خرید سنگ اسلب مازندران

سنگ چینی هرات |خرید سنگ اسلب مازندران

سنگ اسلب مازندران

 سنگ از گذشته تا کنون یکی از مهمترین کاربرد را در ساختمان سازی دارد. همچنین علاوه بر نمای خارجی ساختمان در نمای داخلی و دکوراسیون نیز استفاده می شود. امروزه استفاده از سنگ اسلب که به صورت قطعات و ورق در ابعاد گوناگون برش می خورد؛ بسیار استفاده می شود.

خرید سنگ اسلب در استان مازندران نیز به دلیل شرایط آب و هوایی نیز متفاوت است. یکی از مشکلاتی که در شهرهایی با آب و هوای شرجی و همیشه بارانی و مرطوب، مانند مازندران وجود دارد اینست که؛ بسیاری از ساختمان سازان با توجه به شرایط هوایی شرجی، نمی دانند از چه نوع سنگی برای نمای ساختمان استفاده کنند.

با توجه به اینکه ساختار کلیه سنگ ها آهکی است و آهک در مجاورت رطوبت واکنش نشان می دهد. در مناطق شرجی، با آب های مرطوب باید سنگی استفاده شود؛ که آهک و جذب آب کمتری دارد.

از بین سنگ های مناسب در شمال کشور برای نما می توان از انواع تراورتن ها از جمله تراورتن عباس آباد، تراورتن دره بخاری، تراورتن تکاب و سایر تراورتن ها خصوصأ تراورتن هایی که تخلخل کمتری دارند نام برد.

سنگ اسلب چیست؟

سنگ اسلب مازندران

 به طور کلی به برش و قطعات بزرگ سنگ، اسلب می گویند. سنگ اسلب از ابعاد های متفاوتی برخوردار می باشد و بسته به اینکه از چه کوپ خامی برش خورده شده باشد ابعاد آن نیز متغیر است. تقریباً بزرگترین ابعاد سنگ اسلب طبیعی در ایران ۲×۳ می باشد که گاهی این مقدار می تواند بیشتر شود.

معمولا ابعاد بزرگ سنگ اسلب در سنگ های گرانیت تهیه و تولید می شود و در سنگ های مرمریت و چینی این ابعاد کمتر خواهد شد. سنگ گرانیت با دستگاه وایر کات برده شده و سنگهای اسلب چینی، مرمریت، تراورتن با دستگاه اره بریده و آماده سازی می شود.

بیشتر بخوانید<<<<<<<<<<<<انواع سنگ‌های ساختمانی مازندران

مزایای استفاده از سنگ اسلب

 • استحکام بیشتر از تایل‌ها
 • امکان نورپردازی
 • حمل و نقل آسان‌تر
 • کاهش میزان سنگ‌های هدر رفته در فرایند برش
 • زیبایی و جذابیت بسیار بالا
 • امکان ایجاد طرح‌های بوک‌مچ و فورمچ

سنگ اسلب بوک مچ یا فورمچ چیست؟

بوک مچ به معنی دوتایی و فور مچ به معنی چهارتایی است .در این روش برش سنگ به شکلی انجام می شود که خطوط و رگه های طبیعی موجود در سنگ اسلب به شکل متقارن در امتداد یکدیگر و در کنار یکدیگر جفت می شوند.

سنگ اسلب بوک مچ یا فورمچ چیست؟

در روش بوک مچینگ سنگ های اسلب با دقت برش داده می شوند و به ترتیب شماره گذاری می شوند شماره گذاری ها هم عموما” به شکل دوتایی و یا چهارتایی انجام می شود. در این روش برای ساب دادن و مرحله صیقل کاری سنگ به این شکل است که اگر یک ورق سنگ از یک طرف ساب داده شد ورق دیگر باید از طرف دیگر ساب داده شود.

یعنی یک ورق از رو و ورق کناری از پشت ساب و صیقل داده شود .که اگر دو ورق سنگ کنار یکدیگر قرار گیرند یک قاب را تشکیل دهد و بوک مچ نامیده می شود و اگر چهار ورق سنگ کنار یکدیگر قرار گیرند و قابی را تشکیل دهند فورمچ نامیده می شود.

