جدیدترین نمایشگاه سنگ ساختمانی

چدیدترین نمایشگاه سنگ ساختمانی

سنگ ساختمانی چیست؟

 در ابتدا  قبل از اینکه به نمایشگاه سنگ ساختمانی بپردازیم بهتر است توضیح مختصری در مورد سنگ های ساختمانی؛ چه کاربردی دارد و اینکه انواع آن کدامند؟ داشته باشیم.  سنگ ساختمانی چیست؟ سنگ ساختمانی یکی از مصالحی است که در صنعت ساختمان‌سازی کاربرد‌های بسیار متنوعی دارد. این موضوع مربوط به زمان حال نمی‌شود، بلکه سنگ از گذشته‌های دور تا به امروز جزو پرمصرف‌ترین مصالح ساختمانی محسوب می‌گردد.

  به طور کلی می توانیم بگوییم؛ سنگ ساختمانی، جسمی است طبیعی که از اجتماع یک یا چند کانی تشکیل شده و در اندازه دلخواه برش داده می شود و می توان آن را در انواع مختلف سابیده شده، آنتیک، کات بروکن، تیشه ای و … فراوری نمود. سنگ های ساختمانی بر حسب کانی ها و نحوه تشکیلشان دارای انواع بسیار متنوعی هستند و در کشور ایران از معادن متعددی برخوردار می باشند. بیشترین فراوری سنگ ساختمانی در کشور ایران، مربوط به استان اصفهان است و به همین دلیل می باشد که اصفهان، به مهد سنگ ایران شهرت دارد.

 جدیدترین نمایشگاه سنگ ساختمانی در محلات

در نمایشگاه سنگ محلات که در  بخش نیم ور شهرستان محلات واقع در استان مرکزی است، هر ساله میزبان برگزاری یکی از مهم ترین رویدادهای حوزه ی سنگ های ساختمانی و صنایع وابسته است. نمایشگاه بین المللی سنگ محلات، در کنار نمایشگاه بین المللی سنگ تهران، اصفهان و مشهد، فرصتی است برای ارائه ی قابلیت ها و ظرفیت ها عظیم صنعت سنگ ایران در بخش های مختلف استخراج، فرآوری، ماشین آلات، دانش بنیان و … می باشد.

بیشتر بخوانید>>>>>>>>>نمایشگاه سنگ ساختمانی کرج

پس از چندین دوره از برگزاری موفق نمایشگاه سنگ محلات، اکنون این نمایشگاه به خوبی در میان فعالین صنعت سنگ شناخته شده است و شرکت های بزرگ تا کوچک فعال در حوزه صنعت سنگ در تلاش هستند تا با شرکت در این نمایشگاه، سهمی از بازار سنگ را در اختیار داشته باشند. نگاهی به آمار شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان نمایشگاه در سال های قبل، گویای این واقعیت است.

نمایشگاه سنگ محلات و معادن سنگ

نمایشگاه بین المللی سنگ محلات، نیم ور با توجه به موقعیت جغرافیایی بسیار خوب خود در مرکز ایران و مساحت بسیار بزرگی که برای آن اختصاص داده شده است، امکان به نمایشگاه گذاشتن بهترین و با کیفیت ترین سنگ های کوپ ایران را دارا می باشد. 

نمایشگاه سنگ محلات

نمایشگاه سنگ محلات این امکان را برای معادن تازه تاسیس فراهم کرده تا بتوانند سنگ های استخراجی خود را به نمایش گذاشته و مشتریان نو را با سنگ های خود آشنا نمایند. هر ساله تقریباً تمامی سنگ های کوپی که در این نمایشگاه به نمایش گذاشته می شود به فروش می رسند و به تقریب تمامی معدن کارانی که سنگ خود را در این نمایشگاه به نمایش گذاشته اند از میزان فروش و استقبال اهالی صنعت سنگ رضایت دارند.

 چرا صنعت سنگ ساختمانی در ایران پیشرفت زیادی داشته است؟

با توجه به روند اصلی معماری جهانی با رویکرد معماری پایدار، صنعت سنگ به عنوان یکی از صنایع دوست دار محیط زیست در اقلیم ایران به شمار می رود و ایجاد شناخت بهتر و نگاه متفاوت به ظرفیت های این صنعت از طرف مصرف کنندگان، معماران و طراحان، باعث شکل گیری آثاری ماندگار و منحصر بفرد می شود. استفاده از مصالح بومی و سازگار با محیط زیست که دارای طول عمر زیاد و زیبایی بسیار است، یکی از اهداف فعالان صنعت است که نمایشگاه سنگ تهران در این راستا، نقش مهمی در معرفی هرچه بهتر صنعت سنگ ایران دارد. صنعتی که دارای بیش از ۶۰۰۰ واحد سنگبری و ۱۲۰۰ واحد معدنی با تنوع سنگی گسترده است.

