۴ فاکتورمهم خرید سنگ نما که به خرید آسان ما کمک میکند

سنگ نمای ساختمان

 با مدرن شدن صنعت معماری  استفاده از سنگ نما ها بیش از پیش مرسوم شده است معمولا معماران از چند سنگ نمای مرسوم استفاده میکنند. اما با اطلاعات غلط که از اطرفیانمان شنیده ایم به راحتی میتوانیم منجر ب اشتباه در خرید سنگ نما بشنویم .

 می دانیم که زیبایی ظاهری ساختمان ها فقط اهمیت ندارد باید بدانیم سنگ نمای استفاده شده  خاصیت ماندگاری و زیبایی را تا انتهای طول عمرشان برای ما به ارمغان می آوردند یا خیر؟

 در این مقاله قصد داریم ۴ فاکتور مهم خرید سنگ نما را به شما معرفی کنیم و سعی کرده ایم که ۴ سوال  مشتریان  و همچنین ۴ فاکتورمهم خرید سنگ نما را به شما دوستان عزیز پاسخ و ارائه دهیم.

 • نکات فنی قابل بررسی هنگام خرید چیست ؟
 • منطقه ی جغرافیایی چه تاثیری در انتخاب سنگ نما دارد؟
 • محل استفاده ی مناسب از سنگ نما در نمای خارجی و داخلی ساختمان کجاست؟
 • کدامیک از این سنگ نما ها قیمت مناسب در کتنار آن کارایی بالایی دارند ؟

انواع سنگ نما

ابتدا میخواهیم انواع سنگ نمای مرسوم که  استفاده از آن ها بسیار رایج  هم هستند را به شما معرفی کنیم.

 • سنگ نمای تراورتن
 • سنگ نمای گرانیت
 • سنگ نمای چینی
 • سنگ نما مرمریت

 هر یک از این سنگ ها ویژگی های خاص خود را دارند در این مقاله میخواهیم فاکتور های مهم در هنگام خرید را به شما معرفی کنیم  تا  بتوانیم شما را در خرید سنگ نما مناسباتان کمک کنیم.  در ادامه ی میخواهیم توضیحاتی در رابطه با این چند فاکتور بدهیم.

بیشتر بدانیم:انواع سنگ نما رومی ومقاومت سنگ نما

نکات فنی قابل بررسی هنگام خرید سنگ نما

 • سنگ  انتخابی بدون ترک و شیار و پوسیدگی باشد.

برای متوجه شدن این  باید بدانیم که سنگ ها ی بدون ترک با خوردن یک ضربه  صدایی شبیه شیشه به ما بدهد، اگر صدای پخش شده کاملا شفاف بود به این نتیجه میرسیم که سنگ بدون ترک و شیار و پوسیدگی هست.

 • سنگ انتخابی بدون خلل و خرج اضافی باشد.

باید بدانیم که سنگ انتخابیمان بدون خلل و فرج اضافی باشد. دقتن کنیم در هنگام خرید خلل و فرج  ها به خوبی رزین شده باشند.

 • در صورتی که سنگ انتخابی برای نمای خارجی هست باید مقاوم باشد.

سنگ انتخابی برای نمای خارجی باید نسبت به گرما و سرما رطوبت و نور خورشید مقاوم باشد

 • سنگ انتخابی اگر برای نمای داخلی باشد ، استحکام کافی در برابر ضربه را داشته باشد .

منطقه ی جغرافیایی انتخابی

مناطق شرجی با رطوبت بسیار بالا

از بهترین سنگ نماها برای مناطق شرجی با رطوبت بسیار بالاانتخاب سنگ تراورتن است مقاومت  این سنگ نما نسبت به باران ها به دلیل آهک کمی که نسبت به سایر سنگ ها  دارد و وجود تخلخل در آن  به اندازه مناسب می باشد سیمان را در خودجذب کند و مقاوم در برابر باران و برف و… است.

مناطق سردسیر

یکی از سخت ترین انتخاب  سنگ نما مناسب  برای مناطق سردسیر می باشد. در این مناطق اگر سنگ های استفاده شده تخلل بالایی داشته باشند آب باران یا حتی برف وارد این تخلل ها میشود و یخ میزد ، این یخ زدگی باعث شکاف یا ترک برداشتن سنگ نما میشود برای مناطق سردسیر هم مانند مناطق پر رطوبت و شرجی میتوان از سنگ تراورتن استفاده کرد که نسبت به باقی سنگ های طبیعی آهک بسیار کم و تخلخل مناسبی دارد

مناطق گرمسیر

سنگ نماهای تراورتن همچنین به دلیل عایق بودن آن ها در مقابل گرما و اشعهUV نور خورشید  از بهترین سنگ نماها م باشد اما برای بهتر کردن کارکرد این  سنگ نماها میتوانیم از سنگ نماها ی روشن تر استفاده کنیم تا گرمای کمتری را جذب کنند. در بسیاری از مناطق گرمسیر از سنگ نمای گرانیت و مرمریت نیز استفاده می کنند.

