قیمت خرید سنگ اسلب کف

سنگ اسلب کف

سنگ اسلب چیست؟

سنگ های ساختمانی با ابعاد نسبتا بزرگ را سنگ اسلب می گویند. ابعادی که معمولا بزرگتر از ۱۲۰*۲۲۰ سانتی متر می باشد.سنگ اسلب یک نوع برش بزرگ از کوپ سنگ ها است که دارای ضخامت و ابعادی بزرگ تر از سنگ های رایج برای استفاده در نما، کف و پله است. این نوع برش از سنگ انواع و مدل های مختلفی دارد و با رگه های طبیعی و زیبای خود در ابعاد بزرگ و یکپارچه جلوه بیار زیبایی دارد. این سنگ بزرگ یک تکه به دلیل ابعاد بزرگ، فرآوری نسبتا پیچیده ای دارد و نیازمند دستگاه های برش مخصوص است و به همین دلیل قیمت آن بالا و زیبایی آن به دلیل یکپارچه بودن دو چندان است.

قیمت سنگ اسلب

همانند سنگ تایل، قیمت سنگ اسلب نیز متاثر از فاکتورهای متعددی می باشد. بعد از نوع سنگ و خاستگاه آن که ممکن است سنگ داخلی یا خارجی باشد فاکتورهایی مانند سایز اسلب، ضخامت، جهت برش (بی موج یا موج دار) نوع فرآوری، بوک مچینگ، تقاضای بازار، مقدار سفارش و برخی فاکتورهای دیگر قیمت سنگ اسلب را تعیین می نمایند. در تاریخ نگارش این متن قیمت پایه اسلب سنگهای ایرانی تولید شده در شرکت میکاشیست در بازه ی بین ۲۵۰،۰۰۰ تا ۶۰۰،۰۰۰ تومان برای هر مترمربع می باشد. این قیمت برای انواع مختلف سنگ با کیفیت عالی بوده و تفاوت قیمت فقط به نوع سنگ بستگی دارد و نه به کیفیت تولید.

عوامل موثر در قیمت سنگ اسلب:

نوع سنگ

بسته به نوع سنگ که ممکن است تراورتن، مرمریت (ایرانی با خارجی)، گرانیت (داخلی یا وارداتی)، کوارتزیت خارجی، لایمستون، چینی یا مرمر باشد قیمت سنگ پایه ی متفاوتی خواهد داشت. انواع مختلف تراورتن، گرانیت یا مرمریت قیمت های متفاوتی خواهند داشت. به عنوان مثال در بین تراورتن های روشن هر قدر رنگ روشن تر باشد، قیمت نیز بالاتر خواهد بود. بعضی از رنگها نیز بخاطر تقاضای بالای بازار قیمت های بالاتری خواهند داشت.

بیشتر بدانید<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<خرید اینترنتی سنگ اسلب

سایز اسلب

در اغلب اوقات قیمت سنگ اسلب با سایز آن نسبت مستقیم دارد. هر قدر اسلب سایز بزرگتر و نیز ابعاد متناسب و شکل هندسی منظم تر (مستطیل) داشته باشد قیمت آن نیز گران تر خواهد بود.

ضخامت

معمول ترین ضخامت های اسلب ۲، ۳ و ۴ سانت می باشد و در این بین ضخامت ۲ و ۳ محبوب تر می باشند. ضخامت نیز همانند سایز نسبت مستقیم با قیمت خواهد داشت.

جهت برش و فن آوری

در برخی انواع سنگ جهت برش در قیمت نهایی آن ممکن است تاثیر گذار باشد. حتی در صورت یکسان بودن نوع سنگ، سایز و ضخامت، نوع فرآوری می‌تواند در قیمت تاثیر گذار باشد.

بوک مچینگ

چینش جناغی یا همان بوک مچ اسلب سنگ به دلیل پروسه‌ ی زمانبر و دقیق یکی از عوامل مهم تاثیر گذار در قیمت اسلب سنگ می‌باشد. برای انجام بوک مچینگ باید از اسلب هایی که از یک کوپ (بلوک) واحد برش خورده اند و طرح های یکسان دارند استفاده شود. دو سطح مجاور (یا بیشتر) طراحی شده و نحوه چینش اسلب ها به گونه ای طراحی می ‌گردد که نقش های یونیک و زیبا تشکیل گردد.

