستیک ها و رزین های مخصوص آن فرآوری نمود که تا حد زیادی قابلیتها و طول عمر آن را نیز افزایش می دهد.

صادرات سنگ مرمریت

ایران هشتمین کشور دارنده معادن سنگ ساختمانی به شمار می رود. تقریبا ۸۰ درصد از انواع سنگ‌های ساختمانی در ایران وجود دارد و استخراج می‌شود. بسیاری از سنگ‌های ساختمانی ایران جزو با کیفیت‌ترین سنگ‌های دنیا هستند. با صادرات سنگ ایران، این سنگ‌ها در تمام جهان با نام ایران شناخته می‌شوند.

بیشترین معادن سنگ ایران در شهرهای اصفهان،کرمانشاه، محلات، و قم واقع هستند؛ از جمله سنگ حاجی آباد و سنگ مرمریت دهبید. سنگ مرمریت دهبید از لحاظ کیفیت و رنگ بندی در دنیا شناخته شده است.

این موضوع به این معنی نیست که سایر سنگ‌های ما از کیفیت بالا برخوردار نیستند؛ بلکه ممکن است در دنیا شناخته شده نباشند. این موضوع خود دلیلی بر ضرورت بازارسازی و برندینگ در زمینه صادرات سنگ است.

صادرات سنگ به اروپا

صادرات سنگ به اروپا یکی از بی نظیرترین مقاصد برای صادرات سنگ می باشد، چرا که قدرت خرید مصرف کنندگان این قاره بسیار بالا بوده و همین امر نیز سبب شده است تا امروزه شرکت های بسیار زیادی در جهان به دنبال صادرات سنگ ساختمانی به اروپا باشند.

صادرات سنگ مرمریت

صادرات سنگ مرمریت به اروپا از پرسودترین صادرات نیز به شمار می آید که با وجود تحریم های حاضر، کشور ما نیز سعی بر آن دارد تا با استفاده از راه های ترانزیتی کشورهای همسایه، این محصولات را به دست مصرف کنندگان خود در اروپا برساند که در این زمینه نیز با مشکلات و قوانین سرسختی رو به رو می شوند.

البته در نظر داشته باشید که محبوبیت سنگ های صادراتی ایران در میان مصرف کنندگان این قاره نیز بسیار بالا بوده که این موضوع نشانه ی بسیار خوبی برای صادرات سنگ به سوی قاره اروپا است.

بیشتر بخوانید>>>>>>>>>>>>>>>>> چرا سنگ مرمریت مجبوب است؟

انواع سنگ ها در پروسه صادرات سنگ به اروپا

صادرات سنگ مرمریت به اروپا یکی از داغ ترین و بی نظیرترین موضوعاتی می باشد که امروزه توجه بسیاری از صادرکنندگان را به سوی خود جذب کرده است. از سوی دیگر کشور ما نیز با داشتن تنوع بسیار بالایی از سنگ های ساختمانی توانسته است به نیازهای بسیار متعدد پاسخ مناسبی را ارائه دهد.

از مهمترین و اصلی ترین سنگ های استفاده شده در صادرات سنگ ساختمانی به اروپا می توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

 • مرمریت مشکی نجف آباد
 • مرمریت لاشتر
 • مرمریت دهبید
 • مرمریت خوی
 • مرمریت پرشین سیلک
 • مرمر پرتقالی
 • مرمر سبز
 • مرمر آبی

شما می توانید لیستی از بی نظیرترین و با کیفیت ترین انواع سنگ ها را در پروسه ی صادرات سنگ به اروپا مورد مشاهده قرار دهید که هر کدام از این سنگ های مذکور از بهترین و بی نظیرترین ویژگی ها برخوردار هستند و خریداران نیز اهمیت بسیار زیادی را برای این ویژگی های نشان می دهند.

اهمیت ورود به بازار اروپا برای صادرات سنگ به اروپا

یکی از مهمترین و اصلی ترین موضوعاتی که سبب شده تا ورود به بازار اروپا برای صادرات سنگ در میان صادرکنندگان اهمیت بالایی را داشته باشد، فروش بسیار بالای این محصولات در میان مردم این قاره می باشد. صادرات سنگ مرمریت به اروپا بیشتر در میان کشورهایی از جمله آلمان، مجارستان، سوئد و اسپانیا رایج بوده است.