بیشتر بخوانید>>>>>>>>> انواع سنگ ساختمانی اصفهان

در سالهای اخیر با توجه به همه گیری ویروس کرونا؛ بسیاری از شرکت ها به اهمیت دیجیتال مارکتینگ پی بردند و از آنجایی که این شرکت طی دو سال اخیر حضور جدی و پر رنگی در فضاهای مجازی داشته و موضوع دیجیتال مارکتینگ از اولویت های آن بوده است.

اهداف برگزاری نمایشگاه سنگ تهران

  • افزایش حجم صادرات
  • توسعه ارتباطات و همکاری های اقتصادی
  • ایجاد رقابت داخلی و خارجی
  • تبادل آخرین اطلاعات و فناوری های تخصصی حوزه سنگ
  • گسترش خدمات فنی و مهندسی
  • توسعه ی آموزش تخصصی حوزه سنگ

برگزاری نمایشگاه سنگ های ساختمانی تزئینی در تهران

نمایشگاه های بین المللی سنگ های تزئینی از سال ۱۳۷۲ با هدف توسعه صادرات در صنعت سنگ در تهران شروع به کار کرد. نمایشگاه بین المللی سنگ های تزئینی، معدن، ماشین آلات و تجهیزات مربوطه از سال ۱۳۸۶ با رویکرد جدید شروع به فعالیت کرد و تا سال ۱۳۹۵ شاهد پیشرفت های چشم  گیری بوده به طوری که در هشتمین دوره ی نمایشگاه (سال ۱۳۹۵) افزایش ۳ برابری در متراژ غرفه های خارجی (از ۳۰۰ متر مربع به ۹۷۹ متر مربع) و افزایش ۶۰ درصدی فضای مفید آن ها (از ۶۰۰۰ متر مربع به ۱۰،۲۰۰ متر مربع) به وجود آمد که موفقیت قابل توجهی محسوب می شود. بازدید بیش از ۱۲۰۰۰ مخاطب داخلی و متخصصینی از ۳۶ کشور خارجی تاییدی بر ارتقا کیفیت برگزاری نمایشگاه بوده است.

سنگ ساختمانی

دهمین نمایشگاه سنگ تهران (دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ های تزئینی معدن ماشین آلات و تجهیزات مربوطه) در تیر ماه سال ۱۳۹۷ در فضایی به مساحت ۹۰ هزار متر مربع در ۳۵۰ غرفه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برپا شد که در آن آخرین دستاوردهای حوزه سنگ های معدنی و تزئینی در زمینه های فرآوری سنگ های ساختمانی، معادن سنگ، ماشین آلات استخراج معدنی و غیره به نمایش درآمدند.

در دهمین نمایشگاه سنگ تهران، هشت کشور از جمله آلمان، ایتالیا، اسپانیا، ترکیه و چین مجموعاً با ۴۰ غرفه در کنار ۱۳۳ شرکت داخلی، محصولات و خدمات خود را ارائه دادند. در میان شرکت های داخلی، ۴۵ شرکت در حوزه ماشین آلات، ۷۸ شرکت در حوزه تولید و فرآوری سنگ و ۱۰ شرکت نیز در سایر زمینه های مرتبط با صنعت سنگ از جمله خبرگزاری ها، استارت آپ ها و غیره، حضور داشتند.

 سخن پایانی

 به طور کلی با توجه به آنچه در این مقاله گفته شد؛ با توجه به روند اصلی معماری جهانی با رویکرد معماری پایدار، صنعت سنگ به عنوان یکی از صنایع دوست دار محیط زیست در اقلیم ایران به شمار می رود و ایجاد شناخت بهتر و نگاه متفاوت به ظرفیت های این صنعت از طرف مصرف کنندگان، معماران و طراحان، باعث شکل گیری آثاری ماندگار و منحصر بفرد می شود. استفاده از مصالح بومی و سازگار با محیط زیست که دارای طول عمر زیاد و زیبایی بسیار است. یکی از اهداف فعالان صنعت است که نمایشگاه سنگ تهران در این راستا، نقش مهمی در معرفی هرچه بهتر صنعت سنگ ایران دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع سنگ های ساختمانی ایرانی و خارجی با مشاوران ما گروه سنگ ملک زاده با بیش از ۵۸ سال سابقه درخشان در پروژه ها در تماس باشید. و برای دیدن سایر محصولات به سایت ما سر بزنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو


اطلاعات تماس


  • ۵۶۹۰۱۹۲۰-۲۴(۰۲۱) | ۰۹۱۲۳۹۰۴۳۷۳
  • کیلومتر ۳۵ تهران – قم ، شهرک صنعتی شمس آباد – بلوار زکریای رازی – سنبل ۵ – پلاک ۶
  • شنبه الی چهارشنبه: 7 صبح الی 7 بعدظهر

در خبرنامه سایت گروه سنگ ملک زاده عضو شوید