سنگ گرانیت با قیمت مناسب

سنگ گرانیت با قیمت مناسب

سنگ ساختمانی گرانیت

قیمت سنگ ساختمانی یکی از مهم ترین فاکتورها در ساختمان سازی می باشد. پایین بودن قیمت سنگ دلیل بر بی کیفیت بودن سنگ نمی باشد. اما نباید کیفیت را فدای قیمت پایین کرد. بنابراین در هنگام خرید سنگ باید به نکاتی از جمله: کیفیت؛ مقاومت؛ طرح و رنگ سنگ و ساب پذیری سنگ و قیمت را در نظر گرفت.

اما این نکته خیلی طلایی را که انتخاب سنگ با توجه به محلی که قرار است سنگ استفاده شود و شرایط آب و هوایی شهر های مختلف بسیار ضروری است. بنا براین برای اینکه انتخاب درست داشته باشید بهتر است؛ با مشاوران حرفه ای ما در گروه سنگ ملک زاده با بیش از ۵۸ سال سابقه در عرصه تولید انواع سنگ های ساختمانی در تماس باشید. ابتدا به معرفی سنگ گرانیت و کاربرد آن می پردازیم. سپس ویژگی های سنگ گرانیت با کیفیت را بر می شماریم. در ادامه با ما همراه باشید.

سنگ گرانیت چیست؟

سنگ گرانیت Granite یکی از مهمترین سنگ های ساختمانی می باشد که از سرد شدن و سخت شدن توده های آتشفشانی ایجاد می شوند. در واقع پس از سرد شدن مواد مذاب حاصل از فوران های کوه آتشفشان سنگ های گرانیت ایجاد می شوند.

این نوع سنگ در طبقه بندی علمی زمین شناسی با نام سنگ های آذرین شناخته می شوند و به دو دسته سنگ آذرین درونی و سنگ آذرین بیرونی تقسیم می شوند. سنگ های آذرین درونی درمرکز زمین به تدریج سرد می شوند بنابراین بلورهای درشت تر و بافت یکنواخت تری دارند.

بیشتر بخوانید>>>>>>>>>>>انواع سنگ گرانیت در شرکت سنگ ملک زاده

مزایای سنگ گرانیت

استحکام و دوام

استحکام بالا از بارزترین ویژگی های سنگ گرانیت است. این سنگ بسیار متراکم بوده و سختی آن در برابر ضربه و فشار بسیار بالاست. این ویژگی باعث شده بتوان آن را در محیط های صنعتی به عنوان سنگ کف و هم چنین در آشپرخانه با خاطری آسوده به عنوان یک سنگ کانتر ماندگار نصب کرد.

مقاوم در برابر حرارت

دیگر مزیت مهم این سنگ، عدم آسیب پذیری آن در برابر حرارت دمای بالاست. چنین ویژگی ای باعث می شود کانترهای از جنس گرانیت در برابر ظروف داغ غذا مقاوم باشند.

جذب آب کم

کم بودن میزان تخلخل این سنگ باعث پایین بودن جذب آب آن می شود. جذب آب کم خود عاملی ست تا بتوان آن را در نقاط مرطوب خانه هم چون دستشویی، حمام، کانتر، سینک و … به کار برد. پایین بودن میزان جذب آب طول عمر سنگ را بالا برده و مانع از خوردگی و فرسودگی سنگ می شود.

تنوع

گرانیت از تمام جهات دارای تنوع است. تنوع قیمت، تنوع طرح، تنوع رنگ، تنوع کیفیت و … همه باعث شده اند انتخاب در بین گرانیت ها کار سختی نباشد. چرا که به هر حال می توانید سنگ مناسب با بودجه و سلیقه ی خود را پیدا کنید.

مقاومت در برابر خوردگی

نه تنها این سنگ تخلخل کمی دارد، بلکه در برابر خوردگی و مواد شیمیایی نیز بسیار مقاوم تر از سنگ های هم چون تراورتن است. این موضوع نظافت و شست وشوی آشپزخانه و سرویس بهداشتی را برایتان راحت تر می کند.

مقاومت در برابر سایش و خراش

سختی سنگ گرانیت بالا بوده و در برابر افتادن اجسام تیز به شدت مقاوم است. در محیط های صنعتی، سقوط اجسام، ابزار و هم چنین در خانه افتادن چاقو و ظروف تیز به این سنگ آسیب خاصی وارد نمی کند.

قیمت سنگ گرانیت

یکی از مهمترین مسائل در زمان خرید سنگ گرانیت، قیمت سنگ می باشد.  همچنین یکی از مهمترین عوامل تعیین قیمت سنگ، ابعاد آن است. سنگ های اسلب ابعاد بالاتری دارند و قیمت بیشتری نسبت به انواع تایل دارند.

در انواع اسلب هر چند طرح و رنگ یکدست و بکرتر باشد، قیمت بالاتری خواهد داشت . سنگ های ساختمانی معمولا در سنگبری ها به انواع درجات تقسیم می شوند.

درجات ضعیف شامل درجه یک و درجه ۲ و درجات بالاتر که از کیفیت بالاتری هستند شامل درجات سوپر و ممتاز می باشند.

ممکن است قیمت سنگ درجه ۲ کمتر باشد ولی طرح و بافت از کیفیت کمتری برخورداراست و از طرفی وجود اکسیدهای آهن، دوام سنگ را پایین می آورد. با توجه به سختی فرآیند برش گرانیت‌ها ، هزینه زیادی بر کارخانه‌ها تحمیل می شود . از این رو علی رغم فراوان بودن گرانیت ، نباید توقع قیمت پایین داشت.

عوامل موثر بر قیمت سنگ گرانیت

 • یکدست بودن سنگ
 • ابعاد و ضخامت
 • فاصله از معدن
 • نوع ماشین برش و تیغه‌های مصرفی
 • پولیشرها
 • فرآوری‌های صورت گرفته
 • نوع پرداخت
 • گونیا بودن
 • لب پرنبودن سنگ و …

سخن پایانی

با توجه به آنچه گفته شد؛ قیمت سنگ ساختمانی یکی از مهم ترین فاکتورها در ساختمان سازی می باشد.در هنگام خرید سنگ باید به نکاتی از جمله: کیفیت؛ مقاومت؛ طرح و رنگ سنگ و ساب پذیری سنگ و قیمت را در نظر گرفت.

اما این نکته خیلی  طلایی را که انتخاب سنگ با توجه به محلی که قرار است سنگ استفاده شود و شرایط آب و هوایی شهر های مختلف بسیار ضروری است.

شما همراهان گرامی می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع سنگ های ساختمانی خارجی و ایرانی و همچنین دیدن سایر محصولات و پروژه های درخشان با مشاوران ما در گروه سنگ ملک زاده در تماس باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو


اطلاعات تماس


 • ۵۶۹۰۱۹۲۰-۲۴(۰۲۱) | ۰۹۱۲۲۱۶۸۱۲۰
 • کیلومتر ۳۵ تهران – قم ، شهرک صنعتی شمس آباد – بلوار زکریای رازی – سنبل ۵ – پلاک ۶
 • شنبه الی چهارشنبه: 7 صبح الی 7 بعدظهر

در خبرنامه سایت گروه سنگ ملک زاده عضو شوید