شرکت ما نیز سعی بر آن دارد تا با در نظر گرفتن تمام قوانین و مقررات لازم برای صادرات سنگ ساختمانی به اروپا، یکی از شناخته ترین شرکت ها در زمینه صادرات سنگ ساختمانی به شمار آید.

سنگ مرمریت مشکی

کشورهای زیادی از سنگهای ایران استقبال می کنند و این صنعت بازار فعالی در کشوهای مختلف مثل کشور چین و امارات متحده عربی دارند. فقط در قاره اروپا سنگ های ایران به کشورهای ایتالیا، آلمان، انگلستان، فرانسه، بلژیک، لهستان، کانادا و حتی کشورهای آمریکای جنوبی، استرالیا و ژاپن صادر می شود. تقریبا می شود گفت ما محصولات کمی داریم که بتوانیم این چنین در کشورهای اروپایی برای صادرات آنها اقدام کنیم.

سودآوری بسیار بالا و استقبال اروپاییان از سنگ های ایرانی از مهمترین و اصلی ترین مواردی می باشد که سبب شده است اهمیت ورود به این بازار هدف افزایش یابد. همچنین توجه داشته باشید که میزان استفاده اروپاییان از سنگ های مختلف در ساخت و سازهای ساختمانی بسیار بیشتر از سایر کشورها می باشد و این امر می تواند میزان فروش و صادرات سنگ به این قاره را به شکل قابل توجهی افزایش دهد.

مزیت های صادرات سنگ به اروپا

از مهمترین و بارزترین موضوعاتی که سبب شده است تا بسیاری از افراد به دنبال بهترین و مناسب ترین فرصت برای صادرات سنگ به اروپا باشند، مزیت های آن می باشد.

سنگ مرمریت اسلب صادراتی

توجه داشته باشید که مزیت ها و فواید صادرات سنگ ساختمانی به اروپا می تواند یکی از بزرگ ترین آیتم های ترغیب کننده برای بسیاری از صادرکنندگان سنگ به شمار آید. از مهمترین مزیت های صادرات سنگ مرمریت به اروپا می توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

 • فرصت پیدا کردن بازارهای جدید در میان کشورهای اروپایی
 • افزایش تولید ناخالص ملی کشورمان
 • ایجاد فرصت های شغلی بسیار بالا در کشورمان
 • کمک به برندسازی سنگ ایرانی در نزد اروپاییان
 • افزایش ارز ورودی به کشورمان

سخن پایانی:

کشورهای زیادی از سنگهای ایران استقبال می کنند و این صنعت بازار فعالی در کشوهای مختلف مثل کشور چین و امارات متحده عربی دارند. فقط در قاره اروپا سنگ های ایران به کشورهای ایتالیا، آلمان، انگلستان، فرانسه، بلژیک، لهستان، کانادا و حتی کشورهای آمریکای جنوبی، استرالیا و ژاپن صادر می شود.

کیفیت ها و استاندارد های مورد نظر بازارهای اروپایی به راحتی در کارخانه های سنگ ایران قابل تولید می باشد و اصلا مشکلی از این لحاظ در کشور وجود ندارد. ولی متاسفانه تعداد تجاری که بتوانند در بازارهای بین المللی تلاش مفید و حرفه ای انجام دهند و بتوانند سنگ ایران را به کشورهای مختلف صادر کنند خیلی محدود می باشند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو


اطلاعات تماس


 • ۵۶۹۰۱۹۲۰-۲۴(۰۲۱) | ۰۹۱۲۳۹۰۴۳۷۳
 • کیلومتر ۳۵ تهران – قم ، شهرک صنعتی شمس آباد – بلوار زکریای رازی – سنبل ۵ – پلاک ۶
 • شنبه الی چهارشنبه: 7 صبح الی 7 بعدظهر

در خبرنامه سایت گروه سنگ ملک زاده عضو شوید