در مرحله بعدی بسته به نوع سطح و فرآوری مورد نیاز پروسه ی متفاوتی روی سطح اسلب انجام شود که نتیجه نهایی سطحی کاملا صیقلی و براق، مات و یا چرمی باشد. در پروسه ی تولید اسلب بوک مچ به جای پرداخت یک طرفه از هر اسلب، آنها را بصورت متناوب فرآوری می کنند تا اسلب ها در در سمت های مخالف هم پولیش شده و جلا داده شوند. در نهایت هنگامی که اسلبهای بوک مچ شده کنار یکدیگر قرار می گیرند، مانند یک کتاب باز بنظر رسیده و یک تصویر آینه ای از یکدیگر به نمایش می گذارند.

سنگ کف

ویژگی های سنگ اسلب

 تولید سنگ به روش اسلب مزایای بسیار زیادی نسبت به دیگر روش ها دارد و سنگ های تولید شده به این روش جدا از زیبایی چشم نوازی که دارند، از استحکام و طول عمر بیشتری نسبت به دیگر سنگ ها برخوردارند.

 • استحکام بیشتر
 • زیبایی چشم نواز
 • کاهش ضایعات در تولید
 • دقت بالا و کیفیت عالی در برش
 • تنوع بالا در رنگ و طرح
 • سهولت در حمل و نقل و بارگیری
 • سهولت در انتخاب سنگ
 • قابلیت نور پردازی

و…

کاربرد سنگ اسلب

کاربری های سنگ های ساختمانی بر اساس جنسیت، به نمای داخل، نمای بیرون و محوطه سازی خلاصه می شود، اما عمده کاربری سنگ اسلب در نمای داخلی ساختمان و آن هم در کف، بدنه و همچنین آشپزخانه بوده است. اصولا در فضایی از آن استفاده می شود که از دید بالایی در ساختمان برخوردار بوده و اصولا طراحان از آن به عنوان وزنه ای جهت افزایش بازدهی طرح استفاده می کنند. برای نمونه زمانی که شما قصد دارید کف ساختمان خود را سنگ کنید، یکی از چالش هایی که با آن مواجه هستید، عدم ناسازگاری طرح ها و همچنین شیب بندی آن بوده و اگر دقت داشته باشید هر آنچه ابعاد به کار رفته بزرگ تر باشد به نسبت نواقص ذکر شده کمتر می شود و کاربری اسلب در کف ساختمان اصولا به کیفیت این بخش نیز خواهد افزود. حال که از تنوع سنگ های ساختمانی نام بردیم، در ادامه بررسی مجزا آنها در ابعاد اسلب خواهیم پرداخت که عبارت اند از :

چرا برای کف ساختمان از سنگ اسلب استفاده کنیم؟

سنگ‌های اسلب برای کف همیشه پرتقاضا بوده اند و یکی از اصلی‌ترین دلایل جهت این محبوبیت می‌توان به سایز آن اشاره کرد که موجب شده تا طرح سنگ به خوبی قابل نمایش باشد. همچنین بسیاری از سنگ‌های با طرح و رنگ خاص را نمی‌توان در ابعاد تایل تولید کرد و باید حتما به صورت اسلب تولید شوند و همین مسئله موجب شده تا بسیاری از طراحان برای شیک شدن و زیبایی پروژه خود، از تعدادی سنگ‌های سالب این چنینی استفاده کنند.البته این تنوع در انواع سنگ و طرح موجب شده تا هماهنگی کف ساختمان از نظر رنگ و طرح با دکوراسیون داخلی ساختمان کاملا امکان پذیر باشد.

سنگ کف

انواع سنگ اسلب کف

سنگ‌های ساختمان مورد استفاده در ککف ساختمان از نظر نوع، به ۵ دسته تقسیم می‌شوند و برای هر دسته نیز برندهای متعددی از نظر تنوع رنگ و طرح وجود دارند و ما در این بخش سعی می‌کنیم آن دسته برندهایی را نام ببریم که قابل استفاده در کف ساختمان باشند و همچنین قابلیت تولید در سایز اسلب را نیز داشته باشند.

بهترین سنگ اسلب برای کف ساختمان

انواع سنگ اسلب کف

سنگ اسلب مرمریت دهبید: این برند مرمریت را بارها شنیده اید و البته آن را عمدتا با نام‌های تجاری شایان،زارع و آرین نیز در بازار می‌شناسند.زمینه اصلی رنگ این سنگ کرم و کرم روشن است و به عنوان سنگ‌های لاکچری بازار نیز شناخته می‌شود.