محل استفاده ی مناسب از سنگ نما

باید بدانیم هر سنگ نمایی در یک لوکیشن مناسبی کاربردی تر است که با خصوصیات  سنگ نما وجه اشتراک داشته باشد. لوکیشن های انتخابی میتواند  نمای خارجی، نمای داخلی ، کف پله و پاگرد ، کف فرش فضاهای داخلی مسکونی و تجاری و اداری ،سرویس بهداشتی و… باشد .

نمای خارجی

نمونه ی سنگ نمای،نمای خارجی
نمونه ای از پروژه سنگ نمای خارجی سنگ ملک زاده

 به طور معمول از سنگ نمای تراورتن در نمای خارجی  استفاده میشود.

 نمای داخلی

نمونه سنگ نمای،نمای داخلی
نمونه ای از پروژه سنگ نمای داخلی سنگ ملک زاده

 از سنگ نماهای گرانیت و مرمریت نسبت به مقاومت و وزنی کمی که دارد در نمای داخلی ساختمان استفاده میشود.

کف پله و پاگردها

معمولا از سنگ گرانیت به دلیل مقاومت بالایی که دارد استفاده میشود.

در جاهایی که رفت و آمد زیاد هست باید از گرانیت مرغوب استفاده کرد در این مورد خوشحال میشویم تا ما را برای خرید گرانیت مرغوب انتخاب کنید.

کف فرش  فضای داخلی ،مسکونی ،اداری و تجاری

باید سنگی را برای این مکان استفاد کرد علاوه بر ماندگاری  زیبایی را نیز هدیه دهد. می توان از  سنگ مرمریت و گرانیت  استفاده کرد به دلیل جذب پایین آب  سنگ مرمریت و گرانیت را میتوانیم انتخاب کنیم و به دلیل واکنش پذیر نبودن با اسید ها سنگ گرانیت الویت بیشتری دارد.

سرویس بهداشتی

از سنگ گرانیت  به دلیل جذب آب پایین و  شستشو دادن  با انواع مواد شوینده در سرویس بهداشتی استفاده میکنند .

سنگ  چینی نیز در این مکان ها استفاده کرد  به دلیل ماندگاری و شفافیت بالا و جذب نکردن آب و تنوع طیف رنگی از این سنگ برای سرویس بهداشتی استفاده میکنند.

قیمت خرید سنگ نما

قیمت سنگ نماها با توجه به جنس و زیبایی و شفافیت و مقاومتشان باهم متفاوت هستند. به طور تقریبی قیمت سنگ نما گرانیت جزو گران بها ترین سنگ نما می باشد. وقیمت سنگ مرمریت و تراورتنو سنگ نمای چینی تقریبا در یک سطح قیمت هستنند.

قیمت های این سنگ نماها با توجه به معیار درجه یک،درجه دو،درجه سه بودن  و همچینین رنگ آن ها باهم متفاوت است.

سخن نهایی

در هنگام خرید سنگ نما لازم است ۴ فاکتور مهم خرید سنگ نماد که شامل موارد نکات فنی قابل بررسی هنگام خرید ، منطقه ی جغرافیایی انتخابی، محل استفاده ی مناسب از سنگ نما و قیمت سنگ نماها رادر نظر بگیریم  تا بتوانیم خانه ای با طراحی و معماری لوکس و همچنین ماندگاری بالا را به  ساختمان ها هدیه دهید و شهر را زیبا کنید.

شما می توانید برای خرید از نمایندگی سنگ اسلب ملک زاده همین حالا به مراجعه به صفحه فروشگاه ، محصولات این شرکت همچون سنگ اسلب اللیگودرز ، سنگ ازنا ، سنگ پرشین سیلک و … را مشاهده و خریداری نمایید . همچنین شما می توانید برای آشنایی با انواع سنگ ساختمانی ، همین حالا با مراجعه به صفحه تماس با ما ، با کارشناسان این مرکز ارتباط برقرار نمایید . 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو


اطلاعات تماس


 • ۵۶۹۰۱۹۲۰-۲۴(۰۲۱) | ۰۹۱۲۳۹۰۴۳۷۳
 • کیلومتر ۳۵ تهران – قم ، شهرک صنعتی شمس آباد – بلوار زکریای رازی – سنبل ۵ – پلاک ۶
 • شنبه الی چهارشنبه: 7 صبح الی 7 بعدظهر

در خبرنامه سایت گروه سنگ ملک زاده عضو شوید