خدمات ابزار زنی و برش در شرکت ملک زاده

خدمات ابزار زنی و برش در شرکت ملک زاده

ابزار زنی سنگ

استفاده از ابزار سنگ می‌تواند یکی از عنصرهایی باشد که اگر در ساختمان و در نقاط مختلف آن به درستی مورد استفاده قرار گیرد تفاوتی شگرف ایجاد نماید. ابزار سنگ های داخلی و بسیاری از ابزار هائی که با دستگاه های امروزی در سطح بسیار بالایی قابل دستیابی می باشند، برای اینکه دقیق و مورد استفاده باشند نیاز است که دقیقا مشخص کنید به چه ابزاری نیاز دارید و چه دستگاه هائی برای شما مناسب تر است.

صفحات ابزار زنی سنگ به دلیل ماهیت خود و نحوه استفاده از آن در امور مختلف ساختمان و صنعت از پرکاربرد ترین ابزارآلات است که با کارایی بسیار بالا و کاربرد مخصوص به وسیله‌ای پر مصرف تبدیل شده است. صفحات در هر زمینه ای که مورد استفاده قرار گیرند انواع مختلفی دارد که برای کاربردهای مختلف طراحی شده است.

صفحات ابزار زنی سنگ با کاربرد مخصوص

یکی از اصلی ترین متعلقات فرز که برش و ساییدگی روی سطوح مختلف را انجام می‌دهند صفحه برش است. این صفحه ها بسته به کاری که از آن انتظار دارید انواع مختلفی دارد و برای اینکه استفاده صحیح از آن را بدانید ابتدا باید انواع آن را به خوبی بشناسید.

نکته مشترک در انواع صفحات این است که هر صفحه از دانه‌های بسیار ریز ساخته شده که این ذرات در برخورد با سطوح و ایجاد اصطکاک، به مرور زمان از بین می‌روند که به همین جهت باید با ذرات یا دانه‌های بزرگتر و جدید جایگزین شود.

بیشتر بخوانید: ۷ ویژگی برش سنگ به روش اسلب

بررسی دو نمونه از صفحات ابزار زنی، گرانیت بر، سرامیک بر

همانطور که از اسم گرانیت برها پیداست برای ساخت و برش سنگ‌های گرانیتی که بسیار سخت هستند؛ کاربرد دارند. جنس تیغه‌های صفحه های گرانیت از الماس است که قابلیت برش انواع مختلف سنگهای گرانیتی را دارند.

گرانیت برها را به دلیل کارکرد بخصوص آنها با کیفیت بسیار بالا تولید می‌کنند تا بتوانند سطح پرداخت‌ کاری خوب و مناسبی تحویل ‌دهند. الماس به عنوان ماده‌ ای بسیار سخت، کیفیت و طول عمر بیشتری را نسبت به سایر متریال ها دارد.

در ساخت دیسک سرامیک بر، اهمیت زیادی به برشهای دقیق و بدون لب پریدگی داده می‌شود. صفحات سرامیک بر جزئی از ابزارآلات برشی با سرعت بالا محسوب می‌شود که در برش انواع سرامیک‌ و کاشی مورد استفاده است. از لحاظ شکل ظاهری مانند صفحه سرامیک بر است تنها ضخامت لبه برش این دیسک‌ها بسیار نازک بوده و در مقابل سرعت بالایی در زمان کار دارند.

برش سنگ های ساختمانی در شرکت ملک زاده

تمام سنگ ها پس از استخراج از معدن در انبار های معدن نگهداری می شوند و بعد از خریداری توسط کارخانه ها بوسیله تریلی به آنجا فرستاده می شوند.

سنگ ها به صورت کوپ های خام می باشند که باید عملیات برش و فرآوری بر روی آنها انجام پذیرد. این کوپ ها می توانند کوچک و به صورت لاشه باشند یا به صورت کوپ های قالب صابونی که از نظر کم بودن پرت بهترین گزینه برای کارخانه به شمار می روند.