اسلب چینی قروه: سنگ‌های چینی عمدتا از مقاومت سایشی و ضربه بالاتری نسبت به سنگ‌های مرمریت برخوردار هستند و کاربری ویژه ای جهت استفاده آن‌ها در کف ساختمان تعریف شده و ابعاد اسلب چینی قروه جز پر تقاضاترین سنگ‌های ساختمانی جهت استفاده در کف سالن پذیرایی،هتل‌ها و رستوران‌ها بوده و بعضی از برندهای آن مانند سایمان قابلیت ایجاد طرح‌های فورمچ و بوک مچ را داشته وهمین عامل موجب شده تا طرح و نقش منحصر به فردی با استفاده از آن‌ها پیاده سازی شود.

سنگ اسلب مرمر: سنگ‌های مرمری که در این مجموعه مورد تولید وفرآوری قرار می‌گیرند عمدتا از زمینه رنگ سبز ،سفید و صورتی برخوردار هستند و مطرح‌ترین آن نیز مرمر سبز است و در ضخامتهای ۲ و ۳ سانتی متر این مجموعه توانایی تولید دارد. شاید اکثریت کاربری اسلب مرمر را در بدنه ساختمان بدانند ولی این قابلیت وجود دارد که از آن در کف ساختمان نیز استفاده شود.

سنگ کف

عوامل موثر در قیمت سنگ کف

تاثیر نوع سنگ بر قیمت سنگ: طبیعتا نوع سنگ یکی از مهم ترین فاکتور های تعیین کننده در قیمت سنگ است. سنگ هایی که از زیبایی، مقاومت، جذب آب پایین تر و … برخوردار هستند قیمت بالاتری دارند.

 تاثیر ضخامت سنگ و ابعاد آن بر قیمت سنگ: ضخامت سنگ یکی از فاکتور های حائز اهمیت در خرید سنگ کف است. ضخامت های بالاتر سبب ایجاد مقاومت بیشتر و در نتیجه قیمت بالاتر می شود.

 تاثیرکیفیت برش و فرآوری بر قیمت سنگ: کیفیت برش و فرآوری فاقد از نوع کاربری و نوع سنگ همواره یکی از فاکتور های موثر در تعیین قیمت سنگ است.

 تاثیر مقاومت سایشی بر قیمت سنگ کف :سنگ کف به سبب تردد زیاد در معرض خط و خش های فراوارن است، هر اندازه سنگ از مقاومت سایشی بالاتری برخوردار باشد، سختی سطح آن بیشتر بوده و در نتیجه قیمت سنگ کف نیز بالا تر است.

تاثیر میزان جذب آب بر قیمت سنگ کف: کف یکی از محیط هایی است که احتمال ریختن مایعات مختلف بر روی آن وجود دارد. از این رو سنگ مورد استفاده برای کف باید دارای جذب آب پایین باشد. سنگ هایی که جذب آب پایین تری دارند قیمت بالاتری خواهند داشت. بنابراین به قیمت سنگ کف حیاط باید توجه کرد چرا که میتواند هزینه زیادی باشد.

تاثیرتوری اپوکسی پشت بر قیمت سنگ کف: توری اپوکسی سبب افزایش چسبندگی سنگ و مقاومت خمشی بیشتر آن می شود. سنگ هایی که با این ویژگی به فروش میرسند از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

سنگ کف

سنگ کف درفضای بیرونی:

سنگ کف در فضای خارجی بنا، در حیاط – پیاده رو ها و … بایستی به نوعی انتخاب شوند که در برابر شرایط محیطی متفاوت (گرما، سرما، اشعه آفتاب، محیط مرطوب ، باران های اسیدی، سختی کارایی ) مقاوم و پایدار باشند و با گذشت زمان فرسوده، شکسته و تغییر حالت نداشته باشند. غالبا کفپوش های فضای خارجی به دلیل شرایط سختی که پیش رو خواهند داشت بایستی دارای ویژگی های زیر باشند.

با ضخامت ۲۰ میلیمتر به بالا باشند:

به دلیل آن است که مقاومت سنگ در برابر اجسام سخت و وزن ها زیاد و فشارهای سطحی، بالا باشد و منجر به شکستن و خورد شدن سنگ نشود

اصطکاک و چسبندگی سطحی قابل قبول داشته باشند.

ساب براق به معنای سطح صیقلی است و این یعنی سطحی لغزنده هنگام باران و برف با عملیات مضرس کردن و یا شیار دار کردن میتوان مشکل لغزنده بودن را حل کرد اما این امر خود دوباره هزینه را افزایش خواهد داد باید توجه داشت سطح ساب خورده و براق در اغلب سنگ ها با مواجهه با بار و شرایط سخت، خط و خش دار شده و زیبایی خود را از دست میدهد‌ در این مرحله میتوان از دستگاه ساب زن برای برطرف کردن این مشکل استفاده کرد

با داشتن تمام شرایط بالا زیبا هم باشند.

