مهمترین نکات در خرید ساختمان

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
سنگ ساختمان

سنگ ساختمان از جمله مهمترین و بادوام ترین مصالح ساختمانی می باشد . تنوع سنگ ها و معادن کشور و گسترش ساختمان هایی با کاربرد های مختلف انتخاب و خرید نوع مناسب سنگ را برای معماران و کارفرمایان مشکل می کند. نکات مهمی  هست که طراحان و  ساختمان  سازان در هنگام خرید و فروش  سنگ باید به آن توجه کنند.در ادامه در این مقاله با این نکات آشنا می شویم.

نکات مهم در خرید سنگ ساختمان

۱- مقاومت فشاری سنگ

مقاومت فشاری سنگ یکی از نکات مهم در هنگام خرید سنگ محسوب میشود. سنگ شما باید متناسب با مکان و کاربری آن مقاومت فشاری مناسب داشته باشد. پیش از خرید سنگ باید بینیم که سنگ در چه فضا و مکانی و با چه نوع کاربردی قرار است نصب شود تا متناسب با آن کاربری سنگ را انتخاب کرد. تا در فرآیند زمان و استفاده سنگ آسیب نبیند.

خرید سخت ترین سنگ در گروه سنگ ملک زاده

۲- جذب آب سنگ

میزان جذب آب سنگ یکی دیگر از عوامل و نکات مهم در هنگام خرید سنگ محسوب میشود. سنگ شما باید متناسب با کاربری آن، جذب آب مناسبی داشته باشد. تمامی سنگ ها جذب آب دارند ولیکن میزان جذب آنها با هم متفاوت است بعنوان مثال سنگ های لایم استون جذب آب بالایی دارند و نمیتوان در جاهایی که در معرض رطوبت و کثیفی هستند استفاده کرد زیرا لک پذیری بالایی دارند و در اثر شرایط جوی و رطوبت پوسیده میشوند.

مطالعه کنید >>> راهنمای خرید سنگ ساختمانی

۳- کاربرد سنگ

یکی از نکات مهم هنگام خرید سنگ در نظر گرفتن کاربرد آن است به طور مثال اگر سنگ انتخابی شما برای نمای بیرونی ساختمان است پس انتخاب سنگ نما ی بیرونی شما باید سنگ تراورتن، سنگ گرانیت و یا کریستال (چینی) باشد. زیرا سنگ های نام برده شده در برابر نوررخورشید، سرما و گرما مقاوم میباشند و رنگ و ساب خود را بر اثر شرایط جوی از دست نخواهند داد.

۴- شکل و اندازه سنگ

اگر سالن پذیرایی شما بزگ است میتوانید از ابعاد سنگ اسلب و سایزهای بزگ مثل ۸۰*۸۰ و ۱۰۰*۱۰۰ استفاده کنید زیرا بند های کمتری دیده میشود و سنگ بصورت یکپارچه دیده میشود. و اگر فضای شما کوچک است باید از سنگ های سایز کوچک مانند ۴۰*۴۰ ، ۴۰*۲۰ استفاده کرد. و اگر سالن شما بصورت مستطیل است شما میتوانید با ابعاد سنگ مستطیل شکل درازی و طول فضای خود را کم رنگ تر کنید ابعادی مانند ۸۰*۴۰، ۶۰*۳۰ . پس به دنبال خرید سنگ هماهنگ با شکل و اندازه فضای خود بروید.

سنگ ساختمان - شکل و اندازه

۵- ذخیره سنگ

انتخاب یک سنگ در متراژ بالا باید ذخیره مناسبی داشته باشد و بتوان سنگ مورد نیاز پروژه را تامین نماید. انتخاب و خرید سنگ برای پروژه های بزرگ باید از ذخیره بالایی برخوردار باشد. و اطلاع از چرخه معدن تا تولید بسیار با اهمیت است. زیرا بعضی از معادن سنگ به واسطه موقعیت جغرافی یایی در مناطقی هستند که در بعضی از فصول امکان بهره برداری و تردد وجود ندارد و به تعبیری معدن تعطیل میشود. بعض از معادن هم از ذخیره مناسبی برخوردار نیستد و ممکن است پروژه شما نیمه کاره بماند.

