با سنگ گرانیت نهبندان آشنا شوید

با سنگ گرانیت نهبندان آشنا شوید

حوزه سنگ سازی یکی از گسترده ترین صنایع موجود در دنیا است. که در وجود خود جهانی بسیار بی کرانی دارد. و در این جهان  بسیار بزرگ، سنگ ها با تنوع  بالا وجود دارند. که انسان را مدهوش خود می کنند. در این مقاله ما قصد داریم یکی از این سنگ های بسیار زیبا و فوق العاده را به شما عزیزان معرفی کنیم. و با کاربرد های آن آشنا شویم.  این سنگ، سنگ گرانیت نهبندان است. که زیبایی خاصی دارد. و از پرطرفدارترین سنگ های موجود در این حوزه است.

بیشتربخوانید: سنگ بازالت ماکو

با سنگ گرانیت نهبندان آشنا شوید
با سنگ گرانیت نهبندان آشنا شوید

سنگ گرانیت نهبندان

این سنگ دارای سه رنگ بسیار زیبای خاکستری، کرم و پرتقالی است که درمیان عام به نام گل پنبه ای نیز شناخته می شود. یکی از مواردی که گرانیت نهبندان را از بقیه سنگ های مشابه متمایز می کند. داشتن دانه بندی  درشت تر  است. و از بارز ترین ویژگی های سنگ گرانیت نهبندان رنگ روشن، یکنواختی، مقاومت بالا و تولید انبوه است. در ادامه با ویژگی های بیشتری از این سنگ آشنا می شویم. و دقیق تر آن را بررسی می کنیم.

سنگ گرانیت نهبندان
سنگ گرانیت نهبندان

ویژگی های گرانیت

همان طور که در بالا گفته شد. این سنگ دارای دانه بندی درشت تری نسبت به سنگ های مشابه خود است. و هرچه از درجات بالا تر به پایین این سنگ برویم. بر لکه های مشکی و خاکستری آن اضافه خواهد شد. و همچنین اندازه ی این لکه ها بزرگ تر نیز می شود. از دیگر ویژگی هایی که ذاتا در این سنگ وجود دارد. می توان به ساب پذیری، مقاومت سایشی و فشاری بالا و همچنین جذب آب پایین اشاره کرد.

ویژگی های گرانیت
ویژگی های گرانیت

سنگ گرانیت نهبندان در برابر عوامل آب و هوایی و جوی  مثل باران های اسیدی،  مواد قلیایی ، گرما و سرما و ضربه و فشار  مقاومت منحصر به فردی از خود نشان می دهد. معدن این سنگ همان طور که از نام آن  پیداست. در شهرستان نهبندان واقع در استان خراسان جنوبی است. و سالانه حجم انبوهی از این سنگ استخراج می شود. همچنین سالانه مقادیر زیادی از این سنگ به صورت خام یا فرآوری شده به خارج از کشور صادر می شود.

انواع گرانیت
انواع گرانیت

کاربرد های گرانیت نهبندان

این سنگ به پشتوانه ویژگی هایی که دارد. کاربرد های فراوانی دارد. و از سنگ های پرطرفدار به شمار می رود. این گرانیت برای سنگ فرش کردن قسمت های مختلف یک ساختمان و نمای داخلی و خارجی بسیار مناسب است. و از دیگر استفاده هایی که از این سنگ می شود. می توان به بدنه راه پله و یا خود پله ها ، جدول های سنگی و حتی دیواره های داخلی ساختمان اشاره کرد. طبق مطالعات انجام شده استفاده این سنگ به عنوان نمای ساختمان بسیار زیاد بوده و ظاهری شیک به ساختمان می دهد.

کاربرد های  گرانیت نهبندان
کاربرد های گرانیت نهبندان

یکی دیگر از ویژگی های مهم این سنگ داشتن تنوع بالا است. یکی از دلایلی که به این سنگ تنوع داده است. متفاوت بودن نوع معدن آن است چون در منطقه نهبندان معادن زیادی از این سنگ وجود دارد.  سنگ گرانیت نهبندان در مدل هایی با نام آستان، کرم، پرتقالی، کوجین،  ثلاث و احرار وجود دارد. و تولید می شود.

معدن  نهبندان
معدن نهبندان

عوامل موثر در قیمت

قیمت این سنگ به عوامل مختلفی وابسته است. که در ادامه خواهید فهمید. اولین عامل، معدنی است که سنگ از آن استخراج می شود. و در اینجا از نظر کیفیت و رنگ مورد بررسی قرار می گیرد. دومین عاملی که می توانیم به آن اشاره کنیم. پاک  و فاقد غده بودن سنگ است. چون هرچه سنگ پاک وباسطحی یکنواخت باشد، طرفدار بیشتری دارد. سومین عامل ضخامت و ابعاد سنگ است. که تاثیر زیادی دارد ودر آخر کیفیت فرآوری سنگ است. که بسیار مهم بوده و تاثیر به شدتی در قیمت سنگ دارد. لازم به ذکر است که کشورهای مختلفی این سنگ را فرآوری می کنند. که برقیمت این سنگ تاثیر فوق العاده ای دارد.

عوامل موثر در قیمت
عوامل موثر در قیمت

واما در آخر

  در مقاله بالا ما سعی داشتیم. شما عزیزان را با یکی از سنگ های پرطرفدار و در عین حال پرکاربرد در صنعت ساخت و ساز و زیبا سازی خانه آشنا کنیم. که این سنگ، سنگ گرانیت نهبندان بود. همانطور که در بالا خواندید. این سنگ دارای ویژگی هایی خیره کننده و منحصربه فردی است که باعث محبوبیت این سنگ شده است. و همچنین این ویژگی ها سبب شده است. که استفاده در نمای ساختمان طرفداران زیادی داشته باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو


اطلاعات تماس


  • ۵۶۹۰۱۹۲۰-۲۴(۰۲۱) | ۰۹۱۲۳۹۰۴۳۷۳
  • کیلومتر ۳۵ تهران – قم ، شهرک صنعتی شمس آباد – بلوار زکریای رازی – سنبل ۵ – پلاک ۶
  • شنبه الی چهارشنبه: 7 صبح الی 7 بعدظهر

در خبرنامه سایت گروه سنگ ملک زاده عضو شوید