ویژگی های سنگ مرمریت بجستان

سنگ مرمریت بجستان

سنگ مرمریت چیست؟

سنگ مرمریت در حقیقت یک سنگ آهکی رسوبی می باشد که با سنگ مرمر تفاوت دارد. سنگ مرمریت از کربنات کلسیم، کلسیت، دولومیت و کریستال تشکیل شده است که به سه دسته سنگ کریستال، ابری و چینی تقسیم بندی می شود. این سنگ طبیعی ساختمانی دارای کانی هایی است که باعث شده سنگهای مرمریت از تنوع رنگ زیادی برخوردار شوند.

سنگ مرمریت بجستان چیست؟

سنگ مرمریت بجستان دارای زمینه صورتی مایل به قرمز است که دارای رگه های سینوسی و فسیل های مشکی و کریستال سفید که در آن دیده میشود. سورت های دیگر سنگ مرمریت بجستان نیز همان ویژگی و خواص را دارند با این تفاوت که رگه های بیشتر در آن دیده میشود. در فرآیند تولید سنگ بجستان جهت استحکام بخشیدن و افزایش براقیت سنگ از رزین استفاده میگردد.سنگ مرمریت بجستان با نام های مختلفی در بازار است که تولید و فروخته میشود.همچنین بیشترین کاربرد سنگ مرمریت بجستان در نمای داخلی ساختمان می‌ باشد.

سنگ مرمریت بجستان

این نوع مرمریت اصولا به صورت ترکیبی با سنگ‌های مرمریت با رنگ‌ های متضاد مورد استفاده قرار می ‌گیرد. این سنگ جزء معدود سنگ های مرمریت رنگی ایران است که معمولا به رنگ قرمز روشن و یا صورتی یافت می شود. روی این سنگ ها موج های رنگی وجود دارد که نسبت به رنگ زمینه پر رنگ تر هستند.

بیشتر بخوانید: آشنایی با انواع سنگ مرمریت

سنگ مرمریت بجستان معمولا به صورت تایل، پلاک و اسلب مورد فرآوری قرار می ‌گیرد. قیمت مرمریت بجستان به پارامترهای متنوعی بستگی دارد که می‌ توان به ابعاد، ضخامت و سورت آن اشاره داشت.از این سنگ می توان برای تمام قسمت های داخلی ساختمان استفاده کرد اما باید توجه شود که محل نصب سنگ در معرض تابش زیاد خورشید نباشد  زیرا به مرور موجب تغییر رنگ آن می شود.

این سنگ دارای رگه های سینوسی بوده همچنین و فسیل های مشکی و کریستال سفید در آن دیده می شود. سورت های دیگر سنگ مرمریت بجستان نیز همان ویژگی و خواص را دارند با این تفاوت که رگه های بیشتر در آن دیده می شود. در فرآیند تولید سنگ بجستان جهت استحکام بخشیدن و افزایش براقیت سنگ از رزین استفاده می گردد.

کاربرد سنگ بجستان

کاربرد سنگ مرمریت بجستان به صورت کلی در سنگ فرش و نمای داخلی ساختمان می باشد. سنگ مرمریت بجستانگرمی خاصی را به ساختمان شما می بخشد و در تمامی بخش های داخلی ساختمان می توان از سنگ مرمریت اقبال استفاده نمود.

کاربرد سنگ مرمریت بجستان

یکی از مهم ترین کاربردهای سنگ بجستان استفاده به عنوان حاشیه سنگ کف است. این سنگ با زمینه رنگ قرمز و صورتی جذابیت خاصی برای نمای داخلی و سنگفرش به وجود می آورد و می تواند برای مراکز تجاری، اداری و واحدهای مسکونی گزینه مناسبی باشد. علاوه بر استفاده بعنوان سنگفرش داخلی از این سنگ زیبا می توان به عنوان سنگ پله، راه پله و قاب آسانسور نیز استفاده نمود.

 • سنگ کف واحد های تجاری و مسکونی
 • نمای دیوارهای  داخلی ساختمان
 • سنگ کف پله و کف پارکینگ
سنگ مرمریت بجستان

 عوامل موثربر قیمت سنگ مرمریت بجستان

 • هر چه قدر رنگ سنگ قرمز و یکدست تر باشد قیمت آن بیشتر است.
 • سنگ های کم رگه و کم فسیل قیمت بالاتری دارد.
 • ضخامت سنگ بجستان تاثیر مستقیم بر روی آن دارد.
 • هر چه قدر ابعاد سنگ بجستان بزرگتر و برش های دقیق تری داشته باشد قیمت بیشتری خواهد داشت.
 • کیفیت فرآوری سنگ بجستان از نظر ساب، برش، رزین تاثیر زیادی بر روی قیمت سنگ خواهد گذاشت.

نتیجه گیری:

به طور کلی سنگ مرمریت بجستان دارای زمینه صورتی مایل به قرمز است که رگه‌های سینوسی و فسیل‌های مشکی و کریستال سفید در آن دیده می‌شود.نام دیگر سنگ مرمریت بجستان، سنگ مرمریت ثامن می باشد.سنگ مرمریت بجستان گرمای خاصی را به به فضای ساختمان می‌دهد.سنگ مرمریت بجستان معمولا به صورت ترکیبی با سنگ‌های مرمریت با رنگ‌های متضاد مورد استفاده قرار می‌گیرد.همچنین سنگ مرمریت بجستان نباید در معرض مستقیم نور آفتاب قرار بگیرد زیرا با گذشت زمان باعث رنگ پریدگی و پوسیدگی سنگ خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت ملک زاده سر بزنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو


اطلاعات تماس


 • ۵۶۹۰۱۹۲۰-۲۴(۰۲۱) | ۰۹۱۲۳۹۰۴۳۷۳
 • کیلومتر ۳۵ تهران – قم ، شهرک صنعتی شمس آباد – بلوار زکریای رازی – سنبل ۵ – پلاک ۶
 • شنبه الی چهارشنبه: 7 صبح الی 7 بعدظهر

در خبرنامه سایت گروه سنگ ملک زاده عضو شوید