عدم داشتن ساب براق، ضخامت بالا شاید از زیبایی سنگ بکاهد اما انتخاب رنگ و طرح مناسب میتواند خلا ناشی از موارد را جبران نماید. قیمت مناسب فضاهای بیرونی در باغ ها، حیاط و پیاده رو ها عموما متراژ های بالایی هستند و قیمت کفپوش مناسب در هزینه کلی بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

سنگ برای کاربری های متفاوت:

نکته ۱: هریک از کاربری های مسکونی، بیمارستان یا یک کارگاه صنعتی، آزمایشگاه مواد شیمیایی و … از ویژگی های خاص و منحصر به فرد خود برخوردار هستند به طور مثال میزان رفت آمد در بیمارستان خیلی زیاد است و یا در کارگاه صنعتی احتمال افتادن اجسام سنگین و یا ریختن اسیدها و روغن در آن وجود دارد.

سنگ کف

همه این عوامل و ویژگی ها باعث می شود که در انتخاب نوع کفپوش برای هر یک از این کاربری ها دقت و توجه لازم صورت گیرد. چرا که کفپوش ساختمان به عنوان نخستین و مهمترین قسمت یک ساختمان ارتباط مستقیمی با فعالیت های انسان ها دارد. در هر یک از کاربری های ذکر شده باید از سنگ هایی با مقاومت بالا و درصد پایین جذب آب در کف ساختمان استفاده شود.

نکته ۲: به طور کلی یکی از بارزترین خصوصیت انواع سنگ های قابل استفاده در کفپوش فضای داخلی و خارجی ساختمان سرد و خنک بودن آن نسبت به سایر متریال های همانند خود است. لذا مناطق گرمسیر از این متریال برای خنک شدن فضای محیط بهره می گیرند در حالی که به کارگیری آن در مناطق سردسیر کشور مستلزم استفاده از روش های گرمایشی مختلف برای گرم کردن کف ساختمان کمک گرفت.

نکته ۳:اصولا از سنگ های براق و لغزنده برای فضاهایی چون آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی که در معرض تماس مستقیم با آب و رطوبت هستند؛ استفاده نمیشود.این فضا به محض خیس شدن کف ساختمان منجر به زمین خوردن افراد خواهند شد و همچنین نمی توان به راحتی با پای برهنه بر روی این نوع سنگ های لغزنده راه رفت.

جمع بندی:

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ساخت دستگاه هایی با قابلیت بیشتر در زمینه فرآوری سنگ های ساختمانی، سنگ هایی به نام سنگ اسلب فرآوری و تولید می شوند. در این بخش قصد داریم به صورت ویژه به بررسی سنگ‌های کاربردی در کف ساختمان بپردازیم و هدف اصلی ما نیز با توجه به ابعاد فرآوری این مجموعه،بررسی سنگ اسلب کف ساختمان است. البته شایان ذکر است که به این موضوع نیز اشاره داشت که کف ساختمان را می‌توان به بخش هایی از قبیل کف سالن پذیرایی،کف پارکینگ،کف اتاق خواب ،کف مراکز تجاری ،هتل،رستوران و … به شمار آورد و عمدتا نیز از سنگ‌های اسلب برای کفپوش سالن پذیرایی ،هتل و رستوران مورد استفاده قرار می‌گیرد.

گروه سنگ ملک زاده با سابقه طولانی بیش از ۵۰ سال خدمت در عرضه فروش و فرآوری انواع سنگ ساختمانی ، به وسیله بروز ترین دستگاه ها و متریال ، انواع سنگ خام ( کوپ ) را برش و فرآوری می نماید . شما می توانید برای ارتباط با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید و برای مشاهده انواع سنگ اسلب می توانید به صفحه محصولات مراجعه نمایید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو


اطلاعات تماس


 • ۵۶۹۰۱۹۲۰-۲۴(۰۲۱) | ۰۹۱۲۳۹۰۴۳۷۳
 • کیلومتر ۳۵ تهران – قم ، شهرک صنعتی شمس آباد – بلوار زکریای رازی – سنبل ۵ – پلاک ۶
 • شنبه الی چهارشنبه: 7 صبح الی 7 بعدظهر

در خبرنامه سایت گروه سنگ ملک زاده عضو شوید