انواع روش‌های برش سنگ ساختمانی در شرکت ملک زاده

برای برش سنگ، دستگاه‌ها و روش‌های مختلفی وجود دارد. ممکن است که در هر کارخانه سنگ با توجه به نوع سنگی که تولید می‌کند دستگاه برش متفاوتی داشته باشند.

انواع روش‌های برش سنگ ساختمانی

برش با استفاده از دستگاه اره

معمولاً در کارخانجات سنگبری، سنگ‌ها توسط دستگاه اره، بریده می‌شوند این دستگاه برش، عموماً در کارخانه‌هایی که حجم تولیدی بالایی دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای برش سنگ ساختمانی توسط این دستگاه ابتدا کوپ سنگ را درون دستگاه قرار می‌دهند.

سنگ به صورت موازی به وسیله اره‌های موجود در دستگاه، برش داده می‌شود. اره‌های این دستگاه مجهز به تیغ الماسی هستند تعداد این تیغ‌ها در دستگاه‌های مختلف متفاوت است که از این طریق می‌توان قدرت دستگاه برش را برآورد کرد. این دستگاه‌ها در کمترین حالت دارای ۴۰ تیغه و در بیشترین حالت دارای ۸۰ تیغه هستند.

بیشتر بخوانید: با مجتمع سنگ ملک زاده آشنا شوید

برش با استفاده از دستگاه قله بُر

در این روش، اره دارای تیغه‌ای دایره‌ای است که یا دیسک‌هایی از جنس الماس تجهیز شده است. قطر این تیغه‌ها از حدود ۱۲ سانتیمتر شروع می‌شود و گاهاً به حدود ۳۰ سانتی‌متر هم می‌رسد. کوپ سنگ درون این دستگاه از طریق یک یا چند دیسک که به صورت موازی کار می‌کنند، برش می‌خورد، به محصول به دست آمده از طریق این برش پلاک می‌گوییم.

برش با استفاده از دستگاه قله بُر

در این نوع برش، بسته به نوع سنگ و محصول مورد نظر، برش به‌صورت یک یا چند مرحله‌ای صورت می‌گیرد. برای برش سنگ نرم، تیغه اره به طور کامل و یکباره برای برش روی سنگ قرار می‌گیرد که این روش یک مرحله‌ای است.

روش چند مرحله‌ای نیز برای سنگ‌هایی مانند گرانیت و سنگ‌هایی که دارای سختی بالایی هستند استفاده می‌شود. در روش برش سنگ ساختمانی توسط قله بُر تیغه‌ها به صورت رفت و برگشت کار برش را بر روی کوپ انجام می‌دهند.

سخن پایانی

بیشترین کاربردی که از سنگ‌های طبیعی می‌توان داشت استفاده به عنوان سنگ ساختمانی است. به‌طور‌کلی، از دیرباز، سنگ در معماری نقش ویژه‌ای داشته است. برای برش سنگ‌های ساختمانی، سنگ‌های طبیعی را از دل کوه استخراج کرده و در کارخانه‌ها آن‌ها را برش می‌دهند. که در این مقاله به انواع روش های برش سنگ اشاره شده است. همچنین صفحات ابزار زنی سنگ به دلیل ماهیت خود و نحوه استفاده از آن در امور مختلف ساختمان و صنعت از پرکاربرد ترین ابزارآلات است که با کارایی بسیار بالا و کاربرد مخصوص به وسیله‌ای پر مصرف تبدیل شده است. صفحات در هر زمینه ای که مورد استفاده قرار گیرند انواع مختلفی دارد که برای کاربردهای مختلف طراحی شده است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو


اطلاعات تماس


  • ۵۶۹۰۱۹۲۰-۲۴(۰۲۱) | ۰۹۱۲۳۹۰۴۳۷۳
  • کیلومتر ۳۵ تهران – قم ، شهرک صنعتی شمس آباد – بلوار زکریای رازی – سنبل ۵ – پلاک ۶
  • شنبه الی چهارشنبه: 7 صبح الی 7 بعدظهر

در خبرنامه سایت گروه سنگ ملک زاده عضو شوید