۶- قیمت

 انتخاب و خرید سنگ میبایست با بودجه شما متناسب باشد. سنگ ها سورت های گوناگونی دارند و سنگ های مشابه بسیار هستند. بعضی از معادن سنگ بدلیل تقاضای زیاد و صادراتی بودنشان قیمت بالایی دارند ولیکن سنگ های مشابه آن با قیمت کمتری از معادن دیگر وجود دارد که میشود جایگزین این گونه سنگ ها شود. دلیل دیگر موثر بر قیمت سنگ، سایز و نوع فرآوری آن است بدین صورت که فرآوری سنگ به روش اره و اسلب از قیمت بالاتری نسبت به روش فرآوری قله بر دارد. بنابراین اگر بودجه کافی برای خرید سنگ اسلب را ندارید میتوانید سنگ های سایز کوچکتر را جایگزین نمایید.

مطالعه کنید >>> لیست قیمت انواع سنگ ساختمانی

۷- نوع فرآوری

یکی ار نکات بسیار مهم در انتخاب و خرید سنگ نوع فرآوری سنگ به شمار می آید. یکی از اشتباهت رایج در بازار سنگ این است که سنگ تولید نمیشود بلکه فرآوری میگردد. سنگ یک متریال طبیعی است که هیچگونه افزودنی به آن اضافه نمیشود و در کارخانه های سنگبری سنگ های طبیعی برش داده میشود و بسته به نوع سفارش (سابیده، چرمی، هوند، سندبلاست، تیشه) فرآوری میگردد. نوع فرآوری از قبیل ( دقت برش، گونیا بودن، رزین و اپوکسی، ضخامت سنگ، ساب سنگ، سورت سنگ و …) میتواند بر روی قیمت سنگ تاثیر مستقیم داشته باشد.

۸- رنگ

سخت ترین سنگ در گروه سنگ ملک زاده

برای انتخاب و خرید سنگ مورد علاقه تان حتما به تم رنگی آن توجه داشته باشید، سنگ ها دنیایی از رنگ ها و طرح ها هستند که هر کدام ویژگی خاص خود را دارند. تمام سنگ ها رنگشان ثابت نیست و بعضی از سنگ ها در برابر نور خورشید رنگ خور را از دست خواهند داد پس بنابراین همه سنگ ها را نمیتوان در معرض نور خورشید استفاده نمود. سنگ های مرمریت و مر و لایم استون در معرض نور خورشید رنگ خود را به مرور زمان از دست خواهند داد ولیکن سنگ های تراورتن و گرانیت در برابر نور خورشید مقاوم تر هستند.

نتیجه گیری:

خرید سنگ ساختمانی یکی از کارهای بسیار مهم و حیاتی در صنعت ساختمان سازی می‌باشد. پیمانکاران این عرصه می‌دانند که اگر سنگ را با دقت کافی انتخاب نکنند بعد‌ها در فروش واحد‌ها دچار مشکل خواهند شد. معمولا انتخاب سنگ ساختمانی بر اساس ارزش پروژه، مکان اجرای پروژه، قسمت‌های مختلف پروژه و عوامل دیگر تعیین می‌شود. انتخاب سنگ مناسب و با کیفیت باعث زیبایی دوچندان ساختمان خواهد شد.

راهنمای خرید سنگ ساختمانی در گروه سنگ ملک زاده :

گروه سنگ ملک زاده یکی از باسابقه ترین شرکت های فروش و فرآوری سنگ در ایران می باشد . اگر شما خواستار خرید سنگ مرمریت، اسلب و دهبید می باشید و این مقاله باعث شده اشتیاق شما در خرید آن بیشتر شود . شما می توانید با مراجعه به صفحه تماس با ما سایت ملک زاده با کارشناسان این شرکت ارتباط برقرار کرده و اطلاعات بیشتری کسب نمایید . همچنین شما می توانید با مراجعه به صفحه محصولات ، تمامی محصولات این شرکت را مشاهده نمایید . همچنین برای اطلاع بیشتر به صفحه درباره ما مراجعه نمایید .

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو


اطلاعات تماس


  • ۵۶۹۰۱۹۲۰-۲۴(۰۲۱) | ۰۹۱۲۲۱۶۸۱۲۰
  • کیلومتر ۳۵ تهران – قم ، شهرک صنعتی شمس آباد – بلوار زکریای رازی – سنبل ۵ – پلاک ۶
  • شنبه الی چهارشنبه: 7 صبح الی 7 بعدظهر

در خبرنامه سایت گروه سنگ ملک زاده عضو شوید