در پروسه ی بوک مچینگ سنگ، سنگ ها به صورت اسلب و در برخی از شرایط به صورت تایل برش داده و با الگوی منظم و دقیق، شماره گذاری می شوند. شماره گذاری ها عمدتاً به صورت جفت های ۲ تایی و ۴ چهارتایی انجام شده و سپس ورقه های سنگ در کنار یکدیگر قاب بزرگ تری را تشکیل می دهند.

بیشتر بخوانید<<<<<<<<<<<<<<پر استفاده ترین سنگ ساختمانی در شهر مازندران

عوامل موثر بر قیمت انواع سنگ اسلب

 • اندازه و قواره کوپ سنگ
 • نوع و ماهیت سنگ
 • هزینه های استخراج و خرید کوپ
 • نوش برش و فرآوری
 • سورت یا درجه بندی سنگ
 • پاک بودن و حداقل بودن میزان رگه های موجود در سطح سنگ
 • قابلیت ایجاد قاب های بوک مچ و فورمچ
 • هزینه های حمل و نقل
 • شرایط اقتصادی و نوسانات ارزی

استفاده از سنگ اسلب در نمای داخلی و خارجی

سنگ اسلب با برش های زیبا و چشم نواز و علاوه بر آن زیبایی فوق العاده دارای حمل و نقل مشکلی است. اما استفاده از سنگ اسلب علاوه بر ظاهری لوکس، ارزش افزوده زیادی به ساختمان می بخشد و قدرت فروش و رقابت را بالا می برد. همانطور که گفته شد سنگ اسلب قابلیت استفاده در نمای داخلی و بیرونی را دارد.

استفاده از سنگ اسلب در نمای داخلی و خارجی

اگر قرار است سنگ اسلب برای دیوار به کار رود، حتی الامکان به دنبال سبک وزن ترین سنگ باشیم .مثلا اسلب تراورتن بهترین گزینه است. البته گاهی بر اساس سلیقه کارفرما یا شرایط اقلیمی منطقه، چاره ای جز انتخاب سنگ های متراکم همچون گرانیت و کریستال چینی وجود ندارد.

این سنگ ها باتوجه به ساختارشان از مقاومت و استحکام بیشتری برخوردارند اما وزن زیاد ، جذب آب کم و تخلخل پایین مشکلاتی در نصبشان بوجود می آورد که تنها راه چاره ی آن استفاده از روش های نصب خشک سنگ است.

نصب خشک خود به چند روش قابل اجراست که یکی از بهترین انواع آن ، استفاده از چسب سنگ های دوجزئی برپایه رزین اپوکسی است . این روش علاوه بر اتصالی ایمن موجب کاهش چشم گیر وزن ساختمان می شود.

سخن پایانی

 به طور کلی؛سنگ اسلب را می‌توان با نام های متفاوتی مانند: سنگ اسلب، سنگ بزرگ، اسلب سنگ به یادآورد سنگ اسلب برای کاربردهایی نظیر استفاده در سنگ کف ساختمان، سنگ راهرو و لابی، سنگ بوکمچ در پشت تلویزیون استفاده کرد. همچنین این سنک انواع مختلفی دارد که به سنگ مرمریت، سنگ مرمر، سنک تراورتن و چینی کریستال تقسیم کرد. که هر کدام بسته به نوع خود در مکان های مختلفی استفاده و اجرا می‌شوند.

شما همراهان گرامی می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع سنگ های ساختمانی خارجی و ایرانی و همچنین دیدن سایر محصولات و پروژه های درخشان با مشاوران ما در گروه سنگ ملک زاده در تماس باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو


اطلاعات تماس


 • ۵۶۹۰۱۹۲۰-۲۴(۰۲۱) | ۰۹۱۲۳۹۰۴۳۷۳
 • کیلومتر ۳۵ تهران – قم ، شهرک صنعتی شمس آباد – بلوار زکریای رازی – سنبل ۵ – پلاک ۶
 • شنبه الی چهارشنبه: 7 صبح الی 7 بعدظهر

در خبرنامه سایت گروه سنگ ملک زاده عضو شوید